Şenol Güneş saldırı anını anlattı: Canım değil içim acıyor

Fenerbahçeli taraftarların saldırısına uğrayan Beşiktaş'ın Trabzonlu teknik direktörü Şenol güneş, hastaneden çıktıktan sonra ilk kez konuştu.

Spor 20.04.2018, 13:43 20.04.2018, 13:49
Şenol Güneş saldırı anını anlattı: Canım değil içim acıyor

Yaşanan olayların artık bir milat olması gerektiğini söyleyen Şenol Güneş, "Olanlar bana ve bize değil, Türk futboluna... Geçmişteki taşları bir kenara bırakmamız lazım. Trabzonspor'a şöyle olmuş, Fenerbahçe böyleymiş; Beşiktaş ve Galatasaray bunu yapmış gibi sözlerin artık geride kalması lazım" dedi. 


Fenerbahçe-Beşiktaş arasındaki yarım kalan maçın başrolünde, yaralanan, dikiş atılan, hastaneye kaldırılan teknik direktör Şenol Güneş vardı. Güneş, Kadıköy'de yaşananları ve duygularını anlattı. 

"KENDİMİ YERDE BULDUM"

"Her şey güzel başlamıştı" diyerek, maçın ilk anlarını özetleyen Şenol Hoca, "Saha, zemin her şey yolundaydı. Ancak ne olduysa, korner köşelerinde olaylar başladı. Yaralandığım esas olayda, Tolga'yı almak için yanına gittiğim anda kendimi birden yerde buldum. Zaten yaşananlar önemli değil artık... Mutlaka hızlı bir çözüm bulunması gerekiyor" ifadesini kullandı.

"OLANLAR BANA DEĞİL, TÜRK FUTBOLUNA"
 
Beşiktaş Teknik Direktörü sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu bir milat olmalı... Benim Malatya ile maçım var. Beşiktaş taraftarı sahaya bir kağıt dahi atsa futbolcularımla 'Oynamıyorum' diyerek kenara gelmeliyiz. Geçmişteki taşları bir kenara bırakmamız lazım. Trabzonspor'a şöyle olmuş, Fenerbahçe böyleymiş, Beşiktaş ve Galatasaray bunu yapmış gibi sözlerin artık geride kalması lazım... Olanlar bana ve bize değil, Türk futboluna... Medyası, antrenörü, oyuncusu, futbolun bütün aktörleri bir araya gelip, ivedilikle bu soruna çare bulmamız lazım. Canım değil ama içim acıyor."

Millliyet

 
Yorumlar (2)
Muhammet ÖZEN 3 yıl önce
Yüreği ve insanlığı büyük adam çok geçmiş olsun, boş ver biz zaten ülkenin hep zencisiyiz, öyle kalalım. Asıl suçlu o taraftar değil, rezil yöneticiler ve en büyüğü medyadaki provakatörlerdir.
Bilal 61 3 yıl önce
Beşiktaş yönetimi ve sayın başkanı size sözüm emanetimize sahip çıkın o değerli insanın üzülmesine izin vermeyin yoksa emanetimizi gelip geri alırız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@