Koray Aydın 'dan ihraçlara tepki

Hayır" diyeceğini açıklayan Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok'u ihraç kararı almasına Koray Aydın'dan büyük tepki.

Siyaset 11.03.2017, 11:32 11.03.2017, 12:06
Koray Aydın 'dan ihraçlara tepki

MHP Genel Merkezi başkanlık referandumunda "Hayır" diyeceğini açıklayan Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok'u ihraç kararı almasına Koray Aydın'dan büyük tepki.


Bu kararı eleştiren Koray Aydın, Partinin hiç bir kurulunda istişare edilmeden, tabanın sesi dinlenilmeden alınan "evet" kararına karşı çıkmanın neden suç olduğunu anlayamadığını belirterek "Türk siyaseti çalkalanırken, siyasi tercihler sebebiyle olmaması gereken ayrışmalar yaşanırken birlik ruhu sürekli zedeleniyor hareketimizde. MDK kararıyla Sinan Oğan, Nuri Okutan, İsmail Ok ve Yusuf Halaçoğlu'nun partimizden ihraç edildiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Partimizin hiç bir kurulunda istişare edilmeden, tabanın sesi dinlenilmeden alınan "evet" kararına karşı çıkmak neden suçtur? Parti içi muhalefet, farklı görüşlerin varlığı demokrasiyi güçlendiren durumlardır. Zararı yok faydası vardır. Neden bunlara karşıyız? Çare uzaklaştırmak, kapatmak, ötekileştirmek değil; bir arada tutmak, kazanmak ve saygı duymak olmalıdır. İhraç edilen arkadaşlarımızın ülkücü-milliyetçi harekete hizmet etmeye devam edeceklerine inancım tamdır." dedi.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
alemdar 4 yıl önce
koray bey bu beraber harekt ettiğin adamlar fetonun mhp deki elemlarıydı sırf hayır diye ihrac edilmedı bunlar davaya ters işlere kalkışdıkları için bu durumdalar ve 15 temmuzdan önce bunları poh pohlayan kitle nerde yok cunku fetonun mensuplarıydı bunlar ...
Evet 4 yıl önce
Kardeşim, kendi sorununu, dertlerini bizimle paylaşma. Herkesin bir derdi var, ahlanıp, vahlanana kadar, dava arkadaşlarına kambur olma. Herkes birtarafa çekerse, ortada ilke, birlik, kardeşlik kalmaz. Bölünerek mi bu Millete hizmet edeceksiniz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@