’Şantaj’ suçlamasına yanıt verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Şantaj yapıyorlar" açıklamasına, "CHP sözcüleri de, Kılıçdaroğlu da açıklamalarında tek başına iktidar vaat etmektedir. Onların söyledikleri şantaj olmuyor, benim

’Şantaj’ suçlamasına yanıt verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Şantaj yapıyorlar" açıklamasına, "CHP sözcüleri de, Kılıçdaroğlu da açıklamalarında tek başına iktidar vaat etmektedir. Onların söyledikleri şantaj olmuyor, benim AK Parti tek başına iktidara gelmelidir derken ifademi niye şantaj olarak değerlendiriyorsunuz" diye cevap verdi.

Karabük'te seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün seçim çalışmaları kapsamında ifade ettiği "Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" sözlerini de şantaj olarak nitelendirdiği yönündeki açıklamasının maksadının saptırıldığını söyledi.

Şahin, "Biz AK Parti olarak 2019'a kadar artık Türkiye'de bir seçimin gündeme gelmemesini istiyoruz. Bu anlamda kullandığım ifademi Sayın Kılıçdaroğlu, maksadından saptırarak şantaj yaptığımı ileri sürmüştür. Bunu şiddetle ret ediyorum. Benim söylemek isteğim şudur; geçtiğimiz yıl iki seçim yaşadık, bu sene de iki seçim yaşıyoruz. Artık halkımız seçim değil geçim istiyor. O bakımdan 2019'a kadar Türkiye'yi istikrarla götürecek olan bir iktidarın 1 Kasım'da sandıktan çıkması gerekir. Tek başına bir siyasi partinin iktidara gelmesinin, 2019'a kadar Türkiye'yi rahatlatacağını düşünüyorum. Eğer 7 Haziran seçimlerine benzer bir sonuç 1 Kasım'da sandıktan çıkarsa birileri 7 Haziran akşamı olduğu gibi yeniden seçimden bahsetmeye başlayabilir. Kamuoyu hatırlayacaktır, Sayın Devlet Bahçeli 7 Haziran akşamı 15 Kasım'da seçim çağrısında bulunmuştur. Benim ifade etmek istediğim bu tür açıklamalarla Türkiye'de yeniden seçimi hatırlatılan beyanların endişesini taşıdığım için "korkarak" ifadesini kullandım. Biz yeniden seçim istemiyoruz AK Parti olarak. 2019'a kadar siyasi istikrar ve demokratik siyasi istikrar devam etmeli. Bunun da yolu tek başına bir iktidarın gelmesi siyasi istikrarı sağlayacağı düşüncesidir. CHP sözcüleri de, Sayın Kılıçdaroğlu da açıklamalarında tek başına iktidar vaat etmektedir. Onunki şantaj olmuyor, benim AK Parti tek başına iktidara gelmelidir derken ifademi niye şantaj olarak değerlendiriyorsunuz. Her siyasi parti tek başına iktidara gelmek ister, bundan doğal bir şey olamaz. Kararı nihayetinde millet verecektir. Milletin takdiridir. Biz milletin takdirine hep saygı duyduk. 7 Haziran'dan sonra da duyduk 1 Kasım'dan sonra da duyacağız. Şunda güçlü beklentimiz 1 Kasım akşamı sandıktan tek başına bir siyasi partinin iktidarının çıkacağıdır ve bunun da AK Parti olacağı düşüncesidir. Bunu da kamuoyu ile paylaştım. Bu kararı verecek olan sonucu tayin edecek milletimizin oyudur" dedi.

"ONLARIN BİR TEK BEKLENTİSİ VAR KOALİSYON"

Şu anda gerek CHP'nin gerekse MHP'nin tek başına iktidara gelme umutlarının olmadığını da kaydeden Şahin, "Onlar da bunu biliyorlar. Onlar bir koalisyon beklentisi içinde. Biz koalisyonlu dönemlerine Türkiye'nin yeniden geri dönmemesini istiyoruz. Çünkü tek başına iktidar dönemleri kadar ülke gelişemiyor ve kalkınamıyor koalisyon dönemlerinde. Sandık neyi gösteriri onu bilemem. Diğer siyasi partilerin tek başına iktidara gelme umutları ve beklentileri olamadığı için onların bir tek beklentisi var koalisyon. Bizim de bir tek beklentimiz var tek başına iktidar" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Çankırı'da katıldığı bir programda 3 partinin bir olup koalisyon hükümeti kurma iddialarının da sorulduğu Şahin, "Daha doğrusu Ankara kulislerinde özellikle özel banka çevrelerinde böyle bir senaryonun görüşüldüğüne ve konuşulduğuna dair duyumlar almıştım. AK Parti tek başına iktidarı yakalamazsa, bir şekilde HDP'den bazı milletvekillerin CHP'ye geçirilerek CHP- MHP koalisyonu niyetlerini olduğunu ifade etmiştim. Millet sandıkta bütün bu hesapları ve hayalleri oylarıyla ortadan kaldıracaktır. 1 Kasım seçimleri Türkiye için son derece önemlidir. 2019'a kadar Türkiye'yi tek başına götürecek bir iktidar çıkmalı ve bunun da AK Parti olacağına inanıyoruz. Bir daha 1 Kasım'dan 2019'a kadar Türkiye'de seçim gündeme gelmemelidir" ifadesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler