banner372

Vehbi Koç: “Dolaylı olarak PKK desteklenmiştir”

Vehbi Koç Haber61’e önemli açıklamalarda bulundu.

banner432

Haber61 – Haber Servisi – AK Parti Trabzon 5. Sıra Milletvekili Adayı Vehbi Koç 24 Haziran Seçimlerinde PKK’nın dolaylı olarak desteklendiğini söyledi.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti Trabzon 5. Sıra Milletvekili adayı olan ancak sonuçlara göre TBMM’ye gidemeyen Vehbi Koç Haber61’e önemli açıklamalarda bulundu.

OYLARDA DUYGUSAL GEÇİŞLER OLDU

Koç, kullanılan oylarda duygusal geçişler olduğunu belirterek, “Her şeyden önce 24 Haziran seçimleri milletimize ülkemize hayırlı olsun diyorum. Sonuçta bir seçimdir ve seçimin kendine göre sonuçları vardır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 53’e yakın bir oyla hükümet görevini milletten almış olması çok güzel bir şey. Bu demektir ki ülkemiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde istikrarlı bir şekilde yönetilecektir. Herhangi bir hükümet krizi söz konusu olmayacaktır. Parlamentonun yapısına gelince çok doğal olarak yeni fikirler ortaya çıkmıştır. İttifaklar oluşmuştur. İttifaklar oluşunca oylarda duygusal geçişler olabilir. Biz şuanda sahada bunu görmekteyiz” dedi.

DOLAYLI OLARAK PKK DESTEKLENMİŞTİR

Seçimlerde PKK’nın dolaylı olarak desteklendiğini sözlerine ekleyen Vehbi Koç, “Bizi üzen bir başka nokta da şudur. Aslında memnun olduğumuz ve daha sonra üzüldüğümüz nokta şudur. Millet İttifakı maalesef oluşum şekli itibari ile en azından biz AK Partililerin içine sinmemiş bir durumdur. Bakıldığında Selahattin Demirtaş’ın İttifak’ın içinde gözüküyor olmamasına rağmen aslanda bal gibi İttifak’ın içerisinde olduğunu görüyoruz. Normalde Selahattin Demirtaş yüzde 8 oy alırken HDP’nin 11.2 oy alması demek ve CHP’nin aynı oranda oy kaybetmesi demek CHP’nin direk olarak HDP’ye destek vermesi demektir. Bundan sonraki seçimlerde yine bu ittifaklar oluşacaktır. Gelecek adına iki ana siyaset kanalı olacaktır. Bakıldığında CHP’nin tutumunu tekrar gözden geçirmesini istiyorum. CHP bugün tamamen HDP’ye payanda olmuş durumdadır. Millet bunu illa ki bir yere not edecektir. Acı olan durum ise Saadet Partisi ve geçmişinde ülkücü olduğunu söyleyen İyi Parti’ye mensup kardeşlerimiz de bu oyunun içerisine gelmiş olmalarıdır. Bilerek veya bilmeyerek, aslında bilmeyerek mantıksız bir şey. Bal gibi de bilerek PKK’nın desteklediği bir siyasi partiyi onlarda desteklemişlerdir. Bugün için bu sonuçlar oluşmuştur. Sonuçta milletin bir kararıdır. İnsanların niyetlerini Siyasi Partilerin gerçeklerini anlamak belki zaman ister. Bir sonraki seçimde Türk toplumu farklı bir değerlendirme illa ki yapacaktır. Ama bugün için bizi üzen noktalar bunlar olmuştur. Dolaylı olarak PKK desteklenmiştir. Parlamentoya girmesine Saadet Partisi, İyi Parti ve CHP vesile olmuştur. Ama her şeye rağmen millet çoğunluğu Cumhur ittifakına vermiştir. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde ülkemiz en iyi şekilde yönetilerek bütün sıkıntılarında arınmış ve siyaseten de safların daha berrak hale geleceği düzenlemeler inşallah 5 yıl sonra karşımıza çıkacaktır” şeklinde konuştu.

BU SONUCU BEKLEMİYORDUM

Vehbi Koç, AK Parti’nin Trabzon’da 1 Kasım’da aldığı 5.’liği koruyacağını düşündüğünü vurgulayarak, “Bu sonucu açıkçası beklemiyordum. AK Parti’nin burada daha önce 1 Kasım’da aldığı 5.’liği muhafaza edebileceğini düşünüyordum. Bu da sonuçta teknik bir hesap. Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir parti doğmuştur. Oy potansiyeli bellidir. Dolayısıyla bu oyların kısmen bölünmesi durumunda 5.’lik AK Parti için çok kolay ulaşılabilecek bir sonuçtu. Yalnız gördüğümüz olay şu. Bizim milletin iyi tarafları vardır. AK Parti’ye bugüne kadar gönül veren kardeşlerimiz ittifak olunca, ortaklık kardeşlik olunca bir fedakârlığa gittiler. Cumhur ittifakına MHP’nin vermiş olduğu katkıyı göz önüne alarak bizde karşılığında MHP’yi ödüllendirelim dediler. Bizim de ciddi manada MHP’ye geçişimiz oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Milletin kararıdır. Sonuçta millet kendine vekil seçiyor. Tercihini bu şekilde kullanmıştır. Biz sonuçlara razıyız. Vatana millete hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 15:58

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
terbiyesiz
terbiyesiz - 12 ay Önce

Seçim bitmiş trabzon seni seçmemiş oldu bitti, kaybetmenin saçmalaması ile sen saadet ve ülkücülere hdp yi destekledi diyorsun bu nasıl bir sığ mantıktır. Bende sana pkk lı diyorum ozaman.... Terbiyesizlik yaptığın git şimdi ankara'na

Menşure
Menşure - 12 ay Önce

Kes sesini ne güzel senaryo yazıyorsun ???? hapisteki adama cumhurbaşkanlığı için kim onay verdi ? Boş boş konuşma. Yettiniz artık !

Mustafa gülec
Mustafa gülec - 12 ay Önce

İyiki şu secilmedi.birde bunun seneryolarıyla uğraşacaktık

pkk ne işe yarar?
pkk ne işe yarar? - 12 ay Önce

pkk'nın varlığından hangi parti faydalanıyor?

Ali Papa
Ali Papa - 12 ay Önce

Çok çok ince düşünürsek,AKP li birçok yetkilinin söylem ve davranışları destek anlamında değil ama yönlendirici bağlamda CHP veya İYİ ye vereceğinize HDP ye verin gibi algılandı ve AKP li adayın dolaylı destek sözü kendine dönmüş gibi oldu netekim.Herşeyden önce hazım gerek.

Hasan
Hasan - 12 ay Önce

Ağla ağla...gidemedin yaaa ağla..akp trabzon listesinin bir halta yaramadığını size söylediler dinlemediniz

Off 61
Off 61 - 12 ay Önce

biri birşeymi demiş

Ergin genc
Ergin genc - 12 ay Önce

Tamam da kendi bölgesi hdp ye oy verdi.
Trabzondan bile Hdp y oy çıktı ben utandım bile


SIRADAKİ HABER

banner393