MHP Trabzon Milletvekili adayları belli oldu

MHP'nin 27'nci Dönem milletvekili aday listesi açıklandı. İşte Trabzon'da aday gösterilenlerin isimleri.

MHP Trabzon Milletvekili adayları belli oldu

MHP 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesinde 27'nci Dönem milletvekili aday listesini açıkladı. Trabzon'dan kimler aday gösterildi.

İşte MHP Trabzon Milletvekili adayları

1. Nihat Birinci

2. İbrahim çakır

3. Murat Aksoy

4. Emirhan Seçkin

5. İsmail Hakkı Kalyoncu

6. Embiya Cevahir

MHP, 24 Haziran'da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.

Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye'den 1'inci sırada yer aldı.

Listede, Ankara 1'inci Bölge 1'inci sırada Mevlüt Karakaya, 2'nci sırada Zühal Topçu ve 3'üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara 2'nci Bölge 1'inci sıradaki Sadir Durmaz'ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3'üncü Bölge 1'inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım'ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.

İstanbul'da listenin ilk 3 sıralarında; 1'inci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2'nci Bölge'de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3'üncü Bölge'de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.

İzmir'de ilk 3 sıralarda; 1'inci Bölge'den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan, 2'nci Bölge'den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.

OKTAY VURAL LİSTEDE YER ALMADI

Uzun süre MHP grup başkanvekilliği yaptıktan sonra bu görevinden 2 yıl önce istifa eden İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yapmasına karşılık listede yer almadı. İki dönemdir milletvekilliği yapan Mehmet Parsak da aday listesinde yer almayan isim oldu.

OKTAY VURAL VE MEHMET PARSAK YOK

Habertürk TV'den Çimen Çetin'in aktardığına göre mevcut grup başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta yine seçim bölgelerinden aday gösterildi. Uzun süre MHP grup başkanvekilliği yaptıktan sonra bu görevinden 2 yıl önce istifa eden İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yapmasına karşılık listede yer almadı. 16 Nisan sürecinde anayasa çalışmalarında yer alan, sonrasında uyum çalışmalarında da görev alan Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak'ın da listede olmaması dikkat çekti.

GÜVENLİK UZMANI ABDULLAH AĞAR ADAY

Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz Mersin'den, güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise Ankara'dan aday oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 09:01

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 10 ay Önce

neden bu milletvekilllerini meclise sokalım ki. onların aslının onlarcası zaten mecliste olacak.

Ali KAYA
Ali KAYA - 10 ay Önce

Geçmişolsun.

Serkan
Serkan - 10 ay Önce

Trabzon da bütün kadrolarını iyi partiye kaptırdıkları için aday bulamayınca bahçelinin sadık neferi nihat birinciyi birinci sıraya koyarak kaybettiklerini kabullendiler bırak vekil çıkarmayı 20 bin oy alamazlar buradan

Ömer Naci
Ömer Naci - 10 ay Önce

1980 öncesi Tonya Ülkü Ocakları başkanlığından beri ülkücü hareketin içinde olan bilahare muhtelif zamanlarda Trabzon MHP il başkanlığı görevini ifa eden Muhammed Öztürk için Lise mezunu eğitimi yetersiz tezviratını yapanlar 1.Sıra adayı Ortaokul mezunu Nihat Birincinin peşine takılsınlar. 1980 öncesi istikbalini kaybeden şehit olan ülkücülerin taçlandırdığı makam büyük vebal taşır.

HASAN KAYA
HASAN KAYA - 10 ay Önce

Murat Aksoy beyi birinci sırada görmek isterdik.

lazut musa
lazut musa - 10 ay Önce

Şimidye kadar Mhp den başka hiç bir yere oy vermemiş bir ülkücü olarak diyorum ki. şayet 10 bin oy alırsa bilsin ki bu da akp lilerin ve aday olanların ve yakınlarının oylarıdır. Mhp yi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun. Ben hakkımı helal etmiyorum.

banner393

banner443

banner441