Kenan Sofuoğlu, yarış kariyerini noktalıyor

Kenan Sofuoğlu yarış kariyerini İtalya'da yapacağı jübile ile bitireceğini açıkladı.

Spor 07.05.2018, 17:24 07.05.2018, 17:33
Kenan Sofuoğlu, yarış kariyerini noktalıyor

Dünya Supersport Şampiyonası'nda Kawasaki Puccetti takımı adına yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, hafta sonu İtalya'da düzenlenecek etabın ardından kariyerine son verecek.

Instagram hesabından bir açıklama yapan Kenan Sofuoğlu, yarış kariyerini noktaladığını duyurdu.

Kenan Sofuoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımın isteği üzerine yarış kariyerimi noktalıyorum! Bu hafta sonu İtalya'da 'Jübile' yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu. Gözüm arkada kalmayacak çünkü ülkemizi dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik, şanlı bayrağımızı onlara teslim ediyorum. 20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim Dünya Şampiyonalarında yarışabilmekti şükürler olsunki rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var! Bizi bu yolda destekleyen ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım. Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya'da jubile yapacağız!"

Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012, 2015 ve 2016 yıllarını şampiyonlukla kapatırken geçen sezon da dünya ikincisi olmuştu. Bu sezon şampiyonanın Avustralya'daki ilk yarışında kaza yapan Sofuoğlu, sakatlığı nedeniyle son 3 etaba katılamamıştı.

Kenan Sofuoğlu, yarış kariyerini noktalama kararı aldı

Yorumlar (4)
Zeka Küpü 3 yıl önce
CUMHURBAŞKANIMIZIN İSTEĞİ ÜZERİNE NEFES ALMAYI BIRAKIYORUM.
ibrahim çevik 3 yıl önce
yakışmadı.. spora siyaseti katan demekki bir beklenti içinde.. sen tüm türkiyenin gönlünde jübile yapmalıydın. ama kim bilir aktif spordan sonra bu yağ ile belki bir vekillik falan gelebilir..
Ugur 3 yıl önce
O nun talimati..!her seye o karar veriyor,talimat veriyor..nasil bir ülke olduk yarabbim!..tarihin hangi dönemine yuvarladin bizi.cagdas demokrasilerle aramizda 200 yillik fark olustu.layikmiydik biz bu rejime
Ahmet sabak 3 yıl önce
Süper adam KENAN..
yaşattığın vururlar için TEŞEKKÜRLER.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@