7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Turan, "Egemenlik kayıtsız şartsız bu milletindir."

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bir zamanlar dünyada ekonomik kriz olduğunda ‘teğet geçecek’ dedik. Dalga geçtiler. Bugün dünyada kriz yok. Türkiye’ye bir dayatma var. İddia ediyorum, kaptan sağlam, bu da geçecek" dedi. 

Siyaset 17.09.2018, 17:03
Turan, "Egemenlik kayıtsız şartsız bu milletindir."

17-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ahilik Haftası kapsamında Çanakkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda tören gerçekleştirildi.


Törende açıklamalarda bulunan Bülent Turan, "Döviz tabii ki bir ekonomik problemdir. Ancak ekonomik büyümenin tek göstergesi döviz karşısında Türk parasının değeri değildir. İhracat, üretim, istihdam, yatırım hepsi beraber bir kıymeti ifade eder. Dünyanın hangi akıllı adamı Twitter’dan bir başka ülkenin ekonomisine müdahale eder. Eğer başka hesap olmasa, başka iddia olmasa, böyle bir anlayış olabilir mi? Türkiye devleti yeni hangi bir yanlış yaptı da, döviz arttı. Bana söyleyebilir misiniz. Efendim ihracat azaldı mı; azalmadı. Cari açık çokmuş. Dün de çoktu. Üstelik bugün azalmaya başladı. Yeni bir şey yok. Yeni bir problem yok. Ama farklı hesaplarla Türkiye’ye ayar vermeye çalışanlar bilsin ki, Çanakkale meydanından sesleniyoruz. ’Egemenlik kayıtsız şartsız bu milletindir.’ Hiç kimsenin bize Twitter’dan, farklı hesaplarla ayar vermeye hakkı ve haddi yoktur. Bunlar geçecek. Bir zamanlar dünyada ekonomik kriz olduğunda ‘teğet geçecek’ dedik. Dalga geçtiler. Bugün dünyada kriz yok. Türkiye’ye bir dayatma var. İddia ediyorum, kaptan sağlam, bu da geçecek. Yatırımcı, yatırımlara ara vermesin. Bankacı lütfen esnafın yanında olsun. Biz zaten esnafımızın yanındayız. Üretmeye, çalışmaya devam ediyoruz. Çanakkale de büyüyor, Türkiye de büyüyor" diye konuştu. 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@