Kılıçdaroğlu: “Yine saraya giderim”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi için söylenen ‘15 Temmuz’dan sonra kuzu kuzu saraya geldi’ yorumlarına yanıt verdi.

Siyaset 27.03.2017, 13:22
Kılıçdaroğlu: “Yine saraya giderim”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği referandumu çalışmaları kapsamında geldiği Bursa’nın İnegöl ilçesinde kamyon ve Tır Garajı şoförleri ile buluştu. Kendisi hakkında, ‘15 Temmuz sonrası işte kuzu kuzu geldi saraya’ şeklindeki yorumları doğru bulmadığını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Aynı olay olsa, yine Türkiye bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalsa söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Gene giderim. Öyle kalkıp da kısır çekişmelere bu memleketi sokmamak lazım. Yazıktır, günahtır. Türkiye’nin bir derdi varsa siyasetçiler bir araya gelip, oturup konuşmalı. Memleket sadece benim memleketim değil, hepimizin memleketi. Sadece ben mi sorumluyum? Sizler de sorumlusunuz” dedi.

“Osmanlı’da babadan oğula devreden bir miras vardı”

Cumhuriyetin sayesinde devletin en önemli yerlerine geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Genel müdürlük yaptım. Müsteşar yardımcılığı yaptım. Daire başkanlığı yaptım. Kimin sayesinde yaptım? Cumhuriyetin sayesinde. Cumhuriyet olmasaydı ben CHP Genel Başkanı olabilir miydim? Cumhuriyet olmasaydı Sayın Abdullah Gül, TBMM’nin önce üyesi daha sonra Cumhurbaşkanı olabilir miydi? O da bir esnafın çocuğuydu. Aynı şey şimdiki Cumhurbaşkanı için de geçerli. Cumhuriyet olmasaydı Cumhurbaşkanı olabilir miydi, olamazdı. Neden? Cumhur yoktu ki. Bir kişi vardı, Osmanlı. Babadan oğula devreden bir miras vardı. Cumhuriyeti kurduk, güzel bir şey yaptık. Bütün İslam dünyası bizi örnek aldı” diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
pehhh 4 yıl önce
babadan ogula dıyorsunda 600 vekili gereksiz buluyorsun işin gücün lafla gemi yürütmek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@