CAS şampiyonluğu geri verdi!

CAS'dan örnek karar! Trabzonspor'un çalınan şampiyonluğu neden iade edilmiyor?

CAS şampiyonluğu geri verdi!
banner432
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS), Arnavutluk Futbol Süper Ligi (Kategoria Superiore) takımlarından Skenderbeu’nun 2015-2016 sezonuna ait şampiyonluğunu geri verdiği bildirildi.

Skenderbeu kulübünün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, CAS’ın, kırmızı-beyazlı kulübün daha önceden geri alınan 2015-2016 sezonuna ait şampiyonluğunu geri verdiği kaydedildi.

Açıklamada, "CAS, Skenderbeu’nun (Arnavutluk) Etik Kurulu tarafından geri alınan 2015-2016 sezonu şampiyonluğunun geri verilmesi talebini kabul etmiştir." ifadelerine yer verildi.

Arnavutluk Futbol Federasyonu Etik Kurulu geçtiğimiz yıl Haziran ayında "Spor etiğine aykırı, maçların sonucunu etkilemek için komplo kurmak" nedeniyle Skenderbeu’nun 2015-2016 sezonu şampiyonluğunun geri alınmasına karar vermişti.

Öte yandan Skenderbeu, geçen ay UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulunun, kulübün Avrupa müsabakalarından 10 yıllığına men edilmesi ve bir milyon avroluk disiplin cezasına çarptırılmasına karar verdiğini duyurmuştu.

ÖRNEK KARAR

CAS'ın liglere müdahale ederek federasyonun geçersiz saydığı şampiyonluğu geri vermesi akıllara anında 2010-11 sezonunda yaşananları getirdi. Hatırlandığı gibi Trabzonspor'un şampiyonluğunun şike ile çalındığı tespit edilmiş ve bordo mavili kulüp TFF'nin Fenerbahçe'yi şampiyon saymasına rağmen UEFA'nın kararıyla Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan çağrılmıştı. Daha önce şike yapıldığını onaylayan CAS ve UEFA şampiyonluğun asıl sahibine teslim edilmesine ise müdahil olmayarak TFF'nin verdiği kararı uygun görmüştü. Bordo mavili camia ise Arnavutluk Ligi'ne müdahale eden CAS'ın Türkiye ligine de müdahale ederek Trabzonspor'un hakkının verilmesini bekliyor.

Haber61
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 08:38

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri
nuri - 12 ay Önce

kupa cumhurbaşkanında,platini istanbula geldi aldı arpayı gıttı.ve konu kapandı.

T.Alkan
T.Alkan - 12 ay Önce

Onların AFF Etik Kurulu var;bizim TFF kurulu var etiği yok keza adaletide

Kaptan swing
Kaptan swing - 12 ay Önce

Orada uefa ve fifa ya Sponsorluklar adı altında rüşvet veren kurumlar yok, haricen siyaset ne derece işin içinde bakmak lazım bu işin kupayı alamamailin bir numaralı sebebi trabzon taraftaridir, yeterli ve etkili tepki veremedik maalesef

Temel
Temel - 12 ay Önce

Türkiye'de CAS dökmez.

Savatanica
Savatanica - 12 ay Önce

Dikkat edin de feneve iade itibar adi altinda tazminat odemesinler.Kupanin nerede oldugu,pardon kimde oldugu herkesçe malum;)

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462