Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Oyların tamamı sayıldı, sisteme girdi. İtiraz süreleri sona erdiğinde 11-12 sonra sonuçları açıklayacağız" dedi.YSK Başkanı Sadi Güven, gazetecilerin seçim sonuçlarına ilişkin sorularını yanıtladı. Oyların ta

Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Oyların tamamı sayıldı, sisteme girdi. İtiraz süreleri sona erdiğinde 11-12 sonra sonuçları açıklayacağız" dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven, gazetecilerin seçim sonuçlarına ilişkin sorularını yanıtladı. Oyların tamamının sayılarak sisteme girildiğini belirten Güven, "Taramalar da büyük oranda yüzde yüze yakın olarak tamamlandı. Herhangi bir sorun yok. İtiraz süreleri sona erdiğinde, 11-12 sonra sonuçları açıklayacağız. Katılım yüksek oldu. Bu demokrasimiz adına önemli bir kazanımdır. Yüzde 85.18 ortalama, yurtiçi 87.34, yurt dışı katılım ise yüzde 44.78 olarak gerçekleşti. 56 milyon 949 bin 900 seçmenimizden 48 milyon 537 bin 201 seçmen oyunu kullandı" şeklinde konuştu.

"YSK'nın almış olduğu tedbirler, geçen döneme göre vatandaşımızın daha az hataya düşmesini sağladı" diyen Güven, şöyle devam etti:

"Geçen 7 Haziran seçimlerinde 1 milyon 346 bin 340 geçersiz oy varken, bu seçimde 698 bin 352'ye düştü. İstediğimiz, vatandaşlarımızın daha bilinçlenmiş şekilde hatasız olarak oylarını kullanmasıdır. Ülkemiz adına seçimlerin hayırlar getirmesini diliyorum."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler