Milletvekili Cora ile esnafın ilginç diyaloğu

Kasaya oturdu ve; Dükkanı gel beraber yönetelim nasıl olacak dedi 

Siyaset 09.03.2017, 11:41
Milletvekili Cora ile esnafın ilginç diyaloğu
Haber61/Haber Servisi

Referandumda ‘evet’ çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, vatandaşlarla ziyarete devam ediyor. Son olarak Akçaabat’ta bir dizi ziyaret programlarında bulunan Salih Cora burada esnafın, “Bugüne kadar böyleydi? Ne var bunda? Başbakan da olsun Cumhurbaşkanı da.. Neden evet diyelim anlamadım” sorusunu sordu ve aralarında ilginç bir diyalog geçti.

İşte o diyalog;

Salih Cora- Merhabalar nasılsınız? 

Esnaf- Teşekkür ederim hoşgeldiniz, buyrun, iyiyim. 

Salih Cora- Ülkemiz için ,kalıcı istikrar güçlü bir yönetim için, koalisyon belirsizliklerinin tarihe karışması için referandumda ‘evet’ oyu istiyoruz. 

E- Tamam ama bugüne kadar böyleydi? Ne var bunda? Başbakan da olsun Cumhurbaşkanı da.. Neden evet diyelim anlamadım. 

( Kasayı işaret ederek )

Salih Cora- Siz kalkın oraya ben oturacağım şimdi 

Esnaf- Buyrun buyrun.

Salih Cora- Şimdi bu dükkan ikimizin. Kasada ikimiz duracağız.soruyorum şimdi burayı biz nasıl yöneteceğiz? Ben indirim istiyorum. Her ürünü indireceğim ya siz ne yapacaksınız? 

Esnaf- Olur mu öyle şey.. Olmaz. 

(ikisi de gülüyor)

Salih Cora- İşte bu yüzden çift başlılık iyi değil. Çift başlılık kalksın yönetim güvenoyunu milletten aldın beş yıl işini üretsin yatırım yapsın, istikrar sürsün. Ülkemiz belirsizlik içinde olmasın. Bir aracı iki şoför sürerse araba kaza yapar. Biz de bu riskleri önlemek için uğraşıyoruz.

Bu diyalog  Milletvekili Salih Cora'nın farklı bir kampanya yapacağının ve sahaya renk katacağının işaretini vermiş oldu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
doğan yıldız 4 yıl önce
o zaman milletvekillerine de gerek yok. yani size. tek başına her şeyi yapacak zaten...
Mustafa Gürol 4 yıl önce
Salih Cora beyfendi milletle eğleniyor sanırım.Kardeşim bu anayasada başbakanın,cumhurbaşkanının görev,yetki ve sorumlulukları belli.Herkes kendi yetki alanında kalısa,ki anayasamıza göre kalmak zorunda çift başlılık olmaz.
cafer sarı 4 yıl önce
tam komedi!! Bu nasıl karşılaştırma?
dünya. .. 4 yıl önce
Resmen dalga geçiliyor. Herkes görev ve yetkilerini yaparsa birbirlerinin isine karsmazsa cift baslilik olmaz...huzur ve refah icinde devam ederiz...
hasan 4 yıl önce
12 yıldır kim var iktidarda da çift başlılıktan bahsediyorsun insanlarla dalga geçmeyin lütfen
HALIM 4 yıl önce
bu millet eger bu anayasa degisikligine evet oyu verirse kendisini tayyip erdoganin ipine baglayip farozdan atsin .rezillik bile bu anayasayi savunmak .
Yakup 4 yıl önce
Herkes kendi yetkisini kullansa çift başlılık olmaz diyen arkadaş cumhurbaşkanının mevcut sistemdeki yetkilerinden ve sorumsuzluğundan memnun mu, cumhurbaşkanları her dönem hükümetlerle anlaşmazlığa düşmüştür ve bu milletimize pahalıya mal olmuştur, çift başlılık da koalisyon da istemiyoruz artık, tuzu kuru olanlar istediğini yapsın karışmıyor kimse zaten ama herkesin daha iyi düşünmedi lazım
uğur s 4 yıl önce
Sayin Cora nın mantığı ile bakarsak "ben ne dersem o olur" yorumuda çıkar söyledikleriyle
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@