banner192

İşte MHP'nin 1 Kasım seçimlerindeki aday listesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1 Kasım Genel Seçimi'nde aday göstereceği isimleri açıkladı. Listede Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği teklifini kabul eden Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş ile eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener yer almadı.   Lis

İşte MHP'nin 1 Kasım seçimlerindeki aday listesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1 Kasım Genel Seçimi'nde aday göstereceği isimleri açıkladı. Listede Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği teklifini kabul eden Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş ile eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener yer almadı.
 
Listeye göre, MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye'den birinci sıradan aday oldu. MHP adına Geçici Bakanlar Kurulu'na giren ve Başbakan Yardımcısı olan Türkeş ile eski İçişleri Bakanı ve eski TBMM Başkanvekili İstanbul Milletvekili Meral Akşener, MHP'nin 1 Kasım Genel Seçimi milletvekili aday listesine giremedi.
 
7 Haziran'da yapılan genel seçimde İstanbul milletvekili olan ancak 1 Kasım Genel Seçimi için adaylık başvurusunda bulunmayan eski bakanlardan Murat Başesgioğlu da beklendiği gibi listede yer almadı.
 
- Türkeş'in yerine Haberal
 
MHP'nin aday listesine göre, 7 Haziran'da milletvekili olan 80 kişiden 72'si yerinikorudu. MHP'de Ankara 1. bölge 3. sıradan milletvekili seçilen Mustafa Erdem de liste dışı kalan milletvekilleri arasında bulunuyor. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in de aday gösterilmemesi üzerine, daha önce 4. sıradan aday olan ancak seçilemeyen Erkan Haberal ise bu kez Ankara 1. bölge 2. sıradan aday gösterildi.
 
Öte yandan Aydın'da Ali Uzunırmak, Hatay'da Şefik Çirkin, Karabük'te Durmuş Yalçın, Manisa'da Zeynel Balkız liste dışı kalan isimler arasında bulunuyor.
 
Ayrıca, Ekmeleddin İhsanoğlu yine İstanbul'dan, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da yine Uşak'tan aday gösterildi.
 
ADANA 1 MEVLÜT KARAKAYA DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ / BÜROKRAT
 
ADANA 2 MUHARREM VARLI ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ADANA 3 SEYFETTİN YILMAZ ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
ADANA 4 ABDULKADİR YUVALI ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
ADANA 5 ALİ AYDIN ÜNİVERSİTE SUBAY EMEKLİ GENERAL
ADANA 6 ALİ DEMİR YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
ADANA 7 DEMET ÇARDAK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ADANA 8 SİNAN GÜL ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ADANA 9 MEHMET ALİ ARSLAN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
ADANA 10 ADEM GÜNDOĞAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ADANA 11 NESLİHAN UZUN ÜNİVERSİTE FİZYOTERAPİST
ADANA 12 İSA AYANOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 13 AYLA EMRAHOĞLU YÜKSEK LİSANS TEKSTİLCİ / YÖNETİCİ
ADANA 14 BURAK YİĞENOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
 
ADIYAMAN 1 RECEP KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADIYAMAN 2 EMİN ACAR LİSE EMEKLİ
ADIYAMAN 3 REMZİYE YAVUZ ORTAOKUL EMEKLİ İŞÇİ
ADIYAMAN 4 AHMET KARA LİSE EMNİYET MENSUBU BAŞKOMİSER
 
AFYON 1 MEHMET PARSAK DOKTORA AVUKAT
AFYON 2 AZİZ ASLAN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
AFYON 3 FATİH ÇETİNKAYA YÜKSEK LİSANS ESKİ BELEDİYE BAŞKANI
AFYON 4 İSMAİL ELİBOL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AFYON 5 ABDİL DEMİRAL ÜNİVERSİTE SARRAF
 
 
AĞRI 1 MUSTAFA ÖRÜ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
AĞRI 2 BİLAL YAŞAR ORTAOKUL ESNAF
AĞRI 3 MURAT ÇİFTÇİ LİSE KAMU GÖREVLİSİ
AĞRI 4 MEHMET YILDIRIM ÜNİVERSİTE İŞÇİ
 
 
AMASYA 1 MEHMET SARI YÜKSEK LİSANS TURİZM İŞLETMECİSİ
AMASYA 2 SADIK ASLAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AMASYA 3 TURAN GÜRDOĞAN YÜKSEK LİSANS ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
 
 
ANKARA (1) 1 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 2 ZÜHAL TOPÇU DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 3 MUSTAFA ERDEM ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 4 ERKAN HABERAL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 5 NEVZAT AYPEK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 6 BİRCAN AKYILDIZ ÜNİVERSİTE SENDİKACI
ANKARA (1) 7 SULTAN GÜNDÜZ ÜNİVERSİTE PEYZAJ MİMARI
ANKARA (1) 8 AYŞE SİBEL ERSOY ÜNİVERSİTE ECZACI
ANKARA (1) 9 İBRAHİM ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 10 AYTAÇ ÖZEL YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
ANKARA (1) 11 ESİN GÜREL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 12 ŞENER BEŞİROĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 13 ŞAHİN ÖNALAN ÜNİVERSİTE BİYOLOG
ANKARA (1) 14 UMUTCAN GÜNER KAYA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ
ANKARA (1) 15 ALİ KELEŞ LİSE İŞADAMI
ANKARA (1) 16 ÜLKÜ GÖK GÜVEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 17 PINAR GÜNSEVEN GÜLSOY ÜNİVERSİTE MİMAR
ANKARA (1) 18 İBRAHİM KUŞ LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 1 ŞEFKAT ÇETİN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ANKARA (2) 2 MUSTAFA MİT ÜNİVERSİTE TİCARET
ANKARA (2) 3 HAMİT AYANOĞLU ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ANKARA (2) 4 YAŞAR YILDIRIM LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 5 MEHMET DAMAR ÜNİVERSİTE EMEKLİ SAYIŞTAY BAŞKANI
ANKARA (2) 6 GÜL GÜLSER KILIÇARSLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ
ANKARA (2) 7 MEHMET ALİ TANRIVERDİ LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 8 ALPARSLAN SUCU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (2) 9 TAYFUN ÜNAL YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN
ANKARA (2) 10 MELTEM HATİCE ULUÇ ÜNİVERSİTE ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
ANKARA (2) 11 HİKMET DURGUT ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT
ANKARA (2) 12 TÜMER ZEYTİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (2) 13 FATİH GÖZÜM LİSE MÜTEAHHİT
ANKARA (2) 14 BAYRAMALİ TEMİZER YÜKSEKOKUL GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
 
 
ANTALYA 1 MEHMET GÜNAL DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANTALYA 2 AHMET SELİM YURDAKUL ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ANTALYA 3 TARKAN AKILLI ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
ANTALYA 4 ADEM USLU ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
ANTALYA 5 CAFER UYAR YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN
ANTALYA 6 CENGİZHAN GÖKÖZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 7 TOLGA ALICI LİSE İŞADAMI
ANTALYA 8 GÖKHAN KURŞUNLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 9 METİN ÖZKAN ORTAOKUL GAZETECİ
ANTALYA 10 MUSTAFA ALPEREN EROL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 11 NEŞE GÜL ÜNİVERSİTE ÖZEL İŞLETME MÜDÜRÜ
ANTALYA 12 HASAN BÖLÜCEK YÜKSEKOKUL JEOLOJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
ANTALYA 13 GÜRAY PARLAK ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANTALYA 14 TURGUT BUCAK LİSE ESNAF
 
 
ARTVİN 1 MUHAMMET ALTUNAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ARTVİN 2 RAFET ABAY İLKÖĞRETİM MÜTEAHHİT
 
 
AYDIN 1 ALİ UZUNIRMAK LİSE İŞADAMI
AYDIN 2 HAYRİ GÜLEÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AYDIN 3 HÜSEYİN KARAGÖZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 4 DENİZ DEPBOYLU ÜNİVERSİTE PSİKOLOJİK DANIŞMAN
AYDIN 5 FEVZİ KÖSE ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
AYDIN 6 HİLMİ BOLATOĞLU YÜKSEK LİSANS REKABET BAŞUZMANI
AYDIN 7 KADRİ DÜLGER ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
BALIKESİR 1 İSMAİL OK ÜNİVERSİTE ESKİ BELEDİYE BAŞKANI
BALIKESİR 2 RECEP ÇETİN YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
BALIKESİR 3 RAFET ÇETİNEL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
BALIKESİR 4 MEHMET DURAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BALIKESİR 5 ADNAN ÇELEBİ ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
BALIKESİR 6 MEHMET AĞAR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
BALIKESİR 7 TUNCAY KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BALIKESİR 8 KEMAL GİRGİN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ / ORGANİZATÖR
 
 
BİLECİK 1 BAHATTİN ŞEKER LİSE TÜCCAR
BİLECİK 2 HÜSEYİN ŞENSOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
BİNGÖL 1 HASAN KIZILBOĞA ORTAOKUL SERBEST
BİNGÖL 2 RAGIP TÜMEN İLKOKUL SERBEST
BİNGÖL 3 MUHİTTİN SATIK LİSE SERBEST
 
 
BİTLİS 1 METİN TAŞDEMİR LİSE MÜTEAHHİT
BİTLİS 2 ARİF ÖZER YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
BİTLİS 3 MELİHŞAH BUDAK ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
 
BOLU 1 ŞÜKRÜ GÜLEZ LİSE TİCARET
 
 
BURDUR 1 ALPARSLAN AHMET DURSUN ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURDUR 2 ALİ İSRA GÜNGÖR ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
BURDUR 3 METİN IŞILDAR ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
 
BURSA 1 İSMET BÜYÜKATAMAN YÜKSEK LİSANS EĞİİTMCİ
BURSA 2 KADİR KOÇDEMİR DOKTORA VALİ
BURSA 3 TEVFİK TOPÇU LİSE İŞADAMI
BURSA 4 FEVZİ ZIRHLIOĞLU ÜNİVERSİTE MATBAACI
BURSA 5 FİKRET FİDAN KARA HARP OKULU EMEKLİ SUBAY
BURSA 6 HASAN TOKTAŞ ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
BURSA 7 ALİ HAYRİ OZAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN /İŞADAMI
BURSA 8 YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU YÜKSEK LİSANS SENDİKACI / ÖĞRETMEN
BURSA 9 HATİCE DENİZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ İŞLETMECİ
BURSA 10 ÇETİN ELMAS ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
BURSA 11 YUSUF TURAN YÜKSEK LİSANS EMEKLİ SUBAY
BURSA 12 GÜLTEN KAVUT SÜRÜCÜ ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
BURSA 13 TİMUR ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE ULUSLARARASI HAKEM - ANTRENÖR
BURSA 14 ZAFER KARAKILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 15 YÜKSEL OKUMUŞ ÜNİVERSİTE GERİDÖNÜŞÜM UZMANI
BURSA 16 LEVENT ÇELİK ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 17 ENGİN ER YÜKSEK LİSANS JEOLOJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
BURSA 18 SAKİN KÖSEOĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST
 
 
ÇANAKKALE 1 İBRAHİM KÜRŞAT TUNA YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN / İŞADAMI
ÇANAKKALE 2 ENVER KOÇ YÜKSEK LİSANS TİCARET
ÇANAKKALE 3 SERDAR CAN YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ÇANAKKALE 4 GÜNAY UÇAR ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
 
 
ÇANKIRI 1 RECEP DUMANLI ÜNİVERSİTE PLANLAMA UZMANI
ÇANKIRI 2 FEHMİ BÖLÜKBAŞI ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
 
ÇORUM 1 VAHİT KAYRICI YÜKSEKOKUL İŞADAMI
ÇORUM 2 AYBÜKE TOPÇUBAŞI EKİCİ YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ÇORUM 3 SAMİ ÇAM YÜKSEK LİSANS KAMU GÖREVLİSİ
ÇORUM 4 ALİ AKCAN LİSE EMEKLİ
 
 
DENİZLİ 1 EMİN HALUK AYHAN YÜKSEK LİSANS İKTİSATÇI
DENİZLİ 2 CAFER BİRTÜRK ÜNİVERSİTE SİGORTACI
DENİZLİ 3 ÜMİT BAHTİYAR ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 4 İSMAİL YARIMCA İLKÖĞRETİM TÜCCAR
DENİZLİ 5 ZAFER KAPLAN ÜNİVERSİTE TİCARET
DENİZLİ 6 MEHMET FEVZİ YENİÇERİ ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜH.
DENİZLİ 7 ŞULE TÜRKASLAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
 
 
DİYARBAKIR 1 MEHMET TEYYAR KARAKOÇ LİSE ŞÖFÖR
DİYARBAKIR 2 AYŞE ÖNEN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
DİYARBAKIR 3 FEVZİ YİĞİTKAN LİSE İŞADAMI
DİYARBAKIR 4 HASAN ÖZMEN İLKOKUL TÜCCAR
DİYARBAKIR 6 RECEP DONAT İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 7 MEHMET İDRİS İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 8 ÖMER BOZKAYA LİSE SERBEST
DİYARBAKIR 9 ŞEYHMUS BİLİCİ İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 10 MEHMET İÇLİ LİSE EMEKLİ
 
 
EDİRNE 1 GÜRSEL ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
EDİRNE 2 ŞENNUR YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
ELAZIĞ 1 YAVUZ TEMİZER ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT
ELAZIĞ 2 ABDURRAHMAN KIZGIN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ELAZIĞ 3 MESUT AKSAN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
ELAZIĞ 4 MEHMET KARACA ÜNİVERSİTE ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
 
 
ERZİNCAN 1 ÜMİT ÖZKÖR ÜNİVERSİTE MİMAR
ERZİNCAN 2 MUTLU ÖZDEMİR LİSE İŞADAMI
 
 
ERZURUM 1 KAMİL AYDIN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
ERZURUM 2 ERTÜRK ÇİMEN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ERZURUM 3 ZEKAİ KAYA ÜNİVERSİTE MİLLİ SPORCU
ERZURUM 4 SEYFULLAH HIZARCI YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ERZURUM 5 ÖMER DURUR ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ERZURUM 6 GÖKHAN ARSLAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
 
 
ESKİŞEHİR 1 RUHSAR DEMİREL YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ESKİŞEHİR 2 KAYIHAN ÇAĞLAR YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ESKİŞEHİR 3 MUSTAFA KEMAL TEKİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ESKİŞEHİR 4 EMİNE EDİZGİL YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
ESKİŞEHİR 5 TİMUR FARUK YATMAZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
ESKİŞEHİR 6 AHMET MUHAMMED HIZLAN LİSE İŞADAMI / SANAYİCİ
 
 
GAZİANTEP 1 ÜMİT ÖZDAĞ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ / SİYASET BİLİMCİ
GAZİANTEP 2 ERTUĞRUL TOLGA ORHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 3 SERVET DEMİR DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
GAZİANTEP 4 FEVZİ KOÇOĞLU ÜNİVERSİTE İŞETMECİ
GAZİANTEP 5 SERMET ATAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 6 HÜSEYİN CÜNEYT AYATA ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 7 ÖMER OĞUZ ORTAOKUL ÇİFTÇİ
GAZİANTEP 8 KENAN ÇAKIR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
GAZİANTEP 9 MEHMET DEMİR ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
GAZİANTEP 10 ÖMER YILMAZ LİSE İŞADAMI
GAZİANTEP 11 MEZİNE SIRAKAYA ÜNİVERSİTE GAZETECİ
GAZİANTEP 12 SERDAR ÖNEL LİSE İŞADAMI
 
 
GİRESUN 1 ORHAN ERZURUM ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
GİRESUN 2 ALİ KARADENİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
GİRESUN 3 BORA KILIÇ LİSE MAKİNE TEKNİSYENİ
GİRESUN 4 HASAN YILMAZ YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
 
 
GÜMÜŞHANE 1 MUSTAFA CANLI ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
GÜMÜŞHANE 2 HACI MURAT BAL ORTAOKUL MÜTEAHHİT
 
 
HAKKARİ 1 MEHMET AYHAN GÜNAYDIN ÜNİVERSİTE SERBEST
HAKKARİ 2 ALİ KURTULUŞ ÖNCÜL ÜNİVERSİTE SERBEST
HAKKARİ 3 BARIŞ CENGİZBAY ÜNİVERSİTE SERBEST
 
 
HATAY 1 ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN LİSE ÇİFTÇİ
HATAY 2 CELALETTİN YAVUZ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
HATAY 3 METE ASLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ / BÜROKRAT
HATAY 4 MEHMET AKİF TERZİ YÜKSEK LİSANS ARAŞTIRMACI
HATAY 5 İBRAHİM GÜL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
HATAY 6 HÜSEYİN BAĞRIYANIK ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
HATAY 7 MEHMET BİÇER ÜNİVERSİTE İŞADAMI
HATAY 8 FERHAT KÜÇÜKLER ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
HATAY 9 SIDIKA DİLAVER ERYILMAZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
HATAY 10 ALPARSLAN ATEŞ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
 
 
ISPARTA 1 NURİ OKUTAN YÜKSEK LİSANS VALİ
ISPARTA 2 HÜSEYİN AVNİ BIÇAKLI ÜNİVERSİTE BÜYÜKELÇİ
ISPARTA 3 AHMET ZİYA NUHOĞLU YÜKSEK LİSANS ÇEVRE MÜHENDİSİ
 
 
MERSİN 1 OKTAY ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ / HUKUKÇU
MERSİN 2 BAKİ ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
MERSİN 3 ALİ ÖZ ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MERSİN 4 MEHMET KARA YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
MERSİN 5 TOLGA ARSLAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
MERSİN 6 GÜRCAN KASAP ÜNİVERSİTE MÜŞAVİR
MERSİN 7 ALİ YÜCELEN YÜKSEK LİSANS TİCARET
MERSİN 8 NİHAT ÖZEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MERSİN 9 MEHMET ALİ GÖKMEN YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
MERSİN 10 ALİ RIZA BOZKURT YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
MERSİN 11 ÖZGÜR ÖZCAN ÜNİVERSİTE EKONOMİST
 
 
İSTANBUL1 1 EDİP SEMİH YALÇIN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL1 2 İZZET ULVİ YÖNTER ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
İSTANBUL1 3 UYGAR SUPHİ AKTAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
İSTANBUL1 4 AHMET TURGUT YÜKSEK LİSANS ŞEHİR VE BÖLGE PLANCISI
İSTANBUL1 5 ALPER ÇAĞRI YILMAZ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL1 6 MEHMET KILIÇ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 7 MEHMET HANEFİ BOSTAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
İSTANBUL1 8 BAYBORA CİHAN KAHVECİ YÜKSEK LİSANS GAZETECİ / FİNANSÖR
İSTANBUL1 9 RASİM ACAR ÜNİVERSİTE ŞEHİR PLANCISI
İSTANBUL1 10 NİHAL AĞCA ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
İSTANBUL1 11 SABRİ ŞENEL ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 12 ALPER KAAN BORAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 13 DURSUN ÇOLAK LİSE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 14 ZEKİ BULUT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL1 15 İSMAİL HAKKI ALTUN LİSE İŞLETMECİ
İSTANBUL1 16 UMUR ARIKAN YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL1 17 BÜLENT BUZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 18 ABDULLAH AKKAYA ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 19 AHMET ŞAHİN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İSTANBUL1 20 HASAN TÜFEKÇİ ÜNİVERSİTE ELEKRONİK VE HABER.MÜH.
İSTANBUL1 21 İSMET KOÇAK ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜH.
İSTANBUL1 22 REZZA NESLİHAN VURAL BAL DOKTORA FİNANSAL ANALİST
İSTANBUL1 23 SEMA BARLIN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İSTANBUL1 24 AYDIN İŞKUR ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 25 BAHRİ BİLALOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜK.MÜH.
İSTANBUL1 26 ASLI ERGÜN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 27 ÖMER FARUK EKŞİ LİSE MÜTEAHHİT
İSTANBUL1 28 FATİH ERYILMAZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 29 BAŞAR ÜNAL ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 30 EKREM DÜZGÜN LİSE TURİZM VE DENİZCİLİK
İSTANBUL1 31 EMİNE SAADET KARLIBEL YÜKSEK LİSANS HALKLA İLİŞKİLER
 
İSTANBUL2 1 EKMELEDDİN MEHMET İHSAN ÜNİVERSİTE AKADEMİSYEN/DİPLOMAT
İSTANBUL2 2 CELAL ADAN ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ/MİLLETVEKİLİ
İSTANBUL2 3 MURAT BAŞESGİOĞLU ÜNİVERSİTE HUKUKÇU/MİLLETVEKİLİ
İSTANBUL2 4 ABDUL AHAT ANDİCAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL2 5 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 6 MEHMET ASLAN ÜNİVERSİTE SANATÇI
İSTANBUL2 7 BAŞBUĞ PINARBAŞI ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 8 ESRA SELİMOĞLU ŞENGÜL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL2 9 FETİ YILDIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 10 FÜSUN KAYAN ARDAMAN ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İSTANBUL2 11 GÜLRU VARDAR ÜNİVERSİTE MAİKNA MÜHENDİSİ
İSTANBUL2 12 AHMET ÖZYÜREK LİSE MÜTEAHHİT
İSTANBUL2 13 ALİ DERİNDAĞ LİSE İŞ ADAMI
İSTANBUL2 14 MAHMUT MERT ERSİN ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL2 15 ALAADDİN ULUDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 16 MUHAMMET EMİN ÖZKURT ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 17 CAN ALİ AKSU ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
İSTANBUL2 18 NURETTİN ATALAY ÜNİVERSİTE EMLAKÇI
İSTANBUL2 19 NURHAN TOĞUÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL2 20 FETİH AHMET ALPASLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 21 OSMAN BÜYÜKKAYA ÜNİVERSİTE MİKROBİYOLOG
İSTANBUL2 22 SEVGİ VARDARLI İNAL ÜNİVERSİTE ÇİNİ SANATÇISI
İSTANBUL2 23 MESUT CAN PAKOVA ÜNİVERSİTE İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİ
İSTANBUL2 24 OSMAN KAYGI LİSE MUHASEBECİ
İSTANBUL2 25 METİN KILIÇ ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
İSTANBUL2 26 MUSTAFA YILMAZ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
 
İSTANBUL3 1 MERAL AKŞENER ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL3 2 ATİLA KAYA ÜNİVERSİTE SİYASETÇİ
İSTANBUL3 3 İSMAİL FARUK AKSU ÜNİVERSİTE MÜŞAVİR
İSTANBUL3 4 ARZU ERDEM ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
İSTANBUL3 5 FUAT ÇAKIROĞLU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL3 6 MEHMET MÜFTÜOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL3 7 ERDEM KARAKOÇ LİSANS EĞİTİMCİ
İSTANBUL3 8 MURAT TÜRKMEN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL3 9 HAYATİ ARKAZ ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İSTANBUL3 10 AYŞE BIÇAK ÜNİVERSİTE TEKSTİLCİ
İSTANBUL3 11 ALPASLAN ALPASLAN AKARS LİSE İŞADAMI
İSTANBUL3 12 AHMET SAVAŞ ÇOLAK YÜKSEK LİSANS İŞ ADAMI
İSTANBUL3 13 BAHATTİN ŞENGÜL ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİSİ
İSTANBUL3 14 IŞIL DAMLA ŞENER YAMANER ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL3 15 FAZLI YURDABAK YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL3 16 VOLKAN YILMAZ LİSANS İŞADAMI
İSTANBUL3 17 HALİT TUNA ÜNİVERSİTE TEKSTİLCİ
İSTANBUL3 18 CELAL KARAPINAR ÜNİVERSİTE SENDİKACI
İSTANBUL3 19 İSA İLYASOĞLU YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
İSTANBUL3 20 GÖKHAN YAMANER ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL3 21 MESUT YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL3 22 TAHİR PAK ÜNİVERSİTE İŞLETME MÜH.
İSTANBUL3 23 HAKAN ÇORAK ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İSTANBUL3 24 BÜNYAMİN ÇİFTÇİ LİSE MUHTAR
İSTANBUL3 25 AYTEKİN HORASAN ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL3 26 SEVİNÇ GÜMÜŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL3 27 SERDAR ÖKTEM ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL3 28 DİDEM KARATAŞ ÜNİVERSİTE KURUMSAL İLETİŞİM UZMANI
İSTANBUL3 29 KAMİL AKSU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İSTANBUL3 30 EKREM SARISOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL3 31 MERRİN HASİPOĞLU ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
 
 
İZMİR1 1 OKTAY VURAL ÜNİVERSİTE HUKUKÇU / İKTİSATÇI
İZMİR1 2 ASLAN SAVAŞAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İZMİR1 3 SENEM KILIÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ DANIŞMAN
İZMİR1 4 RECEP KÖK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
İZMİR1 5 SALAHATTİN ŞAHİN LİSE İŞADAMI
İZMİR1 6 FİGEN TOSUNOR ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İZMİR1 7 ALİ ONAR YÜKSEK LİSANS AVUKAT
İZMİR1 8 HALİT DALGIÇ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İZMİR1 9 HASAN ZEREK ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İZMİR1 10 NACİ DÜZ İLKOKUL TİCARET
İZMİR1 11 DOĞAN VAROL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İZMİR1 12 HÜSNÜ GÜRKAN SEÇKİNER LİSE TEKSTİLCİ
İZMİR1 13 LÜTFİ KILIÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
İZMİR2 1 AHMET KENAN TANRIKULU YÜKSEK LİSANS İKTİSATÇI
İZMİR2 2 MURAT KOÇ LİSE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İZMİR2 3 SÜEDA NESLİHAN ÇELİK DOKTORA KAMUOYU ARAŞTIRMACISI
İZMİR2 4 MURAT TAŞER ÜNİVERSİTE BÜROKRAT
İZMİR2 5 YALÇIN KOÇYİĞİT ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İZMİR2 6 HATİCE BÖLÜK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR2 7 SERDAR MERSİN ÜNİVERSİTE TURİZM İŞLETMECİSİ
İZMİR2 8 MEHMET SALİH KADIOĞLU ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
İZMİR2 9 TAŞKIN IŞIK LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
İZMİR2 10 RECEP AKAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
İZMİR2 11 SUAVİ TUNCAY YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
İZMİR2 12 NURİ ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR2 13 TAHSİN KAYA İLKOKUL TİCARET
 
KARS 1 TANER GÖKÇE LİSE TİCARET
KARS 2 MUHARREM YILDIZ LİSE İŞADAMI
KARS 3 YAŞAR AĞSU ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
KASTAMONU 1 EMİN ÇINAR LİSE ESNAF
KASTAMONU 2 HAYATİ HAMZAOĞLU LİSE BÜROKRAT
KASTAMONU 3 HAKAN ÇETİN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
 
 
KAYSERİ 1 YUSUF HALAÇOĞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
KAYSERİ 2 ALİ KİLCİ ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
KAYSERİ 3 SÜLEYMAN KORKMAZ İLKOKUL MÜTEAHHİT
KAYSERİ 4 MUSTAFA ALKAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
KAYSERİ 5 METİN SOYLU ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT /İŞADAMI
KAYSERİ 6 MEHMET ÖZMEN ÜNİVERSİTE TURİZM İŞLETMECİSİ
KAYSERİ 7 ESER TÜRKİSTANLI SAKA ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
KAYSERİ 8 METE TAŞTAN ÜNİVERSİTE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI
KAYSERİ 9 SEVİM KOÇYİĞİT YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN
 
KIRKLARELİ 1 DERYA BULUT YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
KIRKLARELİ 2 AYDIN ÇETİNER YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
KIRKLARELİ 3 GÖKSEL OKUMUŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
KIRŞEHİR 1 CEMİL YILDIRIM TÜRK YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KIRŞEHİR 2 MUSTAFA ERKAL ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
 
 
KOCAELİ 1 SAFFET SANCAKLI LİSE TİCARET / MİLLİ FUTBOLCU
KOCAELİ 2 LÜTFÜ TÜRKKAN ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
KOCAELİ 3 HİLAL ELMAS ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 4 RIZA AĞDAĞ LİSE İŞADAMI
KOCAELİ 5 RUHİ ÇAVDAR ÜNİVERSİTE ESNAF
KOCAELİ 6 KEMAL KÖSE ÜNİVERSİTE E. MİLLETVEKİLİ
KOCAELİ 7 NURDOĞAN KAÇAR LİSE TİCARET
KOCAELİ 8 İLHAN TAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KOCAELİ 9 SÜLEYMAN PEKİN YÜKSEK LİSANS SENDİKACI
KOCAELİ 10 DİJLE AKIN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
KOCAELİ 11 AHMET YEŞİL YÜKSEK LİSANS BÜROKRAT
 
 
KONYA 1 MUSTAFA KALAYCI ÜNİVERSİTE DENETİM ELEMANI
KONYA 2 MUSTAFA SAİT GÖNEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU / ÖĞRETİM ÜYESİ
KONYA 3 SÜLEYMAN ŞENOL ÜNİVERSİTE ECZACI
KONYA 4 HÜSEYİN OPRUKÇU YÜKSEK LİSANS DENETİM ELEMANI
KONYA 5 SEVİL SARGIN DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
KONYA 6 ZÜHAL EKİCİ YÜKSEK LİSANS AVUKAT / EĞİTİMCİ
KONYA 7 ALPER GEDİK DOKTORA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KONYA 8 BULDUK ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KONYA 9 FARUK SONKAYA ÜNİVERSİTE ECZACI
KONYA 10 HALİL AYHAN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
KONYA 11 ŞÜKRÜ PORTAKAL LİSE MALİ ÜŞAVİR
KONYA 12 HALİL AÇIL LİSE EMEKLİ ASTSUBAY
KONYA 13 OSMAN NURİ ATÇEKEN YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
KONYA 14 TEMMUZ ŞEMİN YÜKSEK LİSANS ENDÜSTRİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
 
 
KÜTAHYA 1 ALİM IŞIK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
KÜTAHYA 2 HÜSEYİN BALİ YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KÜTAHYA 3 ÖNDER KICIROĞLU ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
KÜTAHYA 4 EROL ALPERTÜRK LİSE KUYUMCU
 
 
MALATYA 1 ARİF YILDIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 2 HAKAN YILMAZ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
MALATYA 3 GÜZÜN KOÇAK ÜNİVERSİTE ECZACI
MALATYA 4 ÜBEYT AKÇİN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MALATYA 5 HAKAN KALKAN ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMACI
MALATYA 6 MEHMET ALİ ÖZPOLAT YÜKSEKOKUL YAPIMCI
 
 
MANİSA 1 ERKAN AKÇAY ÜNİVERSİTE MALİYECİ
MANİSA 2 ZEYNEL BALKIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 3 HASAN ERYILMAZ YÜKSEK LİSANS BÜROKRAT
MANİSA 4 YAŞAR COŞKUN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
MANİSA 5 MEHMET MEMİŞ DOKTORA TIP DOKTORU
MANİSA 6 OSMAN OKTAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 7 MEHMET CEM ÇÖLLÜ YÜKSEK LİSANS MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
MANİSA 8 GALİP KARAGÖZLER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
MANİSA 9 CEMAL MURAT ERİM ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
 
 
KAHRAMANMARAŞ 1 FAHRETTİN OĞUZ TOR YÜKSEK LİSANS BAŞMÜFETTİŞ
KAHRAMANMARAŞ 2 SEFER AYCAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KAHRAMANMARAŞ 3 HACI MUSTAFA TOMBULOĞL ÜNİVERSİTE ANTROPOLOG / GAZETECİ
KAHRAMANMARAŞ 4 EJDER ORUÇ ÜNİVERSİTE ELEKTİRİK MÜHENDİSİ
KAHRAMANMARAŞ 5 FEHMİ KİRAZ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
KAHRAMANMARAŞ 6 FARUK ATLI YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KAHRAMANMARAŞ 7 ŞULE ARIKAN ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
KAHRAMANMARAŞ 8 HASAN SEYİTHANOĞLU ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
MARDİN 1 FİKRİ YAZAN SERBEST
MARDİN 2 DURAMETTİN MENGÜÇ SERBEST
MARDİN 3 ERKAN AYDIN SERBEST
MARDİN 4 HAYATİ ÜNAL SERBEST
MARDİN 5 ERCAN BÜKÜLMEZ SERBEST
MARDİN 6 TAYFUN TOPAK SERBEST
 
 
MUĞLA 1 MEHMET ERDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
MUĞLA 2 PEYAMİ CİNAS ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MUĞLA 3 ASIM BAŞARAN LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
MUĞLA 4 RAMAZAN KIVRAK YÜKSEKOKUL TV PROGRAMCISI
MUĞLA 5 FERAT YÜKSEL DOKTORA MADEN YÜKSEK MÜHENDİSİ
MUĞLA 6 ARİF ZİYA KELOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
MUŞ 1 ABDURRAHMAN GÜMÜŞ LİSE MÜTEAHHİT
MUŞ 2 TARKAN DEDE LİSE İŞADAMI
MUŞ 3 FATMA YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
NEVŞEHİR 1 MEHMET VAROL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
NEVŞEHİR 2 SAİT YÜKSEL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
NEVŞEHİR 3 MUSTAFA UĞUR YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
 
 
NİĞDE 1 VEDAT BAYRAM ÜNİVERSİTE EMEKLİ İL SPOR MÜDÜRÜ
NİĞDE 2 MURAT IŞIKLI ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
NİĞDE 3 HAKAN ER ÜNİVERSİTE MİMAR
 
 
ORDU 1 CEMAL ENGİNYURT ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ORDU 2 MURAT KAÇAK LİSE İŞADAMI
ORDU 3 HAKAN YAKIŞAN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
ORDU 4 ALİ İHSAN AYDIN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ORDU 5 FARUK KÜTÜK YÜKSEK LİSANS YÜKSEK LİSANS
 
 
RİZE 1 OSMAN CEM KAZMAZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
RİZE 2 ÖMER ÖKTEN LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
RİZE 3 EROL KABAOĞLU LİSE EMEKLİ
 
 
SAKARYA 1 ZİHNİ AÇBA YÜKSEK LİSANS ESNAF
SAKARYA 2 ORHAN ÜNVER ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SAKARYA 3 ALİ RIZA ACARTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
SAKARYA 4 HÜSAMETTİN ATASEVER ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
SAKARYA 5 İSMAİL KAMİL DOĞANCI ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SAKARYA 6 GÖKHAN TAŞDEVİREN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
SAKARYA 7 SERDAR ÇAKAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
 
 
SAMSUN 1 ERHAN USTA YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
SAMSUN 2 HÜSEYİN EDİS ÜNİVERSİTE YMM. BAĞIMSIZ DENETÇİ
SAMSUN 3 AKIN ÜNER YÜKSEK LİSANS ELEKTRİK - ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
SAMSUN 4 MUSTAFA KESKİN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
SAMSUN 5 PINAR KILINÇ ÜNİVERSİTE MİMAR
SAMSUN 6 OSMAN TEBER ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SAMSUN 7 KEMAL BOSTANCI ÜNİVERSİTE HUKUKÇU / HEKİM
SAMSUN 8 MEHMET AYHAN ACAR ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
SAMSUN 9 AYTEN BAŞKAN YÜKSEL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
 
 
SİİRT 1 ABDULLAH BAYRAM LİSE EMEKLİ EĞİTİMCİ
SİİRT 2 BEŞİR SEVİNÇ ORTAOKUL EMEKLİ
SİİRT 3 ERHAN ÖZGEN LİSE ÖZEL GÜVENLİK
 
 
SİNOP 1 MUSTAFA MEFTUN ÇAĞLAR ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SİNOP 2 RAHMİ ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SİVAS 1 CELAL DAĞGEZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ YÖNETİCİ
SİVAS 2 OĞUZ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
SİVAS 3 MUAMMER DEMİRCİ LİSE İŞADAMI
SİVAS 4 HAMİT ÖZKAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
SİVAS 5 KADİR EĞRİ ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
 
 
TEKİRDAĞ 1 BÜLENT BELEN LİSE MALİ MÜŞAVİR
TEKİRDAĞ 2 HAKAN ÖZGÜL ÜNİVERSİTE EKONOMİST
TEKİRDAĞ 3 KAMİL GÜNAY ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
TEKİRDAĞ 4 ARİF YALÇIN ÜNİVERSİTE DİN GÖREVLİSİ
TEKİRDAĞ 5 İSMET FIÇICI KARA HARP OKULU İŞADAMI / MÜTEAHHİT
TEKİRDAĞ 6 MUHAMMER VAROL ORTAOKUL MÜTEAHHİT
 
 
TOKAT 1 ABDURRAHMAN BAŞKAN ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
TOKAT 2 HÜSEYİN ERKAN İKİKAT ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
TOKAT 3 YÜCEL BULUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 4 MUSTAFA AFŞİN ÜNVERDİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 5 KÜBRA SEVER TAŞKIRAN LİSE BÜRO GÖREVLİSİ
 
 
TRABZON 1 KORAY AYDIN ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
TRABZON 2 YAVUZ AYDIN LİSE İŞADAMI
TRABZON 3 HÜSEYİN ÖRS DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
TRABZON 4 HASAN AKYÜZ DOKTORA TIP DOKTORU
TRABZON 5 HASAN SUİÇMEZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
TRABZON 6 HİKMET YILMAZ YÜKSEK LİSANS EMEKLİ BÜROKRAT
 
 
TUNCELİ 1 NAMIK DURSUN ÜNİVERSİTE EMEKLİ SUBAY
TUNCELİ 2 HIDIR BUDAK ÜNİVERSİTE EMEKLİ İLAHİYATÇI
 
 
ŞANLIURFA 1 İBRAHİM ÖZYAVUZ LİSE EMEKLİ BELEDİYE BAŞKANI
ŞANLIURFA 2 İSMAİL BAĞIŞ LİSE İŞÇİ
ŞANLIURFA 3 MEHMET AYHAN İLKOKUL İŞADAMI
ŞANLIURFA 4 MEHMET AKDENİZ İLKOKUL TURİZMCİ
ŞANLIURFA 5 MUSTAFA ÇİFTÇİ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
ŞANLIURFA 6 MURAT KAÇAK ORTAOKUL İŞLETMECİ
ŞANLIURFA 7 İSMAİL AKBULUT LİSE GÜVENLİK GÖREVLİSİ
ŞANLIURFA 8 ŞERMİN ATAŞ LİSE YÖNETİCİ
ŞANLIURFA 9 İSMAİL TAŞ İLKOKUL İŞADAMI
ŞANLIURFA 10 ÖMER ÇAĞLAR YILMAZ DOKTORA TIP DOKTORU
ŞANLIURFA 11 MAHMUT SUBAŞI ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ŞANLIURFA 12 MUSTAFA REMZİ KARATAŞ LİSE İNŞAATÇI
 
 
UŞAK 1 DURMUŞ YILMAZ ÜNİVERSİTE EKONOMİST / BANKACI
UŞAK 2 GÖKHAN ÖZOĞUL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
UŞAK 3 MUHAMMET GÜR ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
VAN 1 GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 2 YAVUZ SELİM ÇAMUŞCU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 3 NECDET ÖZTÜRKÇÜ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
VAN 4 ÜMİT AKDAĞ LİSE MÜTEAHHİT
VAN 5 MUSTAFA ALKOÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
VAN 6 CENGİZ ÇETİNÖZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 7 EBRU BERKÖZ KARACA LİSE İŞ KADINI
VAN 8 ÖMER KURTBEYOĞLU ÜNİVERSİTE SERBEST
 
 
YOZGAT 1 SADİR DURMAZ ÜNİVERSİTE KOOPERATİFÇİ
YOZGAT 2 MEHMET ALİ ÇAKIR ÜNİVERSİTE ECZACI
YOZGAT 3 SEYİT YÜCEL ÜNİVERSİTE EMEKLİ BÜROKRAT
YOZGAT 4 YUSUF MERTOĞLU YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
 
 
ZONGULDAK 1 ZEKİ ÇAKAN ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
ZONGULDAK 2 YAVUZ ERKMEN ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
ZONGULDAK 3 AHMET EMRE BAYRAMOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ZONGULDAK 4 ŞEYMA ELMAS SONGÜR ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
ZONGULDAK 5 MERAL DEMİRBAŞ LİSE EMEKLİ
 
 
AKSARAY 1 TURAN YALDIR YÜKSEKOKUL MÜTEAHHİT
AKSARAY 2 MUSTAFA TUĞRUL KARACAER ÜNİVERSİTE GELİR UZMANI
AKSARAY 3 KILIÇASLAN EKİN ÜNİVERSTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
 
 
BAYBURT 1 KARABEY KADRİ KARAOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
BAYBURT 2 TAMER KAYAALP ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
KARAMAN 1 MEHMET URAL ÜNİVERSİTE SAĞLIK DENETÇİSİ
KARAMAN 2 MEHMET ALAGÖZ YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
 
 
KIRIKKALE 1 SEYİT AHMET GÖÇER LİSE İŞADAMI
KIRIKKALE 2 HALİL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 3 MERİH KARAYOL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
BATMAN 1 TURAN AYTEK ÖNALP ÜNİVERSİTE MEMUR
BATMAN 2 EDİP AÇIK İLKÖĞRETİM ESNAF
BATMAN 3 SAMİ BİÇER ÜNİVERSİTE ESNAF
BATMAN 4 CEMİL GÜZEL LİSE ESNAF
 
 
ŞIRNAK 1 MEHMET DUYGULU ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
ŞIRNAK 2 NİZAR ZEYREK ORTAOKUL ESNAF
ŞIRNAK 3 SULTAN SEMRA ARSLAN LİSE SERBEST
ŞIRNAK 4 GÜNDÜZ ÖKTEN İLKOKUL SERBEST
 
 
BARTIN 1 SEZAİ BİLGİN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BARTIN 2 ORHAN ÖLÇEK ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
ARDAHAN 1 BÜLENT ULUTAŞ ÜNİVERSİTE EMEKLİ GENEL MÜDÜR
ARDAHAN 2 ÖMER TEKOĞULLARI LİSE GÜMRÜK MUHAFAZA AMİRİ
 
 
IĞDIR 1 İSA YAŞAR TEZEL ÜNİVERSİTE GAZETECİ
IĞDIR 2 SEFER KARAKOYUNLU ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
 
 
YALOVA 1 ÜNLEM ÜSTEL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
YALOVA 2 AHMET GENÇTÜRK LİSE OTEL İŞLETMECİSİ
 
 
KARABÜK 1 DURMUŞ YALÇIN LİSE MUHASEBECİ
KARABÜK 2 AYHAN AKBAŞ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
KİLİS 1 MUSTAFA YÜN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KİLİS 2 MEHMET EMİN ERTUĞRUL YÜKSEKOKUL TİCARET
 
 
OSMANİYE 1 DEVLET BAHÇELİ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
OSMANİYE 2 RUHİ ERSOY ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
OSMANİYE 3 ELİF LOĞOĞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
OSMANİYE 4 MEHMET VURAL ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
 
 
DÜZCE 1 ABDULLAH DANIŞMAZ YÜKSEKOKUL İŞADAMI
DÜZCE 2 SUAT KONUK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
DÜZCE 3 DEMET GÜNDAY ÜNİVERSİTE ŞEHİR PLANCISI
 
 
 
 
Ekmeleddin İhsanoğlu İstanbul'dan aday oluyor
 
Büyükşehirlerde atılım yapmak isteyen Bahçeli, diğer önemli isimler Durmuş Yılmaz ve Ümit Özdağ’ı da İstanbul’dan aday göstererek en büyük kentte oylarını çarpıcı şekilde yükseltmeye çalışacak.
 
Bahçeli, internet üzerinde temayül yoklamaları, teşkilatlarla ve kamuoyu önderleriyle yapılan görüşmelerin ardından bugün YSK’ya gidecek milletvekili aday listesini olgunlaştırdı.
 
SELÇUKLU HİLALİ
 
Bahçeli’nin listeyi belirlenirken illerdeki dengeleri dikkate aldığı öğrenildi. Özellikle Selçuklu Hilali olarak bilinen Orta ve İç Anadolu’daki illerden yeniden milletvekili çıkarmayı hedefleyen Bahçeli, teşkilatların taleplerine kulak verirken, halkın yönelebileceği isimleri tercih etti. Çorum’dan Hidayet Vahapoğlu, Aybüke Topçubaşı Ekici, Nevşehir’den Mehmet Varol, Kırıkkale’den Seyit Ahmet Geçen gibi isimlere odaklanan Bahçeli, milliyetçi kesime sıcak isimlerle seçim yarışına girecek.
 
Bahçeli’nin listesindeki sürpriz isim ise Cumhurbaşkanlığı yarışına giren Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. İstanbul 2. bölgeden aday gösterilmesi beklenen İhsanoğlu’nun Bahçeli ile yaptığı görüşmede adaylığının bir ödül töreni nedeniyle son ana kadar gizlenmesini istediği öğrenildi. İhsanoğlu’nun CHP’den de adaylık teklifi aldığı bildirildi.
 
MHP’nin ciddi tırmanış sağlaması için İstanbul, Ankara ve İzmir’de varlık gösterilmesi zorunluluğunu gören Bahçeli, bu illere özel önem veriyor. İstanbul’u, İhsanoğlu’nun yanı sıra eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı da vitrine koyarak kazanmaya çalışacak olan Bahçeli, Meral Akşener, Atila Kaya, Abdurrahman Başkan, Murat Başesgioğlu, Ali Torlak, Osman Durmuş gibi isimlere de listesinde yer verecek.
 
ANKARA’DA ZORLANDI
 
Başkanlık Divanı üyeleri ile önemli isimlerin Ankara’da yoğunlaşması üzerine Bahçeli, en son bu ilin listesini şekillendirdi. Genel Başkan yardımcıları Şefkat Çetin, Tuğrul Türkeş, Zuhal Topçu, Mevlüt Karakaya ilk sıraları paylaşırken, listede Erhan Usta, Yaşar Yıldırım, Mustafa Erdem, Özcan Yeniçeri, İbrahim Çiftçi gibi isimler yer aldı.
 
İzmir’de de MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun ilk sırayı aldığı listede, Müsavaat Dervişoğlu, Senem Çelik, Erdal Sipahi, Şenol Bal gibi isimler de buMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1 Kasım Genel Seçimi'nde aday göstereceği isimleri açıkladı. Listede Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği teklifini kabul eden Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş ile eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener yer almadı.
 
Listeye göre, MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye'den birinci sıradan aday oldu. MHP adına Geçici Bakanlar Kurulu'na giren ve Başbakan Yardımcısı olan Türkeş ile eski İçişleri Bakanı ve eski TBMM Başkanvekili İstanbul Milletvekili Meral Akşener, MHP'nin 1 Kasım Genel Seçimi milletvekili aday listesine giremedi.
 
7 Haziran'da yapılan genel seçimde İstanbul milletvekili olan ancak 1 Kasım Genel Seçimi için adaylık başvurusunda bulunmayan eski bakanlardan Murat Başesgioğlu da beklendiği gibi listede yer almadı.
 
- Türkeş'in yerine Haberal
 
MHP'nin aday listesine göre, 7 Haziran'da milletvekili olan 80 kişiden 72'si yerinikorudu. MHP'de Ankara 1. bölge 3. sıradan milletvekili seçilen Mustafa Erdem de liste dışı kalan milletvekilleri arasında bulunuyor. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in de aday gösterilmemesi üzerine, daha önce 4. sıradan aday olan ancak seçilemeyen Erkan Haberal ise bu kez Ankara 1. bölge 2. sıradan aday gösterildi.
 
Öte yandan Aydın'da Ali Uzunırmak, Hatay'da Şefik Çirkin, Karabük'te Durmuş Yalçın, Manisa'da Zeynel Balkız liste dışı kalan isimler arasında bulunuyor.
 
Ayrıca, Ekmeleddin İhsanoğlu yine İstanbul'dan, eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da yine Uşak'tan aday gösterildi.
 
ADANA 1 MEVLÜT KARAKAYA DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ / BÜROKRAT
 
ADANA 2 MUHARREM VARLI ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ADANA 3 SEYFETTİN YILMAZ ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
ADANA 4 ABDULKADİR YUVALI ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
ADANA 5 ALİ AYDIN ÜNİVERSİTE SUBAY EMEKLİ GENERAL
ADANA 6 ALİ DEMİR YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
ADANA 7 DEMET ÇARDAK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ADANA 8 SİNAN GÜL ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ADANA 9 MEHMET ALİ ARSLAN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
ADANA 10 ADEM GÜNDOĞAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ADANA 11 NESLİHAN UZUN ÜNİVERSİTE FİZYOTERAPİST
ADANA 12 İSA AYANOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADANA 13 AYLA EMRAHOĞLU YÜKSEK LİSANS TEKSTİLCİ / YÖNETİCİ
ADANA 14 BURAK YİĞENOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
 
ADIYAMAN 1 RECEP KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADIYAMAN 2 EMİN ACAR LİSE EMEKLİ
ADIYAMAN 3 REMZİYE YAVUZ ORTAOKUL EMEKLİ İŞÇİ
ADIYAMAN 4 AHMET KARA LİSE EMNİYET MENSUBU BAŞKOMİSER
 
AFYON 1 MEHMET PARSAK DOKTORA AVUKAT
AFYON 2 AZİZ ASLAN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
AFYON 3 FATİH ÇETİNKAYA YÜKSEK LİSANS ESKİ BELEDİYE BAŞKANI
AFYON 4 İSMAİL ELİBOL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AFYON 5 ABDİL DEMİRAL ÜNİVERSİTE SARRAF
 
 
AĞRI 1 MUSTAFA ÖRÜ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
AĞRI 2 BİLAL YAŞAR ORTAOKUL ESNAF
AĞRI 3 MURAT ÇİFTÇİ LİSE KAMU GÖREVLİSİ
AĞRI 4 MEHMET YILDIRIM ÜNİVERSİTE İŞÇİ
 
 
AMASYA 1 MEHMET SARI YÜKSEK LİSANS TURİZM İŞLETMECİSİ
AMASYA 2 SADIK ASLAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AMASYA 3 TURAN GÜRDOĞAN YÜKSEK LİSANS ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
 
 
ANKARA (1) 1 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 2 ZÜHAL TOPÇU DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 3 MUSTAFA ERDEM ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 4 ERKAN HABERAL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 5 NEVZAT AYPEK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANKARA (1) 6 BİRCAN AKYILDIZ ÜNİVERSİTE SENDİKACI
ANKARA (1) 7 SULTAN GÜNDÜZ ÜNİVERSİTE PEYZAJ MİMARI
ANKARA (1) 8 AYŞE SİBEL ERSOY ÜNİVERSİTE ECZACI
ANKARA (1) 9 İBRAHİM ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANKARA (1) 10 AYTAÇ ÖZEL YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
ANKARA (1) 11 ESİN GÜREL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 12 ŞENER BEŞİROĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 13 ŞAHİN ÖNALAN ÜNİVERSİTE BİYOLOG
ANKARA (1) 14 UMUTCAN GÜNER KAYA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ
ANKARA (1) 15 ALİ KELEŞ LİSE İŞADAMI
ANKARA (1) 16 ÜLKÜ GÖK GÜVEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (1) 17 PINAR GÜNSEVEN GÜLSOY ÜNİVERSİTE MİMAR
ANKARA (1) 18 İBRAHİM KUŞ LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 1 ŞEFKAT ÇETİN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ANKARA (2) 2 MUSTAFA MİT ÜNİVERSİTE TİCARET
ANKARA (2) 3 HAMİT AYANOĞLU ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ANKARA (2) 4 YAŞAR YILDIRIM LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 5 MEHMET DAMAR ÜNİVERSİTE EMEKLİ SAYIŞTAY BAŞKANI
ANKARA (2) 6 GÜL GÜLSER KILIÇARSLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ
ANKARA (2) 7 MEHMET ALİ TANRIVERDİ LİSE İŞADAMI
ANKARA (2) 8 ALPARSLAN SUCU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (2) 9 TAYFUN ÜNAL YÜKSEK LİSANS ÖĞRETMEN
ANKARA (2) 10 MELTEM HATİCE ULUÇ ÜNİVERSİTE ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
ANKARA (2) 11 HİKMET DURGUT ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT
ANKARA (2) 12 TÜMER ZEYTİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANKARA (2) 13 FATİH GÖZÜM LİSE MÜTEAHHİT
ANKARA (2) 14 BAYRAMALİ TEMİZER YÜKSEKOKUL GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCISI
 
 
ANTALYA 1 MEHMET GÜNAL DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
ANTALYA 2 AHMET SELİM YURDAKUL ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ANTALYA 3 TARKAN AKILLI ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
ANTALYA 4 ADEM USLU ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
ANTALYA 5 CAFER UYAR YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN
ANTALYA 6 CENGİZHAN GÖKÖZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 7 TOLGA ALICI LİSE İŞADAMI
ANTALYA 8 GÖKHAN KURŞUNLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 9 METİN ÖZKAN ORTAOKUL GAZETECİ
ANTALYA 10 MUSTAFA ALPEREN EROL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ANTALYA 11 NEŞE GÜL ÜNİVERSİTE ÖZEL İŞLETME MÜDÜRÜ
ANTALYA 12 HASAN BÖLÜCEK YÜKSEKOKUL JEOLOJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
ANTALYA 13 GÜRAY PARLAK ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ANTALYA 14 TURGUT BUCAK LİSE ESNAF
 
 
ARTVİN 1 MUHAMMET ALTUNAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ARTVİN 2 RAFET ABAY İLKÖĞRETİM MÜTEAHHİT
 
 
AYDIN 1 ALİ UZUNIRMAK LİSE İŞADAMI
AYDIN 2 HAYRİ GÜLEÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
AYDIN 3 HÜSEYİN KARAGÖZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
AYDIN 4 DENİZ DEPBOYLU ÜNİVERSİTE PSİKOLOJİK DANIŞMAN
AYDIN 5 FEVZİ KÖSE ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
AYDIN 6 HİLMİ BOLATOĞLU YÜKSEK LİSANS REKABET BAŞUZMANI
AYDIN 7 KADRİ DÜLGER ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
BALIKESİR 1 İSMAİL OK ÜNİVERSİTE ESKİ BELEDİYE BAŞKANI
BALIKESİR 2 RECEP ÇETİN YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
BALIKESİR 3 RAFET ÇETİNEL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
BALIKESİR 4 MEHMET DURAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BALIKESİR 5 ADNAN ÇELEBİ ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
BALIKESİR 6 MEHMET AĞAR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
BALIKESİR 7 TUNCAY KILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BALIKESİR 8 KEMAL GİRGİN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ / ORGANİZATÖR
 
 
BİLECİK 1 BAHATTİN ŞEKER LİSE TÜCCAR
BİLECİK 2 HÜSEYİN ŞENSOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
BİNGÖL 1 HASAN KIZILBOĞA ORTAOKUL SERBEST
BİNGÖL 2 RAGIP TÜMEN İLKOKUL SERBEST
BİNGÖL 3 MUHİTTİN SATIK LİSE SERBEST
 
 
BİTLİS 1 METİN TAŞDEMİR LİSE MÜTEAHHİT
BİTLİS 2 ARİF ÖZER YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
BİTLİS 3 MELİHŞAH BUDAK ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
 
BOLU 1 ŞÜKRÜ GÜLEZ LİSE TİCARET
 
 
BURDUR 1 ALPARSLAN AHMET DURSUN ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURDUR 2 ALİ İSRA GÜNGÖR ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
BURDUR 3 METİN IŞILDAR ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
 
BURSA 1 İSMET BÜYÜKATAMAN YÜKSEK LİSANS EĞİİTMCİ
BURSA 2 KADİR KOÇDEMİR DOKTORA VALİ
BURSA 3 TEVFİK TOPÇU LİSE İŞADAMI
BURSA 4 FEVZİ ZIRHLIOĞLU ÜNİVERSİTE MATBAACI
BURSA 5 FİKRET FİDAN KARA HARP OKULU EMEKLİ SUBAY
BURSA 6 HASAN TOKTAŞ ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
BURSA 7 ALİ HAYRİ OZAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN /İŞADAMI
BURSA 8 YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU YÜKSEK LİSANS SENDİKACI / ÖĞRETMEN
BURSA 9 HATİCE DENİZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ İŞLETMECİ
BURSA 10 ÇETİN ELMAS ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
BURSA 11 YUSUF TURAN YÜKSEK LİSANS EMEKLİ SUBAY
BURSA 12 GÜLTEN KAVUT SÜRÜCÜ ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
BURSA 13 TİMUR ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE ULUSLARARASI HAKEM - ANTRENÖR
BURSA 14 ZAFER KARAKILIÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 15 YÜKSEL OKUMUŞ ÜNİVERSİTE GERİDÖNÜŞÜM UZMANI
BURSA 16 LEVENT ÇELİK ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURSA 17 ENGİN ER YÜKSEK LİSANS JEOLOJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
BURSA 18 SAKİN KÖSEOĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST
 
 
ÇANAKKALE 1 İBRAHİM KÜRŞAT TUNA YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN / İŞADAMI
ÇANAKKALE 2 ENVER KOÇ YÜKSEK LİSANS TİCARET
ÇANAKKALE 3 SERDAR CAN YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ÇANAKKALE 4 GÜNAY UÇAR ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
 
 
ÇANKIRI 1 RECEP DUMANLI ÜNİVERSİTE PLANLAMA UZMANI
ÇANKIRI 2 FEHMİ BÖLÜKBAŞI ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
 
ÇORUM 1 VAHİT KAYRICI YÜKSEKOKUL İŞADAMI
ÇORUM 2 AYBÜKE TOPÇUBAŞI EKİCİ YÜKSEK LİSANS AVUKAT
ÇORUM 3 SAMİ ÇAM YÜKSEK LİSANS KAMU GÖREVLİSİ
ÇORUM 4 ALİ AKCAN LİSE EMEKLİ
 
 
DENİZLİ 1 EMİN HALUK AYHAN YÜKSEK LİSANS İKTİSATÇI
DENİZLİ 2 CAFER BİRTÜRK ÜNİVERSİTE SİGORTACI
DENİZLİ 3 ÜMİT BAHTİYAR ÜNİVERSİTE AVUKAT
DENİZLİ 4 İSMAİL YARIMCA İLKÖĞRETİM TÜCCAR
DENİZLİ 5 ZAFER KAPLAN ÜNİVERSİTE TİCARET
DENİZLİ 6 MEHMET FEVZİ YENİÇERİ ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜH.
DENİZLİ 7 ŞULE TÜRKASLAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
 
 
DİYARBAKIR 1 MEHMET TEYYAR KARAKOÇ LİSE ŞÖFÖR
DİYARBAKIR 2 AYŞE ÖNEN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
DİYARBAKIR 3 FEVZİ YİĞİTKAN LİSE İŞADAMI
DİYARBAKIR 4 HASAN ÖZMEN İLKOKUL TÜCCAR
DİYARBAKIR 6 RECEP DONAT İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 7 MEHMET İDRİS İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 8 ÖMER BOZKAYA LİSE SERBEST
DİYARBAKIR 9 ŞEYHMUS BİLİCİ İLKOKUL SERBEST
DİYARBAKIR 10 MEHMET İÇLİ LİSE EMEKLİ
 
 
EDİRNE 1 GÜRSEL ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
EDİRNE 2 ŞENNUR YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
ELAZIĞ 1 YAVUZ TEMİZER ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT
ELAZIĞ 2 ABDURRAHMAN KIZGIN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ELAZIĞ 3 MESUT AKSAN YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
ELAZIĞ 4 MEHMET KARACA ÜNİVERSİTE ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
 
 
ERZİNCAN 1 ÜMİT ÖZKÖR ÜNİVERSİTE MİMAR
ERZİNCAN 2 MUTLU ÖZDEMİR LİSE İŞADAMI
 
 
ERZURUM 1 KAMİL AYDIN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
ERZURUM 2 ERTÜRK ÇİMEN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
ERZURUM 3 ZEKAİ KAYA ÜNİVERSİTE MİLLİ SPORCU
ERZURUM 4 SEYFULLAH HIZARCI YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ERZURUM 5 ÖMER DURUR ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ERZURUM 6 GÖKHAN ARSLAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
 
 
ESKİŞEHİR 1 RUHSAR DEMİREL YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ESKİŞEHİR 2 KAYIHAN ÇAĞLAR YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
ESKİŞEHİR 3 MUSTAFA KEMAL TEKİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ESKİŞEHİR 4 EMİNE EDİZGİL YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
ESKİŞEHİR 5 TİMUR FARUK YATMAZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
ESKİŞEHİR 6 AHMET MUHAMMED HIZLAN LİSE İŞADAMI / SANAYİCİ
 
 
GAZİANTEP 1 ÜMİT ÖZDAĞ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ / SİYASET BİLİMCİ
GAZİANTEP 2 ERTUĞRUL TOLGA ORHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 3 SERVET DEMİR DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
GAZİANTEP 4 FEVZİ KOÇOĞLU ÜNİVERSİTE İŞETMECİ
GAZİANTEP 5 SERMET ATAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 6 HÜSEYİN CÜNEYT AYATA ÜNİVERSİTE AVUKAT
GAZİANTEP 7 ÖMER OĞUZ ORTAOKUL ÇİFTÇİ
GAZİANTEP 8 KENAN ÇAKIR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
GAZİANTEP 9 MEHMET DEMİR ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
GAZİANTEP 10 ÖMER YILMAZ LİSE İŞADAMI
GAZİANTEP 11 MEZİNE SIRAKAYA ÜNİVERSİTE GAZETECİ
GAZİANTEP 12 SERDAR ÖNEL LİSE İŞADAMI
 
 
GİRESUN 1 ORHAN ERZURUM ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
GİRESUN 2 ALİ KARADENİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
GİRESUN 3 BORA KILIÇ LİSE MAKİNE TEKNİSYENİ
GİRESUN 4 HASAN YILMAZ YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
 
 
GÜMÜŞHANE 1 MUSTAFA CANLI ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
GÜMÜŞHANE 2 HACI MURAT BAL ORTAOKUL MÜTEAHHİT
 
 
HAKKARİ 1 MEHMET AYHAN GÜNAYDIN ÜNİVERSİTE SERBEST
HAKKARİ 2 ALİ KURTULUŞ ÖNCÜL ÜNİVERSİTE SERBEST
HAKKARİ 3 BARIŞ CENGİZBAY ÜNİVERSİTE SERBEST
 
 
HATAY 1 ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN LİSE ÇİFTÇİ
HATAY 2 CELALETTİN YAVUZ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
HATAY 3 METE ASLAN YÜKSEKOKUL GAZETECİ / BÜROKRAT
HATAY 4 MEHMET AKİF TERZİ YÜKSEK LİSANS ARAŞTIRMACI
HATAY 5 İBRAHİM GÜL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
HATAY 6 HÜSEYİN BAĞRIYANIK ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
HATAY 7 MEHMET BİÇER ÜNİVERSİTE İŞADAMI
HATAY 8 FERHAT KÜÇÜKLER ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
HATAY 9 SIDIKA DİLAVER ERYILMAZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
HATAY 10 ALPARSLAN ATEŞ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
 
 
ISPARTA 1 NURİ OKUTAN YÜKSEK LİSANS VALİ
ISPARTA 2 HÜSEYİN AVNİ BIÇAKLI ÜNİVERSİTE BÜYÜKELÇİ
ISPARTA 3 AHMET ZİYA NUHOĞLU YÜKSEK LİSANS ÇEVRE MÜHENDİSİ
 
 
MERSİN 1 OKTAY ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ / HUKUKÇU
MERSİN 2 BAKİ ŞİMŞEK ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
MERSİN 3 ALİ ÖZ ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MERSİN 4 MEHMET KARA YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
MERSİN 5 TOLGA ARSLAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
MERSİN 6 GÜRCAN KASAP ÜNİVERSİTE MÜŞAVİR
MERSİN 7 ALİ YÜCELEN YÜKSEK LİSANS TİCARET
MERSİN 8 NİHAT ÖZEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MERSİN 9 MEHMET ALİ GÖKMEN YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
MERSİN 10 ALİ RIZA BOZKURT YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
MERSİN 11 ÖZGÜR ÖZCAN ÜNİVERSİTE EKONOMİST
 
 
İSTANBUL1 1 EDİP SEMİH YALÇIN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL1 2 İZZET ULVİ YÖNTER ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
İSTANBUL1 3 UYGAR SUPHİ AKTAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
İSTANBUL1 4 AHMET TURGUT YÜKSEK LİSANS ŞEHİR VE BÖLGE PLANCISI
İSTANBUL1 5 ALPER ÇAĞRI YILMAZ DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL1 6 MEHMET KILIÇ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 7 MEHMET HANEFİ BOSTAN YÜKSEK LİSANS AKADEMİSYEN
İSTANBUL1 8 BAYBORA CİHAN KAHVECİ YÜKSEK LİSANS GAZETECİ / FİNANSÖR
İSTANBUL1 9 RASİM ACAR ÜNİVERSİTE ŞEHİR PLANCISI
İSTANBUL1 10 NİHAL AĞCA ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
İSTANBUL1 11 SABRİ ŞENEL ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 12 ALPER KAAN BORAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 13 DURSUN ÇOLAK LİSE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 14 ZEKİ BULUT ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL1 15 İSMAİL HAKKI ALTUN LİSE İŞLETMECİ
İSTANBUL1 16 UMUR ARIKAN YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL1 17 BÜLENT BUZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 18 ABDULLAH AKKAYA ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 19 AHMET ŞAHİN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İSTANBUL1 20 HASAN TÜFEKÇİ ÜNİVERSİTE ELEKRONİK VE HABER.MÜH.
İSTANBUL1 21 İSMET KOÇAK ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜH.
İSTANBUL1 22 REZZA NESLİHAN VURAL BAL DOKTORA FİNANSAL ANALİST
İSTANBUL1 23 SEMA BARLIN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İSTANBUL1 24 AYDIN İŞKUR ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 25 BAHRİ BİLALOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜK.MÜH.
İSTANBUL1 26 ASLI ERGÜN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL1 27 ÖMER FARUK EKŞİ LİSE MÜTEAHHİT
İSTANBUL1 28 FATİH ERYILMAZ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL1 29 BAŞAR ÜNAL ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL1 30 EKREM DÜZGÜN LİSE TURİZM VE DENİZCİLİK
İSTANBUL1 31 EMİNE SAADET KARLIBEL YÜKSEK LİSANS HALKLA İLİŞKİLER
 
İSTANBUL2 1 EKMELEDDİN MEHMET İHSAN ÜNİVERSİTE AKADEMİSYEN/DİPLOMAT
İSTANBUL2 2 CELAL ADAN ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ/MİLLETVEKİLİ
İSTANBUL2 3 MURAT BAŞESGİOĞLU ÜNİVERSİTE HUKUKÇU/MİLLETVEKİLİ
İSTANBUL2 4 ABDUL AHAT ANDİCAN ÜNİVERSİTE DOKTOR
İSTANBUL2 5 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 6 MEHMET ASLAN ÜNİVERSİTE SANATÇI
İSTANBUL2 7 BAŞBUĞ PINARBAŞI ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 8 ESRA SELİMOĞLU ŞENGÜL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL2 9 FETİ YILDIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 10 FÜSUN KAYAN ARDAMAN ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İSTANBUL2 11 GÜLRU VARDAR ÜNİVERSİTE MAİKNA MÜHENDİSİ
İSTANBUL2 12 AHMET ÖZYÜREK LİSE MÜTEAHHİT
İSTANBUL2 13 ALİ DERİNDAĞ LİSE İŞ ADAMI
İSTANBUL2 14 MAHMUT MERT ERSİN ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
İSTANBUL2 15 ALAADDİN ULUDAĞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 16 MUHAMMET EMİN ÖZKURT ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 17 CAN ALİ AKSU ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
İSTANBUL2 18 NURETTİN ATALAY ÜNİVERSİTE EMLAKÇI
İSTANBUL2 19 NURHAN TOĞUÇ ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL2 20 FETİH AHMET ALPASLAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL2 21 OSMAN BÜYÜKKAYA ÜNİVERSİTE MİKROBİYOLOG
İSTANBUL2 22 SEVGİ VARDARLI İNAL ÜNİVERSİTE ÇİNİ SANATÇISI
İSTANBUL2 23 MESUT CAN PAKOVA ÜNİVERSİTE İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİ
İSTANBUL2 24 OSMAN KAYGI LİSE MUHASEBECİ
İSTANBUL2 25 METİN KILIÇ ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
İSTANBUL2 26 MUSTAFA YILMAZ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
 
İSTANBUL3 1 MERAL AKŞENER ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
İSTANBUL3 2 ATİLA KAYA ÜNİVERSİTE SİYASETÇİ
İSTANBUL3 3 İSMAİL FARUK AKSU ÜNİVERSİTE MÜŞAVİR
İSTANBUL3 4 ARZU ERDEM ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
İSTANBUL3 5 FUAT ÇAKIROĞLU ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL3 6 MEHMET MÜFTÜOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
İSTANBUL3 7 ERDEM KARAKOÇ LİSANS EĞİTİMCİ
İSTANBUL3 8 MURAT TÜRKMEN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
İSTANBUL3 9 HAYATİ ARKAZ ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İSTANBUL3 10 AYŞE BIÇAK ÜNİVERSİTE TEKSTİLCİ
İSTANBUL3 11 ALPASLAN ALPASLAN AKARS LİSE İŞADAMI
İSTANBUL3 12 AHMET SAVAŞ ÇOLAK YÜKSEK LİSANS İŞ ADAMI
İSTANBUL3 13 BAHATTİN ŞENGÜL ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİSİ
İSTANBUL3 14 IŞIL DAMLA ŞENER YAMANER ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL3 15 FAZLI YURDABAK YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
İSTANBUL3 16 VOLKAN YILMAZ LİSANS İŞADAMI
İSTANBUL3 17 HALİT TUNA ÜNİVERSİTE TEKSTİLCİ
İSTANBUL3 18 CELAL KARAPINAR ÜNİVERSİTE SENDİKACI
İSTANBUL3 19 İSA İLYASOĞLU YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
İSTANBUL3 20 GÖKHAN YAMANER ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
İSTANBUL3 21 MESUT YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL3 22 TAHİR PAK ÜNİVERSİTE İŞLETME MÜH.
İSTANBUL3 23 HAKAN ÇORAK ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İSTANBUL3 24 BÜNYAMİN ÇİFTÇİ LİSE MUHTAR
İSTANBUL3 25 AYTEKİN HORASAN ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
İSTANBUL3 26 SEVİNÇ GÜMÜŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İSTANBUL3 27 SERDAR ÖKTEM ÜNİVERSİTE AVUKAT
İSTANBUL3 28 DİDEM KARATAŞ ÜNİVERSİTE KURUMSAL İLETİŞİM UZMANI
İSTANBUL3 29 KAMİL AKSU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İSTANBUL3 30 EKREM SARISOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
İSTANBUL3 31 MERRİN HASİPOĞLU ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
 
 
İZMİR1 1 OKTAY VURAL ÜNİVERSİTE HUKUKÇU / İKTİSATÇI
İZMİR1 2 ASLAN SAVAŞAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İZMİR1 3 SENEM KILIÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ DANIŞMAN
İZMİR1 4 RECEP KÖK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
İZMİR1 5 SALAHATTİN ŞAHİN LİSE İŞADAMI
İZMİR1 6 FİGEN TOSUNOR ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İZMİR1 7 ALİ ONAR YÜKSEK LİSANS AVUKAT
İZMİR1 8 HALİT DALGIÇ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İZMİR1 9 HASAN ZEREK ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İZMİR1 10 NACİ DÜZ İLKOKUL TİCARET
İZMİR1 11 DOĞAN VAROL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İZMİR1 12 HÜSNÜ GÜRKAN SEÇKİNER LİSE TEKSTİLCİ
İZMİR1 13 LÜTFİ KILIÇ ÜNİVERSİTE İŞADAMI
 
İZMİR2 1 AHMET KENAN TANRIKULU YÜKSEK LİSANS İKTİSATÇI
İZMİR2 2 MURAT KOÇ LİSE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
İZMİR2 3 SÜEDA NESLİHAN ÇELİK DOKTORA KAMUOYU ARAŞTIRMACISI
İZMİR2 4 MURAT TAŞER ÜNİVERSİTE BÜROKRAT
İZMİR2 5 YALÇIN KOÇYİĞİT ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
İZMİR2 6 HATİCE BÖLÜK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR2 7 SERDAR MERSİN ÜNİVERSİTE TURİZM İŞLETMECİSİ
İZMİR2 8 MEHMET SALİH KADIOĞLU ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
İZMİR2 9 TAŞKIN IŞIK LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
İZMİR2 10 RECEP AKAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
İZMİR2 11 SUAVİ TUNCAY YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
İZMİR2 12 NURİ ÇİFTÇİ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
İZMİR2 13 TAHSİN KAYA İLKOKUL TİCARET
 
KARS 1 TANER GÖKÇE LİSE TİCARET
KARS 2 MUHARREM YILDIZ LİSE İŞADAMI
KARS 3 YAŞAR AĞSU ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
KASTAMONU 1 EMİN ÇINAR LİSE ESNAF
KASTAMONU 2 HAYATİ HAMZAOĞLU LİSE BÜROKRAT
KASTAMONU 3 HAKAN ÇETİN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
 
 
KAYSERİ 1 YUSUF HALAÇOĞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
KAYSERİ 2 ALİ KİLCİ ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
KAYSERİ 3 SÜLEYMAN KORKMAZ İLKOKUL MÜTEAHHİT
KAYSERİ 4 MUSTAFA ALKAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
KAYSERİ 5 METİN SOYLU ÜNİVERSİTE MÜTEAHHİT /İŞADAMI
KAYSERİ 6 MEHMET ÖZMEN ÜNİVERSİTE TURİZM İŞLETMECİSİ
KAYSERİ 7 ESER TÜRKİSTANLI SAKA ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
KAYSERİ 8 METE TAŞTAN ÜNİVERSİTE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI
KAYSERİ 9 SEVİM KOÇYİĞİT YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN
 
KIRKLARELİ 1 DERYA BULUT YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
KIRKLARELİ 2 AYDIN ÇETİNER YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
KIRKLARELİ 3 GÖKSEL OKUMUŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
KIRŞEHİR 1 CEMİL YILDIRIM TÜRK YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KIRŞEHİR 2 MUSTAFA ERKAL ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
 
 
KOCAELİ 1 SAFFET SANCAKLI LİSE TİCARET / MİLLİ FUTBOLCU
KOCAELİ 2 LÜTFÜ TÜRKKAN ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
KOCAELİ 3 HİLAL ELMAS ÜNİVERSİTE AVUKAT
KOCAELİ 4 RIZA AĞDAĞ LİSE İŞADAMI
KOCAELİ 5 RUHİ ÇAVDAR ÜNİVERSİTE ESNAF
KOCAELİ 6 KEMAL KÖSE ÜNİVERSİTE E. MİLLETVEKİLİ
KOCAELİ 7 NURDOĞAN KAÇAR LİSE TİCARET
KOCAELİ 8 İLHAN TAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KOCAELİ 9 SÜLEYMAN PEKİN YÜKSEK LİSANS SENDİKACI
KOCAELİ 10 DİJLE AKIN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
KOCAELİ 11 AHMET YEŞİL YÜKSEK LİSANS BÜROKRAT
 
 
KONYA 1 MUSTAFA KALAYCI ÜNİVERSİTE DENETİM ELEMANI
KONYA 2 MUSTAFA SAİT GÖNEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU / ÖĞRETİM ÜYESİ
KONYA 3 SÜLEYMAN ŞENOL ÜNİVERSİTE ECZACI
KONYA 4 HÜSEYİN OPRUKÇU YÜKSEK LİSANS DENETİM ELEMANI
KONYA 5 SEVİL SARGIN DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
KONYA 6 ZÜHAL EKİCİ YÜKSEK LİSANS AVUKAT / EĞİTİMCİ
KONYA 7 ALPER GEDİK DOKTORA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
KONYA 8 BULDUK ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KONYA 9 FARUK SONKAYA ÜNİVERSİTE ECZACI
KONYA 10 HALİL AYHAN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
KONYA 11 ŞÜKRÜ PORTAKAL LİSE MALİ ÜŞAVİR
KONYA 12 HALİL AÇIL LİSE EMEKLİ ASTSUBAY
KONYA 13 OSMAN NURİ ATÇEKEN YÜKSEK LİSANS VETERİNER HEKİM
KONYA 14 TEMMUZ ŞEMİN YÜKSEK LİSANS ENDÜSTRİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
 
 
KÜTAHYA 1 ALİM IŞIK DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
KÜTAHYA 2 HÜSEYİN BALİ YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KÜTAHYA 3 ÖNDER KICIROĞLU ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
KÜTAHYA 4 EROL ALPERTÜRK LİSE KUYUMCU
 
 
MALATYA 1 ARİF YILDIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MALATYA 2 HAKAN YILMAZ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
MALATYA 3 GÜZÜN KOÇAK ÜNİVERSİTE ECZACI
MALATYA 4 ÜBEYT AKÇİN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MALATYA 5 HAKAN KALKAN ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMACI
MALATYA 6 MEHMET ALİ ÖZPOLAT YÜKSEKOKUL YAPIMCI
 
 
MANİSA 1 ERKAN AKÇAY ÜNİVERSİTE MALİYECİ
MANİSA 2 ZEYNEL BALKIZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 3 HASAN ERYILMAZ YÜKSEK LİSANS BÜROKRAT
MANİSA 4 YAŞAR COŞKUN ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
MANİSA 5 MEHMET MEMİŞ DOKTORA TIP DOKTORU
MANİSA 6 OSMAN OKTAY ÜNİVERSİTE AVUKAT
MANİSA 7 MEHMET CEM ÇÖLLÜ YÜKSEK LİSANS MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
MANİSA 8 GALİP KARAGÖZLER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
MANİSA 9 CEMAL MURAT ERİM ÜNİVERSİTE ÜST DÜZEY BÜROKRAT
 
 
KAHRAMANMARAŞ 1 FAHRETTİN OĞUZ TOR YÜKSEK LİSANS BAŞMÜFETTİŞ
KAHRAMANMARAŞ 2 SEFER AYCAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KAHRAMANMARAŞ 3 HACI MUSTAFA TOMBULOĞL ÜNİVERSİTE ANTROPOLOG / GAZETECİ
KAHRAMANMARAŞ 4 EJDER ORUÇ ÜNİVERSİTE ELEKTİRİK MÜHENDİSİ
KAHRAMANMARAŞ 5 FEHMİ KİRAZ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
KAHRAMANMARAŞ 6 FARUK ATLI YÜKSEK LİSANS TIP DOKTORU
KAHRAMANMARAŞ 7 ŞULE ARIKAN ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
KAHRAMANMARAŞ 8 HASAN SEYİTHANOĞLU ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
MARDİN 1 FİKRİ YAZAN SERBEST
MARDİN 2 DURAMETTİN MENGÜÇ SERBEST
MARDİN 3 ERKAN AYDIN SERBEST
MARDİN 4 HAYATİ ÜNAL SERBEST
MARDİN 5 ERCAN BÜKÜLMEZ SERBEST
MARDİN 6 TAYFUN TOPAK SERBEST
 
 
MUĞLA 1 MEHMET ERDOĞAN ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
MUĞLA 2 PEYAMİ CİNAS ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MUĞLA 3 ASIM BAŞARAN LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
MUĞLA 4 RAMAZAN KIVRAK YÜKSEKOKUL TV PROGRAMCISI
MUĞLA 5 FERAT YÜKSEL DOKTORA MADEN YÜKSEK MÜHENDİSİ
MUĞLA 6 ARİF ZİYA KELOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
MUŞ 1 ABDURRAHMAN GÜMÜŞ LİSE MÜTEAHHİT
MUŞ 2 TARKAN DEDE LİSE İŞADAMI
MUŞ 3 FATMA YILDIRIM ÜNİVERSİTE AVUKAT
 
 
NEVŞEHİR 1 MEHMET VAROL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
NEVŞEHİR 2 SAİT YÜKSEL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
NEVŞEHİR 3 MUSTAFA UĞUR YÜKSEK LİSANS EĞİTİMCİ
 
 
NİĞDE 1 VEDAT BAYRAM ÜNİVERSİTE EMEKLİ İL SPOR MÜDÜRÜ
NİĞDE 2 MURAT IŞIKLI ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
NİĞDE 3 HAKAN ER ÜNİVERSİTE MİMAR
 
 
ORDU 1 CEMAL ENGİNYURT ÜNİVERSİTE GAZETECİ
ORDU 2 MURAT KAÇAK LİSE İŞADAMI
ORDU 3 HAKAN YAKIŞAN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
ORDU 4 ALİ İHSAN AYDIN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ORDU 5 FARUK KÜTÜK YÜKSEK LİSANS YÜKSEK LİSANS
 
 
RİZE 1 OSMAN CEM KAZMAZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
RİZE 2 ÖMER ÖKTEN LİSE TURİZM İŞLETMECİSİ
RİZE 3 EROL KABAOĞLU LİSE EMEKLİ
 
 
SAKARYA 1 ZİHNİ AÇBA YÜKSEK LİSANS ESNAF
SAKARYA 2 ORHAN ÜNVER ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SAKARYA 3 ALİ RIZA ACARTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
SAKARYA 4 HÜSAMETTİN ATASEVER ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
SAKARYA 5 İSMAİL KAMİL DOĞANCI ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SAKARYA 6 GÖKHAN TAŞDEVİREN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
SAKARYA 7 SERDAR ÇAKAN YÜKSEK LİSANS İŞADAMI
 
 
SAMSUN 1 ERHAN USTA YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
SAMSUN 2 HÜSEYİN EDİS ÜNİVERSİTE YMM. BAĞIMSIZ DENETÇİ
SAMSUN 3 AKIN ÜNER YÜKSEK LİSANS ELEKTRİK - ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
SAMSUN 4 MUSTAFA KESKİN ÜNİVERSİTE KAMU GÖREVLİSİ
SAMSUN 5 PINAR KILINÇ ÜNİVERSİTE MİMAR
SAMSUN 6 OSMAN TEBER ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SAMSUN 7 KEMAL BOSTANCI ÜNİVERSİTE HUKUKÇU / HEKİM
SAMSUN 8 MEHMET AYHAN ACAR ÜNİVERSİTE SERBEST MESLEK
SAMSUN 9 AYTEN BAŞKAN YÜKSEL ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
 
 
SİİRT 1 ABDULLAH BAYRAM LİSE EMEKLİ EĞİTİMCİ
SİİRT 2 BEŞİR SEVİNÇ ORTAOKUL EMEKLİ
SİİRT 3 ERHAN ÖZGEN LİSE ÖZEL GÜVENLİK
 
 
SİNOP 1 MUSTAFA MEFTUN ÇAĞLAR ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SİNOP 2 RAHMİ ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SİVAS 1 CELAL DAĞGEZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ YÖNETİCİ
SİVAS 2 OĞUZ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
SİVAS 3 MUAMMER DEMİRCİ LİSE İŞADAMI
SİVAS 4 HAMİT ÖZKAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
SİVAS 5 KADİR EĞRİ ÜNİVERSİTE ORMAN MÜHENDİSİ
 
 
TEKİRDAĞ 1 BÜLENT BELEN LİSE MALİ MÜŞAVİR
TEKİRDAĞ 2 HAKAN ÖZGÜL ÜNİVERSİTE EKONOMİST
TEKİRDAĞ 3 KAMİL GÜNAY ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
TEKİRDAĞ 4 ARİF YALÇIN ÜNİVERSİTE DİN GÖREVLİSİ
TEKİRDAĞ 5 İSMET FIÇICI KARA HARP OKULU İŞADAMI / MÜTEAHHİT
TEKİRDAĞ 6 MUHAMMER VAROL ORTAOKUL MÜTEAHHİT
 
 
TOKAT 1 ABDURRAHMAN BAŞKAN ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
TOKAT 2 HÜSEYİN ERKAN İKİKAT ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
TOKAT 3 YÜCEL BULUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 4 MUSTAFA AFŞİN ÜNVERDİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
TOKAT 5 KÜBRA SEVER TAŞKIRAN LİSE BÜRO GÖREVLİSİ
 
 
TRABZON 1 KORAY AYDIN ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
TRABZON 2 YAVUZ AYDIN LİSE İŞADAMI
TRABZON 3 HÜSEYİN ÖRS DOKTORA ÖĞRETİM ÜYESİ
TRABZON 4 HASAN AKYÜZ DOKTORA TIP DOKTORU
TRABZON 5 HASAN SUİÇMEZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
TRABZON 6 HİKMET YILMAZ YÜKSEK LİSANS EMEKLİ BÜROKRAT
 
 
TUNCELİ 1 NAMIK DURSUN ÜNİVERSİTE EMEKLİ SUBAY
TUNCELİ 2 HIDIR BUDAK ÜNİVERSİTE EMEKLİ İLAHİYATÇI
 
 
ŞANLIURFA 1 İBRAHİM ÖZYAVUZ LİSE EMEKLİ BELEDİYE BAŞKANI
ŞANLIURFA 2 İSMAİL BAĞIŞ LİSE İŞÇİ
ŞANLIURFA 3 MEHMET AYHAN İLKOKUL İŞADAMI
ŞANLIURFA 4 MEHMET AKDENİZ İLKOKUL TURİZMCİ
ŞANLIURFA 5 MUSTAFA ÇİFTÇİ ORTAOKUL MÜTEAHHİT
ŞANLIURFA 6 MURAT KAÇAK ORTAOKUL İŞLETMECİ
ŞANLIURFA 7 İSMAİL AKBULUT LİSE GÜVENLİK GÖREVLİSİ
ŞANLIURFA 8 ŞERMİN ATAŞ LİSE YÖNETİCİ
ŞANLIURFA 9 İSMAİL TAŞ İLKOKUL İŞADAMI
ŞANLIURFA 10 ÖMER ÇAĞLAR YILMAZ DOKTORA TIP DOKTORU
ŞANLIURFA 11 MAHMUT SUBAŞI ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ŞANLIURFA 12 MUSTAFA REMZİ KARATAŞ LİSE İNŞAATÇI
 
 
UŞAK 1 DURMUŞ YILMAZ ÜNİVERSİTE EKONOMİST / BANKACI
UŞAK 2 GÖKHAN ÖZOĞUL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
UŞAK 3 MUHAMMET GÜR ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
VAN 1 GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 2 YAVUZ SELİM ÇAMUŞCU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 3 NECDET ÖZTÜRKÇÜ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
VAN 4 ÜMİT AKDAĞ LİSE MÜTEAHHİT
VAN 5 MUSTAFA ALKOÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
VAN 6 CENGİZ ÇETİNÖZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
VAN 7 EBRU BERKÖZ KARACA LİSE İŞ KADINI
VAN 8 ÖMER KURTBEYOĞLU ÜNİVERSİTE SERBEST
 
 
YOZGAT 1 SADİR DURMAZ ÜNİVERSİTE KOOPERATİFÇİ
YOZGAT 2 MEHMET ALİ ÇAKIR ÜNİVERSİTE ECZACI
YOZGAT 3 SEYİT YÜCEL ÜNİVERSİTE EMEKLİ BÜROKRAT
YOZGAT 4 YUSUF MERTOĞLU YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
 
 
ZONGULDAK 1 ZEKİ ÇAKAN ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
ZONGULDAK 2 YAVUZ ERKMEN ÜNİVERSİTE MÜLKİ İDARE AMİRİ
ZONGULDAK 3 AHMET EMRE BAYRAMOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
ZONGULDAK 4 ŞEYMA ELMAS SONGÜR ÜNİVERSİTE İŞ KADINI
ZONGULDAK 5 MERAL DEMİRBAŞ LİSE EMEKLİ
 
 
AKSARAY 1 TURAN YALDIR YÜKSEKOKUL MÜTEAHHİT
AKSARAY 2 MUSTAFA TUĞRUL KARACAER ÜNİVERSİTE GELİR UZMANI
AKSARAY 3 KILIÇASLAN EKİN ÜNİVERSTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
 
 
BAYBURT 1 KARABEY KADRİ KARAOĞLU ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
BAYBURT 2 TAMER KAYAALP ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
KARAMAN 1 MEHMET URAL ÜNİVERSİTE SAĞLIK DENETÇİSİ
KARAMAN 2 MEHMET ALAGÖZ YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM ÜYESİ
 
 
KIRIKKALE 1 SEYİT AHMET GÖÇER LİSE İŞADAMI
KIRIKKALE 2 HALİL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
KIRIKKALE 3 MERİH KARAYOL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
 
 
BATMAN 1 TURAN AYTEK ÖNALP ÜNİVERSİTE MEMUR
BATMAN 2 EDİP AÇIK İLKÖĞRETİM ESNAF
BATMAN 3 SAMİ BİÇER ÜNİVERSİTE ESNAF
BATMAN 4 CEMİL GÜZEL LİSE ESNAF
 
 
ŞIRNAK 1 MEHMET DUYGULU ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
ŞIRNAK 2 NİZAR ZEYREK ORTAOKUL ESNAF
ŞIRNAK 3 SULTAN SEMRA ARSLAN LİSE SERBEST
ŞIRNAK 4 GÜNDÜZ ÖKTEN İLKOKUL SERBEST
 
 
BARTIN 1 SEZAİ BİLGİN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
BARTIN 2 ORHAN ÖLÇEK ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
ARDAHAN 1 BÜLENT ULUTAŞ ÜNİVERSİTE EMEKLİ GENEL MÜDÜR
ARDAHAN 2 ÖMER TEKOĞULLARI LİSE GÜMRÜK MUHAFAZA AMİRİ
 
 
IĞDIR 1 İSA YAŞAR TEZEL ÜNİVERSİTE GAZETECİ
IĞDIR 2 SEFER KARAKOYUNLU ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
 
 
YALOVA 1 ÜNLEM ÜSTEL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
YALOVA 2 AHMET GENÇTÜRK LİSE OTEL İŞLETMECİSİ
 
 
KARABÜK 1 DURMUŞ YALÇIN LİSE MUHASEBECİ
KARABÜK 2 AYHAN AKBAŞ ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
 
 
KİLİS 1 MUSTAFA YÜN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
KİLİS 2 MEHMET EMİN ERTUĞRUL YÜKSEKOKUL TİCARET
 
 
OSMANİYE 1 DEVLET BAHÇELİ ÜNİVERSİTE İKTİSATÇI
OSMANİYE 2 RUHİ ERSOY ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
OSMANİYE 3 ELİF LOĞOĞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
OSMANİYE 4 MEHMET VURAL ÜNİVERSİTE EMEKLİ EĞİTİMCİ
 
 
DÜZCE 1 ABDULLAH DANIŞMAZ YÜKSEKOKUL İŞADAMI
DÜZCE 2 SUAT KONUK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
DÜZCE 3 DEMET GÜNDAY ÜNİVERSİTE ŞEHİR PLANCISI
 
 
 
 
Ekmeleddin İhsanoğlu İstanbul'dan aday oluyor
 
Büyükşehirlerde atılım yapmak isteyen Bahçeli, diğer önemli isimler Durmuş Yılmaz ve Ümit Özdağ’ı da İstanbul’dan aday göstererek en büyük kentte oylarını çarpıcı şekilde yükseltmeye çalışacak.
 
Bahçeli, internet üzerinde temayül yoklamaları, teşkilatlarla ve kamuoyu önderleriyle yapılan görüşmelerin ardından bugün YSK’ya gidecek milletvekili aday listesini olgunlaştırdı.
 
SELÇUKLU HİLALİ
 
Bahçeli’nin listeyi belirlenirken illerdeki dengeleri dikkate aldığı öğrenildi. Özellikle Selçuklu Hilali olarak bilinen Orta ve İç Anadolu’daki illerden yeniden milletvekili çıkarmayı hedefleyen Bahçeli, teşkilatların taleplerine kulak verirken, halkın yönelebileceği isimleri tercih etti. Çorum’dan Hidayet Vahapoğlu, Aybüke Topçubaşı Ekici, Nevşehir’den Mehmet Varol, Kırıkkale’den Seyit Ahmet Geçen gibi isimlere odaklanan Bahçeli, milliyetçi kesime sıcak isimlerle seçim yarışına girecek.
 
Bahçeli’nin listesindeki sürpriz isim ise Cumhurbaşkanlığı yarışına giren Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. İstanbul 2. bölgeden aday gösterilmesi beklenen İhsanoğlu’nun Bahçeli ile yaptığı görüşmede adaylığının bir ödül töreni nedeniyle son ana kadar gizlenmesini istediği öğrenildi. İhsanoğlu’nun CHP’den de adaylık teklifi aldığı bildirildi.
 
MHP’nin ciddi tırmanış sağlaması için İstanbul, Ankara ve İzmir’de varlık gösterilmesi zorunluluğunu gören Bahçeli, bu illere özel önem veriyor. İstanbul’u, İhsanoğlu’nun yanı sıra eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı da vitrine koyarak kazanmaya çalışacak olan Bahçeli, Meral Akşener, Atila Kaya, Abdurrahman Başkan, Murat Başesgioğlu, Ali Torlak, Osman Durmuş gibi isimlere de listesinde yer verecek.
 
ANKARA’DA ZORLANDI
 
Başkanlık Divanı üyeleri ile önemli isimlerin Ankara’da yoğunlaşması üzerine Bahçeli, en son bu ilin listesini şekillendirdi. Genel Başkan yardımcıları Şefkat Çetin, Tuğrul Türkeş, Zuhal Topçu, Mevlüt Karakaya ilk sıraları paylaşırken, listede Erhan Usta, Yaşar Yıldırım, Mustafa Erdem, Özcan Yeniçeri, İbrahim Çiftçi gibi isimler yer aldı.
 
İzmir’de de MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun ilk sırayı aldığı listede, Müsavaat Dervişoğlu, Senem Çelik, Erdal Sipahi, Şenol Bal gibi isimler de bulunuyor

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.