Kılıçdaroğlu seçim turunda

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım erken seçimleri çalışmaları kapsamında seçim turuna Adana ve ilçelerinde devam ediyor. Adana'nın Kozan ilçesinde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "Ben sizden sadece ve sadece 4 yıl için

Kılıçdaroğlu seçim turunda

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım erken seçimleri çalışmaları kapsamında seçim turuna Adana ve ilçelerinde devam ediyor. Adana'nın Kozan ilçesinde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "Ben sizden sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum" dedi.

Ceyhan'dan Kozan'a gelişinde seçim otobüsünden iner inmez kurban kesilerek karşılanan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes Parkı'nda vatandaşlara seçim otobüsü üzerinden hitap etti. Kılıçdaroğlu, "Kozanlı çiftçiye dünyanın en pahalı mazotunu satıyorlar. Sözüm söz mazot 1 lira 80 kuruş olacak. Daha düne kadar diyorlardı ki parayı nereden bulacaksın? Kaynağı nereden bulacaksın? Sen sarayına gelince kaynağı sormuyoruz da vatandaşa gelince mi soruyorsun? Halkın durumunu biliyorum, işçinin durumunu, çiftçinin durumunu, köylünün durumunu, esnafın durumunu, hepsi perişan hepsi. Efendim istikrara oy verin. Memlekette istikrar mı var ki? Dolar aldı başını gidiyor. Gencecik çocuklarımız işsiz. Her gün şehit haberleri geliyor. Terörden bıktık, siyasi kavgalardan bıktık. Huzur istiyoruz biz huzur. Bunları yapmak için sizlerden bir şey istiyorum. 13 yıl yetki verdiniz memleketi nereye getirdiler. Ben sizden sadece ve sadece dört yıl için yetki istiyorum. Dört yıl yetki verin Türkiye'yi değiştirelim. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı halkın iktidarı olacaktır. Sizin iktidarınız olacaktır. Sözümü unutmayın. Davutoğlu saraya çalışır, Kılıçdaroğlu halka çalışır. Benim irademi ancak siz sınırlayabilirsiniz, birileri sınırlayamaz. Dolayısıyla benim de ilk güvencem sizlersiniz. Size inanıyorum, size güveniyorum ve size hizmet etmek istiyorum. Ben inanç üzerinden siyaset yapmam, ben yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmam. Çünkü bana göre, bize göre insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üzerinde yeri vardır. Halkın iktidarında çocuklarınızı tam gün okula göndereceksiniz. Sabah gidecekler, akşam gelecekler. Öğle yemeği için beslenme çantası olmayacak. Çocuklar öğle yemeklerini okulda öğretmenleri ile beraber ücretsiz yiyecekler. Biz çocuklarımızı seviyoruz ve onlara güzel bir Türkiye bırakmak istiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından halkı selamlayarak İmamoğlu ilçesine hareket etti.

Kılıçdaroğlu seçim turunda

Kılıçdaroğlu seçim turunda

Kılıçdaroğlu seçim turunda

Kılıçdaroğlu seçim turunda

Kılıçdaroğlu seçim turunda

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler