7m


7m

hyundai

MHP’den Tuğrul Türkeş açıklaması

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.MHP Basın Biriminden MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın imzasıyla yapılan açıklamada, "26 Ağustos 2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereği

Siyaset 26.08.2015, 20:23
MHP’den Tuğrul Türkeş açıklaması

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

MHP Basın Biriminden MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın imzasıyla yapılan açıklamada, "26 Ağustos 2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş'in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır" denildi.

Türkeş'in MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğinin bildirildiği açıklamada, "Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak "Kesin Çıkarma Cezası" ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir" ifadeleri yer aldı.


Yorumlar (1)
5461 7 yıl önce
Hani demokrasi hemi nerde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@