Rizespor Başkanı: Ahmet Ağaoğlu ile ilişkiler...

Rizespor cephesinden Trabzonspor açıklaması geldi.

Spor 17.04.2018, 15:42
Rizespor Başkanı: Ahmet Ağaoğlu ile ilişkiler...

Trabzonspor'un eski kulüp başkanı Muharrem Usta'nın görevden ayrılırken yaptığı açıklamalara hiçbir zaman cevap vermeyeceğini dile getiren Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Ali Yardımcı, tarzlarının, Usta'nın açıklamalarına cevap vermeye ters olduğunu söyledi.

Çaykur Rizespor-Trabzonspor ilişkilerinin gündemlerinde olmadığını, açıklamalarla yarayı derinleştirmenin doğru olmayacağını kaydeden Yardımcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni başkan ile inşallah ilişkilerimiz daha iyi olur. İnşallah birbirimizi anlarız, daha iyi geçiniriz. Olayın içyüzü ortaya çıktı. Bunu sosyal medyada tartışmaya gerek yok, olan oldu. İki komşu şehir daha iyi olmalı, olması için de daha yakışır davranmalıyız. Biz buradayız ve kapımız açık."

Hasan Kemal Yardımcı, bir basın mensubunun "Çaykur Rizespor Süper Lig'e yükselirse Trabzonspor Başkanı'nı şampiyonluk kutlamasına davet eder misiniz?" sorusuna, "Şampiyonluk kutlamasına davete gerek yok. Ahmet Bey yabancımız değil, atlasın gelsin, kapımız açık." cevabını verdi.

- Karaman'ın haciz işlemi başlatması

Eski teknik direktörleri Hikmet Karaman'ın, Denizlispor maçı öncesi haciz işlemi başlattığını dile getiren Yardımcı, şunları kaydetti:

"Kendisine verilen çekleri işleme koydu. Biz de başlatılan haciz işlemi karşılığında başka taraflar topa girmeye başlayınca dükkanımızın başında olduğumuzu bildirme adına açıklama yapma ihtiyacı gördük. Biz ocak ayında Hikmet Bey'e yazdık, cevap alamayınca ve haciz işlemi başlayınca kullandığımız kredileri de kullanamaz duruma düştük. Rampa çıkarken araba durursa bir daha hareket edemez. Biz kendisinden 7 ay süre istedik ama bizden kimse ile konuşmadan işlem başlattı. Ticari borçtur, borcumuzun arkasındayız. Arayıp sormadan haciz işlemi başlattı. Hakkıdır, helal olsun. Biz üzerine gitme, altında bir şey arama peşinde değiliz. Borçlu haklı olmaz. Bizim manevi isteğimiz vardı. İdare edilmesine karşılık bulamadık. Biz bunun ödemesini tıkır tıkır yapacağız. İnşallah çıkınca ilk onun parasını ödeyeceğiz."

Yardımcı, futbolun içindeki gerçeklerin belli olduğunu belirterek, "Biz sefalet edebiyatı yapmıyoruz. Futbol kulüpleri mali açıdan ortada. '200 bin dolar ödeyemedi.' denilmesini de istemiyoruz. En ufak burnumuzun kanaması yarışta bizi zora sokar. Bu nedenle borç edebiyatı yapmak yanlış olur." diye konuştu
Yorumlar (8)
Haktan 3 yıl önce
Siz Karadeniz ruhuna yakışan hareket edin trabzon sizi bağrına basar. Aksi durumda İstanbul lusunuz
LA-ZO 3 yıl önce
HER SEZON FENERE 6 PUAN VERIRKEN DÜSÜNECEKTIN GEÇINMEYI....
TSAli61 3 yıl önce
Eee etme bulma dünyasu Düne kadar diyordu hikmet bu sehir bunu unutmaz rizeli ya nereli oldu beli degil hikmetin yedekleri oynatdi denildi ya dedi cocuk Abulkadir Ömür suanda dünya pesinde oldu cocuktan bahsediyoruz bir sezonda mi bu cocuk futbolcu oldu yedekleri oynatmis Trabzonspor diyordu ee bak Baskan biz dostuz herzaman hemserumizi satmayiz biz komsuyuz biz hanci onlar yolcu Adana Mersin konya kocaeli bursa her takimli olurlar o cocuk dedi alanyaya karsi hikmeti kovdurdu ya böle bir cocuk bu
serko61 3 yıl önce
Tipe bak hizaya gel s'en geleceksin once yeni secilen baskana hzyirli olsun diyeceksin koskoca TSnin baskani senin ayagina gelmez aklinca caka satiyorsun isine bak arti rizespir hicbir Trabzonlunun umurunda deyil onuda kafana sok.
HAKAN 3 yıl önce
rize demek fenerbahce demek... gene düsürmek lazim seneye,,
Türkday 3 yıl önce
rizenin süperlige cikmasi iyioldu çünkü üçyilakalmaz yine düşecekler belki ozaman rizedeki fb gs bjk lilarin kafasi dank eder.
Mehmet Aydın 3 yıl önce
Tarzınızı sevsinler..kibir abidesi..ne kutlaması..kapıları açıkmış..
ahmet koca 3 yıl önce
sorsaydiniz hikmete takimi kume dusurdu ne parasi istiyorsun diye bundan sonrahikmetin hocaligi bitmistir amator takim calistirir ancak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@