Torununu judoya yazdırmaya gitti, judo öğrendi

80 yaşındaki judocu nineye plaket verildi.

Torununu judoya yazdırmaya gitti, judo öğrendi

Adana’da torununu judo’ya yazdırırken, kendisi de tatamiyle tanışan 80 yaşındaki Ayten Alataş, Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz tarafından judonun tanıtımına yaptığı katkı nedeniyle plaketle ödüllendirdi. 

Torununu judoya yazdırırken bir anda kendisini de tatamide bulan ve gerek ulusal gerekse uluslararası medyanın dikkatlerini üzerinde toplayan Ayten Alataş, Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz tarafından judonun tanıtımına yaptığı katkı nedeniyle plaketle ödüllendirildi. 

Adana’da yaşayan ve torunuyla birlikte judogilerle antrenmanlara çıkan Alataş, Başkan Huysuz tarafından Eskişehir’de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın özel konuğu olarak ağırlandı. Müsabakalarda dereceye giren yıldız judokalara madalya veren Ayten Alataş, Judo Federasyonu tarafından plaketle ödüllendirilirken, salonda bulunan judoseverler tarafından da uzun süre alkışlandı. 

Başkan Sezer Huysuz da yaptığı açıklamada, "Ayten Alataş cesareti ve judomuza yaptığı tanıtımla bu plaketi hak etti" diyerek, judo ailesi olarak kendisiyle gururlandıklarını kaydetti. 


 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 17:10


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441