"Türkiye Dünyaya mesaj veriyor"

AK Parti MKYK Üyesi  ve Trabzon Milletvekili ve milletvekili adayı Süleyman Soylu, ulusal basının adeta gözdesi oldu. Soylu, ilk olarak Trabzon'da 'Anadolu Soruyor 'adlı programda Çay Tv nin konuğu  oldu. Daha sonra ise İstanbula giden Soylu, NTV nin canl

"Türkiye Dünyaya mesaj veriyor"

AK Parti MKYK Üyesi  ve Trabzon Milletvekili ve milletvekili adayı Süleyman Soylu, ulusal basının adeta gözdesi oldu.

Soylu, ilk olarak Trabzon'da 'Anadolu Soruyor 'adlı programda Çay Tv nin konuğu  oldu. Daha sonra ise İstanbula giden Soylu, NTV nin canlı yayınına katıldı. Soylu, NTV canlı yayınına katılarak  Türkiye gündemiyle ilgili olarak çok önemli açıklamalarda  bulundu.

NTV Canlı yayının ardından ise 24 Tv canlı yayınına katılan Soylu,  hem ulusal gündemle ilgili açıklamalarda bulundu hem de Trabzon'da yapmış olduğu seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Türkiye'nin 81 ilinde üniversite olduğunu ifade eden Soylu, "Ülkemin 81 vilayetinde dünyanın gelişmiş ülkeleriyle rekabet edecek evlatlarımız yetişiyor. Bugün daha fazla zenginleşiyor, özgürleşiyor, büyüyor ve demokratik adımlarını ileriye doğru atıyor ve bunlardan vazgeçmiyor. Bu istikametimizi bozmaya çalışıyorlar ama biz vazgeçmiyoruz. Ayarımızı, ahengimizi, uyumumuzu, huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar ama biz ileri doğru gidiyoruz" diye konuştu.

Soylu, Ankara'da düzenlenen terö saldırısı ile Türkiye'nin istikrarı ve huzurunun alt edilmeye çalışıldığına dikkati çekerek, "Milletim ne yapacağını, nasıl bir istikamette gideceğini biliyor. Mersin'le Kıbrıs'ı, 150 kilometrelik su projesiyle, bir annenin evladıyla göbek bağı gibi bağlayıp dünyaya, 'ben istikametime devam ediyorum' mesajını veriyor. Bir taraftan birileri alaya alsa da milli otomobilinin hazırlıklarına başlayıp dünyaya, 'Türkiye istikametindedir' mesajını veriyor. Bize sadece zenginlik, özgürlük yetmez, büyük yeni ve demokratik Türkiye de yetmez" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yaklaşık 10, 13 yıldır iç çatışmanın içine sevk edilmek istendiğini dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye akıllı ve stratejik durmaktadır. Bizi bir şekilde, bir bölücü unsurun çatışmasının içerisine sokmak istiyorlar ama dikkat edin biz ona dahi girmedik. Hep demokrasiyi yükselttik, insanımızın temel hak ve hürriyetlerini yükseltmeye çalıştık. Türkiye'yi, Türkiye Devletini, hükümetini şiddetle mukabele eden bir unsurun parçası haline getirmek istiyorlar ama biz bunları bugüne kadar yapmadık. Biz kendi insanımızı ayırmadık. Geçmişte düştüğümüz tuzaklara, bize kurulan oyunların hiç birisine bugün düşmemeye özen, gayret gösteriyoruz."

soylu.jpg

Çözüm Süreci üzerinden eleştirildiklerine işaret eden Soylu,  "Biz 3,5 yıl bu ülkede anaların ağlamaması için Yunus gibi sabrettik. Demokrasiden, hürriyetten vazgeçmedik. 'Bu ülkede 78 milyon insan bir ve eşittir, Allah'ın kendisine verdiği sıfatları kullanmakta özgürdür' diye bir iddiayı ortaya koyduk. Bugün eğer terör örgütüne karşı büyük bir mücadeleyi ortaya koyuyorsak, Avrupa, Amerika ve dünyanın başka ülkeleri eğer ses çıkarmıyorsa sınır dışı operasyonlar konusunda, tenkit etmiyorlarsa bilin ki Türkiye'nin demokrasiye olan samimiyetine isteseler de istemeseler de şahit olduklarından dolayıdır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler