7m

7m

hyundai

"Sorumlusu CHP değildir"

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, muhalefet dağınıklığında CHP'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını ifade etti.CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun erken seçim hükümetinde bakanlık teklif etmesini kabul etmedi. Baykal, b

Siyaset 27.08.2015, 17:28

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, muhalefet dağınıklığında CHP'nin hiçbir sorumluluğu olmadığını ifade etti.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun erken seçim hükümetinde bakanlık teklif etmesini kabul etmedi. Baykal, bakanlık teklifine 3 sayfalık bir mektupla cevap verdi.

"CEVABIMI MEKTUPTA VERDİM"

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Manavgat'ta bir açılışa gideceği esnada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Deniz Baykal, mektupta söylenmesi gereken her şeyi söylediğini belirtti. Baykal, "Görevimizi yaptık bugün. Cevabımızı verdik. Manavgat'ta, Antalya için güzel bir yatırım var, onun temelini atmaya gidiyorum. Bir turizm fakültesi kuruluyor Manavgat'ta. Çok güzel bir yatırım olacak" dedi.

"CHP SORUMLU DEĞİL"

550 milletvekilinin devre dışı bırakıldığını dile getiren Baykal, mektupta partisiyle ilgili bir öz eleştiri yapmadığını söyledi. Deniz Baykal, "O bizim partimizle ilgili bir şey değil. Yani muhalefet dağınıklığından bahsediyorum. Muhalefet dağınıklığının sorumlusu hiç bir şekilde CHP değildir. CHP çok uyumlu, çok anlayışlı bir tutum sergiledi. Orada partimle ilgili herhangi bir eleştiri yok" şeklinde konuştu.

ERKEN SEÇİM ELEŞTİRİSİ

Halkın koalisyonun kurulmasını istemesine rağmen AK Parti'nin erken seçim kararı almasını eleştiren Deniz Baykal, "Toplumun özlemi o. Bu dayatılmış bir olaydır. Söyledik, aynı şeyi söylemeye gerek yok" diye konuştu.

"1 KASIM SEÇİMLERİ İÇİN DEĞERLENDİRMELERİM OLACAK"

1 Kasım erken seçimleriyle ilgili de bir açıklama yapacağını ifade eden CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Ona göre değerlendirmelerim olacak. 1 kasımla ilgili değerlendirmelerimi göreceksiniz. Birtakım değerlendirmeler var" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@