İstanbul Seçim Sonuçları 2018 – İstanbul Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu

Türkiye’de bugün 27. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor. İstanbul Seçim sonuçları , İstanbul Milletvekilleri listeleri ve detayları da burada

İstanbul Seçim Sonuçları 2018 – İstanbul Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu

2018 İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Seçim sonuçları bu akşam saat 19.00 sularında açıklanmaya başlanması bekleniyor. Bu çerçevede İstanbul seçim sonuçları da anında burada yer alacak. 27. Dönem milletvekili genel seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçiminin bir arada yapılacağı seçime 8 parti ve 6 cumhurbaşkanı adayı katıldı.

İstanbul Milletvekili Adayları;

1.bölge:

AK Parti: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan, Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun, Hurşit Yıldırım, Şeyma Döğücü, Azmi Ekinci, Ali Sevinç, Tuğba Ercan, Sabri Balaman, Esma Ersin, Mustafa Mican, Ahmet Özdinç, İbrahim İlci, Semanur Koçal, Ramazan Özkürkçü, Fidan Erdoğan Avşar, Feyzullah Tuna, Fuat Kinsiz, Ahmet Ayhan Kayaoğlu, Sinem Demir, Muhammet Ali Kumru, Levent Coşkun Erkekoğlu, Oktay Tan

CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce, Mustafa Oktay Aksu, Hasan Uzunyayla, Mustafa Öztaşkın, Tahsin Usta, Hüseyin Sağ, Beril Öner, Yüksel Taşkın, Hasan Basri Özbek, Deniz Doğan Günay, Ertan Aksoy, Nuray Çepni, Duygu Çelik, Arzu Özalp, Pınar Uzun, Tuba Torun, Ali Rıza Yıldırım, Yücel Oto, Murat Cirav, Melis Timur, Emre Akkuş, Çetin Düzce, Aylin Sarıtaş, Gazi Karakurt, Timuçin Gültekin

HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu, Sema Uçar, Atila Özdoğan, Sultan Karasu, Tuncay Gökçe, Aylin Hacaloğlu, Emre Sarıgül, Ertan Hamitoğlu, Şehriban Alkış, İshak Karakaş, Yaşar Meral Çakıcı, Recep Yılmaz, Nurullah İşlek, Cansu İrem Kalender, Alican Çağrı Gökçek, Engin Aras, Mihriban Deniz Nar, Servet Güngördü, Irmak Dumlupınar, Eylem Saruca, Murat Gülener, Tülay Aydın, Veysi Yaklav, Günay Karaoğlan, Alya Akkuş, İlhan Çelik, Melekfer Borak Turgut, Mehmet Karaslan, Kemal İşler, Dürdane Bulgan, Emine Karaaslan Ateş, Sabri Ahı
 

İyi Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu, Meral Alemdar, Yücel Coşkun, Onur Aydın, Mustafa Veysel Güldoğan, Emine Küçükali, Adil Erkoç, Arif Tevetoğlu, Dursun Çolak, Sultan Neslihan Seven, Oğuz Sarul, Mithat Bora Bulut, Nazlı Aspay Cebeci, Oktay Erçakar, Şentürk Demiral, Fuat Onbaşılı, Kubilay Peyik, Hilal Tuncer, Ufuk Ünal, Saygın Özyıldırım, Mehmet Ali Özdemir, Sevgi Şahin, Barış Tavlaşoğlu, Tuba Alaylı, Aysel Kırali, Yelda Gargun, Murat Ağırel, Onur Hanlıoğlu, Önder Faruk Parmak, Bülent Aslan, Saygın Özyıldırım, Yüksel Karaçam, Yüksel Bat, Caner Yılmaz

MHP : Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Mehmet Bülent Karataş, Nevzat Ünlütürk, Gülbeyhan Saylağ, Hatice Akkaya, Ahmet Turan Hocaoğlu, Mehmet Fatih Özdemir, Abdulaziz Aydoğdu, Zeki Yusufoğlu, Mücahit Güngör, Kamil Ayrım, Murat Şahin, Cihan Tufan, Mustafa Akgün, Ömer Faruk ,Güngör, Yunus Emre Durmuş, Ali Yılmaz, Fatih Kaya, Şükrü Şimşek, Hakan Arıkaya, İsmail Büyükkayıkçı, Salih Balak, Hakan Yılmaz, Kadir Can Karataş, Hakan Yalçın, Fatih Değirmenci, Tarık Topçuoğlu, Yılmaz Tiryaki, Şahin Gürz, Cem Özkavcı, Yusuf Çiftçi, Hasan Demir, Nurettin Turan, Cüneyt Ilgin

Saadet Partisi: Abdullah Sevim, Yılmaz Bayat, Dicle Şit, Ahmet Türkcan, Mehmet Ali Özgür, Pakize Yüzbaşıoğlu, Mehmet Fatih Akdağoğlu, Abdulhalim Meşe, Cem Kaya Karatün, Alev Sezen, Fehim Hava, Yusuf Yüksel, Adem Boz ,Şeref Kaçmaz, Resul Kılıç, Abdülkadir Arslan, Ahmet Baran, Aysun Bayraktar, Recep Karakoç, Fahrettin Coşkun, Fesih Taybar, Mustafa Kocabey, Turgut Danacı, Ali Kemal Derin, Gonca Nur Aslan, Muammer Koç, Halil İbrahim Serbest, Nafiye Saçı, Erdoğan Uslu, Murat Çeker, Selahattin Aslan, Hakan Aktaş
 

2. bölge;

AK Parti: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat, İbrahim Yasin Kırıcı, Salih Çakır, Ayşe Böhürler, Suna Tarhan, Ahmet Hamdi Görk, Hacı Mehmet Baykurt, Mustafa Arabul, Beyza Sındıraç, Serkan Haser, Ahmet Yıldız, Emine Çakır, Hamza Kulaksız, Sevde Sena Dağlı, Enes Kaşkaş Halil Poyraz

CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker, Derya Şentürk, Mehmet Diribaş, Mersin Balkan, Bahattin Turnalı, Ferhat Epözdemir, İsmail Yüksel, Adnan Ayber, Burak Kaan Yılmazsoy, Canan Sezenler, Hacer Foggo, Güven Karataş, Yusuf Kenan Kolat, Veysi Sinan Bozdemir, Cem Cengiz Yılmaz, Ece Batumlu Talas, Pelin Yurdakul, Şeyma Dumrul, Yusuf Ergüven, Özgür Düzgün, Deniz Kaya

HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya, Mustafa Avci, Tülay Korkutan, Alirıza Bilgili, Ayşe Berktay, Gülsüm Ağaoğlu, Gürşenay Dalveren, Hasan Özgüneş, Mehmet Güler, Ludmilla Büyüm, Fener Günana, Hacer Elçin, Celal Alphan, Musa Kılıç, Şadi Özdemir, Türkan Bingöl, Servet Güzel, Işıl Hacıarifkaptanoğlu Karababa, Mehmet Tayyip Arslan, Ozan Özgenler, Dilber Aslan, Musa Değirmenci, Dürdane Nilsu Yürür, Adnan Bulut, Maşallah Köysü, Rohani Çiçeklidal

İyi Parti: Ümit Özdağ, Fatih Mehmet Şeker, Özcan Pehlivanoğlu, İlay Aksoy, Coşkun Yıldırım, Mehmet Aslan, Binnur Karadağlı, Ali Dinçer Çolak, Vedat Yenerer, Abdullah İlker Sungur, Nuri Yılmaz, Cemile Albaş, Rüstem Fırat, Aycan Güleçliler, Semih İlhan Söylemezoğlu, Gökhan Kargı, Ali Aker, Ertan Varol, Muammer Demirci, Hüseyin Öndeş, Yaşar Kızılkum, Burçin Gökçe, Ömer Lütfü Özenç, Fisun Mehlika Toca, Mustafa Akay, Aydın Egemen, Mustafa Yazıcı, Uğur Şefik Bekdemir
 

MHP: Celal Adan, Cemal Çetin, Gürkan Teoman, Murat Kotra, Niyazi Paksoy, Selami Şişman, Füsun Kayan Ardaman, Murat Şekerli, Ahsen Melike Fıçıcı, Eda Yılmaz, Zeki Severoğlu , Güllü Yener, Aydın Kaya, Serkan Cihan, Bahittin Aykut, Zeliha Deniz Olcar , Muhammed Furkan Cebeci, Hediye Şen, Ufuk Tandoğan, Hilal Eda Görbulak, Filiz Gegin, Murat Alp, Fikret Özkan, Metin Kılıç, Uğur Aras, Eren Can Şah Günay, Hasan Saka, Bedirhan Ali Gölcük

Saadet Partisi: Birol Aydın, Samet Sami Temel, Mustafa Kaya, Bilal Ay, Fatma Nevin Gökçe, Muhammed Emin Topsakal, Mustafa Yaman, Bilal Aydın, Mikail Kabak, Tuğrul Yalçınkaya, Zeynep Şule Rıdvanoğlu, Erol Urhan, Adem Akbulut, Özgür Atak, İlker Çiftçi, Recep Polat, Nihat Şadoğlu, Muhammed Gazi Kılıç, Yasemin Bilnur Erenci, Hüseyin Aydoğan, Mehmet Fatih Akyüzlü, Mahir Sezgin, Tülay Vızvız, Mustafa Uğur Doğan, Nursena Ulusoy, Selim Başpınar, Habibe Erdoğan

3. Bölge:

AK Parti: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil, Zafer Sırakaya, Zülfiye Füsun Kümet, Mürteza Zengin, Ayhan Oğan, Haşim Taşkıran, Ruken Kilerci, Rasim Erdoğmuş, Hatice Bozdağ, Mehmet Umur, Oya Eren, Bülent Durgun, Zehra Ercan, Ali Çezik, Hasene Çapar, Sedat Sayımoğlu, Cahit Keskin, Sinan Karşıyaka, Hayriye Kuzu, Mehmet Emin Aşıkkutlu, Münir Eren

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan , Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangi İslam, Turan Hançerli, Bayramali Çeşmeci, Ali Ulvi Gökbulak, Mehmet Sait Yücel, Ali Muhittin Tığlı, Sinan Karahan, Sinan Karaca Öztürk, Mahfuz Yetüt, Şahanım Meter, Irmak Neriman Nebioğlu, Yağmur Geygel, Engin Ertaç, Cemil Can Dinç, Hüseyin Özkahraman, Seda Önder, Bektaş Davutoğlu, Arzu Attepe, Aycan Erinsel Özistek, Hüseyin Duran, Erdal Sarıkaya, Elif Keskinel Ülker, Ali Osman Özdilek, Kemal Özkiraz, İlyas Duman, Osman Tellioğlu, Şebnem Nur Çalışkan
 

HDP: Turgut Öker, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm, Abdulhakim Daş, Elif Bulut, Celalettin Can, Ayşe Karadağ, Mehmet Dalkıran, Muazzez Töre, Aytekin Akdemir, Pınar Gezik, Kazım Şaroğlu, Belçim Oktan, Gülseren Kaya, Canşah Çelik, Dilek Ulaş, Laika Taka, Hüsnü Taş, Rojda Taşdemir, Fevzi Gerçek, Gülfiraz Sağlık, Süleyman Özkan, Ekrem Baran, Rıdvan Öztürk, Serkan Yılmaz, Mesut Aldagül, Mehmet Peker, Songül Büyükpınar, Aslı Yağcı, Büsra Berna Toprak, Enver Dursun, Yusuf Yalvaç, Zerrin Oğlağu

İYİ Parti: Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz, Meltem Ünal Erzen, Kemal Niziplioğlu, Elmas Grağos, Ayhan Bölükbaşı , İskender Duriç, Merrin Hasipoğlu, Celal Karapınar, Suat Sarı, Zeki Bulgan, Osman Erusta, Evrim Tok, Meryem Göktaş Tanrıverdi, Mustafa Bilgili, Mehmet Pütün , Murat Tolgar Erdoğmuş, Zihniye Gürkan, Ali Haydar Güven, Ruhiye Ayla Demir, Tayfun Silivri, Hakan Aksu, Ardıl Akıl, Kürşat Özer, Nazmiye İzgin, Murat Kudret, Mehtap Nazan Göktaş, Sezer Özsoy, Penbe Bolat, Meliha Apaydın, Özdemir Polat, Sibel Kaya, Hüseyin Ülger, Yusuf Yavuzcan
 

Seçime katılan partiler , AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi, HDP VE Hüdapar oldu. Cumhurbaşkanlığı adayları ise Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Selahattin Demirtaş oldu.

Seçimlere Ak Parti, BBP ve MHP Cumhur İttifakı olarak, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ise Millet İttifakı olarak katıldı.

2018 İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI BURADA OLACAK

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 01:19


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner443