"Zenginin çocuğu milletvekili, milletin çocuğu şehit olacak"

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandumda 'evet' çıkması halinde zengin çocuklarının 18 yaşında milletvekili, milletin çocuklarının da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacağını savundu.

"Zenginin çocuğu milletvekili, milletin çocuğu şehit olacak"
Referandum gezileri kapsamında Adana'ya gelen Muharrem İnce, merkez Sarıçam İlçesi'nde parti otobüsü üzerinden konuşma yaptı. CHP'li bazı milletvekillerinin de eşlik ettiği İnce, Ahmed Arif'in 'Dağlarına Bahar Gelmiş Memleketimin' adlı şiiri okuyarak dinleyenleri selamladı. Büyük ilgi gören İnce, "Anayasa değişikliğiyle ilgili 18 maddenin hiç birinde ekonomiden, terörle mücadeleden, emeklinin maaşından, gençlere nasıl iş bulunacağından bahsedilmiyor" dedi.

18 YAŞ ELEŞTİRİSİ
Referandumda 'evet' çıkarsa dünyada nüfusa göre en fazla milletvekilinin Türkiye'de olacağını söyleyen İnce, şunları kaydetti:
"400 milyon fazladan milletvekillerine gidecek. Sayı 600 değil, 650 olacak. Çünkü bakanlar ve cumhurbaşkanı yardımcıları milletvekillerinden olmayacağı için 50 olarak da onları sayın. Evet derse millet buna, 18 yaşında milletvekili olacak. Lise son sınıfta milletvekili olacak, 20 bin lira maaş alacak, askerlikten muaf olacak. Her sene 1.2 milyon genç 18 yaşına basıyor. Üniversite mezunu gençlerin her 4 tanesinden biri işsiz. Üniversite sınavlarında onların soruları çalınıyor. Suriyelilerin çocukları sınavsız üniversiteye giriyor, sizin çocuklarınız çalınmış sorularla sınava giriyor. Zenginin çocuğu 18 yaşında milletvekili olacak, ey milletim senin çocuğun da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacak. Git evet ver o zaman, ne diyeyim sana?"
Muharrem İnce, daha sonra merkez Çukurova İlçesi'ndeki bir semt pazarında da toplananlara seslendi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler