Karamollaoğlu: Cenab-ı Hak, kimseyi hükümetin düştüğü hale düşürmesin!

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu iktidarı eleştirdi.

Siyaset 29.04.2018, 13:33 30.04.2018, 10:48
Karamollaoğlu: Cenab-ı Hak, kimseyi hükümetin düştüğü hale düşürmesin!

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, İl Seçim İşleri ve İl Karargâh Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Karamollaoğlu, AK Parti'yi sert şekilde eleştirdi.

Erken seçimin baskın seçime getirilmenin altında yatan esas gerçeğin ‘Saadet korkusu’ olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Çünkü bu problemleri onlar da biliyor ki, biz Allah'ın izniyle çözecek projelere, akla, fikir zenginliğine sahibiz. Onun için seçim bu kadar erkene alındı, baskın seçim haline getirildi. Ya olağanüstü bir şey var mı ki? 55 güne seçimi sığdırdın. Ardından diyor ki hani hazırdınız? Yahu siz bir saatte yapılacak bir işi 5 dakikanın içerisine sığdırmaya kalkarsanız bu bizim kabahatimiz değil. Bu üçkâğıtçılık!” dedi.

3,5 MİLYON İŞSİZ VARSA SÖYLENENLER GERÇEK OLAMAZ
Hükümetin ufak tefek başarılarını sanki Türkiye'yi aya gönderecekmiş gibi takdim ettiğinin altını çizen Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Türkiye'nin 3,5 milyondan fazla işsizi varsa bu söylenenler gerçek olamaz. Hele de bir de garibanın cebine 400-500 lira koyup bilmem gıdasını, kışın kömürünü vererek onun oyunu almaya teşebbüs eden, böylece 1 milyona yakın insanın da zafiyetinden istifade etmeye kalkarsanız buna ‘biz güçlü bir ülke haline geldik' diyemezsiniz. Onun için biz farklıyız. Biz memleketin meselelerini görüşmekte kararlıyız. Başkaları şahıslarla uğraşsın, biz meselelerle uğraşırız. Biz ülkemizin problemlerini çözebilmek için her türlü çareye başvurmayı ajandamızın başına koyduk.”

CENAB-I HAK, KİMSEYİ HÜKÜMETİN DÜŞTÜĞÜ HALE DÜŞÜRMESİN
Siyasette bu sıralarda sadece ve sadece ‘sen', ‘ben' kavgasının hakim olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Ülkenin meselelerini konuşan kimse yok. Halbuki seçimler şahısların değil, politikaların konuşulduğu dönemler olmalı. Bir ülke ciddi problemlerle karşı karşıya ama herkes problemleri bir kenara bırakmış, özellikle de iktidar partisi sadece şahıslarla ilgileniyor. Bu bizim halimiz. Medya maalesef kamplaşmış, hükümet medyanın neredeyse yüzde 90'ına el koymuş, hakim olmuş, bunun adına da demokrasi diyor. Cenab-ı Hak kimseyi bu hükümetin düştüğü hale düşürmesin. Niye? İktidara gelirken hatta geldikten kısa bir zaman sonra ne söyledilerse hepsini yaladılar. Demokrasi dediler, hürriyet dediler, hak-hukuk dediler, erken seçimle ilgili fikirler ortaya attılar. Olağanüstü hal ile fikirler söylediler. Ama bugün o tarihleri aynen aratıyorlar” dedi.

ÖZELLEŞTİRME DEĞİL PEŞKEŞ DENİR
Güç ve etkinin birbiriyle paralel olduğuna vurgu yapan Karamollaoğlu, “Gücün yoksa, etkin yoksa söylediğin sözlerin hemen hemen hiçbir kıymeti kalmaz. Bugün Türkiye bu sebeple çok ama çok badireli bir duruma geldi. Tabii bir de çelişkiler var bizde. Tarım Bakanı aslanlar gibi kükrüyor. Kendi kendine yeten, tarımı olmayan hiçbir ülke güçlü olamaz diye, öbür taraftan şeker fabrikalarını satıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Türkiye'de satılmadık fabrika kalmadı ki. Biz temelde özelleştirmenin de karşısında değiliz. Ama siz bir fabrikayı özelleştirdiğiniz zaman o fabrikanın mevcudiyetini devam ettirmesini garanti altına almanız icap eder. O fabrika yıkılacak, yerine AVM dikilecek, birileri buradan milyarlar devşirecek ve biz de buna özelleştirme diyeceğiz. Bunun adına özelleştirme değil, peşkeş derler” diye konuştu.

Yorumlar (17)
zekeriya 3 yıl önce
Ağzına sağlık bilge başkan Türkiye nin senin gibi siyasetcilere özlemi arttı .
Ülke ne hallere nasıl siyasetcilere kaldı koskoca İktidar partisinin genel başkanı rakibine t.zek/ b.k diye hitap ediyor binlerce insanda bunu cılgınca alkışlıyor Ülke siyasetinin geldiği seviye ne yazıkki yerlerde sürünüyor.
awg307 3 yıl önce
bu adama mı bilge diyorsun
Ömer 3 yıl önce
Cumhurbaşkanı diyorsa hak etmiştir Boş boş yazıp duruyorsun
abdi abi 3 yıl önce
% 0.03 oy oranına sahip bir genel başkanın bunu söylemesi enteresan..gülmek için hangi organımı kullansam acaba...
derman 3 yıl önce
bence biraz beynini kullan. İyi olacaktır
Muhammet usta 3 yıl önce
Hükümet öyle bir duruma düşdüki artık duvara toslayıp düz oldular.ama koltuk öyle avantajlıki utanmadan hala sucu başkalarında arayıp konuşup duruyorlar
Bilirkisi 3 yıl önce
Kim nereye düştü onu ALLAH bilir
ibrahim çevik 3 yıl önce
tayyip bey sandıkta yapamayacağını gen.kur başkanı akarı göndererek yapıyor. askeri güç ile rakibi sindirmedir bu. Bu demokrasiye darbedir. hesap 24 haziranda..
Ercan 3 yıl önce
Bu herif çok değişik ilişkileri olan Karanlık bir adam.biraz araştırın derim
Ahmet Tosunoğlu 3 yıl önce
zavalli temel doladun Abdullah Gül ü diline satti seni rezil etti yani ayagina degil kafana siktin saadet bu secimde biter
mavi firtina 3 yıl önce
cok düzgün bir insan kirli siyasetten beslenmeyen birisi
ve ayni zamanda hic yalan konusmayan bir lider,tipki kilicdaroglu
gibi,sarayda yasamiyor,iktidar olursak akp nin beton poltikasini
uygulamiyacagiz üretime dayali bir ekonomi olacak,tarim ve hayvanciliga
tekrar geri dönecegiz diyor,ve en önemlisi adaleti saglama sözü veriyor
akp liler niye elestiriyor bir anlam veremiyorum,insan biraz beyin cimnastigi yapar.
bu akp zihniyeti hicmi bu ülkenin nereye geldigini göremez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@