Süper Lig ile Spor Toto yola devam ediyor

Süper Lig’in isim hakkı 1,5 yıl daha Spor Toto’da

Spor 10.05.2018, 21:20
Süper Lig ile Spor Toto yola devam ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Spor Toto arasında Süper ve 1. Lig’in isim sponsorluğu anlaşması yapıldı. Anlaşmaya göre Spor Toto, 1,5 yıl daha Süper Lig’in isim sponsoru olurken, 1. Lig’e de ismini verdi.


Diyarbakır’daki bir otelde düzenlenen anlaşma toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Teşkilatı Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Diyarbakır’da Türk sporuna, futboluna, önemli bir eseri kazandırdıklarını söyledi. Bakan Bak, “Diyarbakır’dayız, Ziraat Türkiye Kupası burada oynanıyor. TOKİ, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte stadın inşaatını düzenlemiş oldu ve burada Türkiye Kupası finali oynanacak. Güzel bir atmosferin oluşmasına vesile oldular, bizim hep söylediğimiz sporun gücü terörü yenecektir, uyuşturucuyu yenecektir şeklinde ifade ettiğimiz çalışmalarımıza bir katkı sunacak. Stadın hazırlanması için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel bir final izleyeceğiz inşallah. Bugün de Spor Toto teşkilat başkanlığı, 1,5 sezon için 1. Lig’in ve Süper Lig’in isim sponsorluğu için imzasını atacak, hayırlı uğurlu olsun ülkemize. Bu kaynaklar, Türk sporu için, futbolu için harcanacak” dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@