Hüseyin Örs: “Trabzon’un Ankara’daki sesi olacağım”

İyi Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs’ten Haber61’e önemli açıklamalar.

Hüseyin Örs: “Trabzon’un Ankara’daki sesi olacağım”
banner432

Haber61 - Haber Servisi - 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonuçlandı. Seçim Sonuçlarına göre Trabzon’dan İyi Parti Milletvekili olarak seçilen Hüseyin Örs, seçileceğine inandığını ve saha çalışmalarında bunu hissettiğini söyledi.

TRABZON’UN ANKARA’DAKİ SESİ OLACAĞIM

Hüseyin Örs Haber61’e yaptığı açıklamada 2 bin 500 oy farkla seçildiğini belirterek, “Seçim Trabzon’a ve ülkemize hayırlı olsun. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Trabzon’un hizmetinde olacağız. Partili partisiz herkesin hizmetinde olacağız. Trabzon’un Milletvekili olacağız, Trabzon’un sorunlarının takipçisi olacağız. Trabzon’un Ankara’daki sesi olacağım” dedi.

ORTAHİSAR’IN OOYLARI GEÇ AÇIKLANDI

Seçilememe gibi bir korkusu olmadığını sözlerine ekleyen Örs, “Ortahisar’ın oy sonuçları gelmeden onlar açıklandığı için, Ortahisar benim olduğum merkez ilçeydi. Ortahisar’daki oyları sandıklardan aldığınız zaman çıkacağımı gördüm zaten. Ortahisar bana kuvvetli destek verdi. Ortahisar en geç açıklandı. Ortahisar’ın sandıkları geldiği zaman seçileceğimi biliyordum. Yüzde 15 civarında Ortahisar’dan oy aldım. Onun için rahattım” şeklinde konuştu.

TRABZON İÇİN İYİ BİR ÖRNEKTİR

İl Seçim Kurulu’nda sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Hüseyin Örs, “Seçim Kurulu’nda sıkıntı yaşanmadı. Kalabalıktı. Görevli arkadaşlar oyları getirmişlerdi. Kuyruk oluştu, biraz uzadı işler. Sıkıntılı bir durum yoktu. Diğer partiden arkadaşlarla beraber çay içtik. Herkes birbirine saygılıydı ve Trabzon için iyi bir örnektir” dedi.

7 AYLIK PARTİ MECLİSE GİRDİ

İyi Parti’nin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Hüseyin Örs, “İyi Parti daha 7 aylık bir parti. 7 ay önce kurulan bir siyesi parti. Teşkilatlanmasını yaptı. Önüne birçok engel çıkarıldı. Önce kurulamayacak denildi, sonra seçime gidemeyecek denildi. Bu tür badirelerden geçen parti bugün Türkiye büyük Millet Meclisi’nde güçlü bir grubu olan bir parti haline geldi.  Bu bence iyi bir başlangıç. Bundan sona üzerine koymak lazım. Nihayetinde 7 aylık bir partidir bu. Devletten yardım almadan ve hiçbir imkânını kullanmadan, tamamıyla parti teşkilatlarının özverili çalışması ile böyle bir sonuç alındı.  Bende bunun Trabzon’da bir milletvekili oldum. Seçim çalışmalarında sahada hissediyordum bunu zaten. Ben seçileceğime inanıyordum. Bize destek verdiler ve azımsanmayacak bir oy aldık. 7 Aylık bir parti azımsanmayacak bir oy aldı. Bundan sonra daha iyi olacaktır. Başlangıç için iyi diyorum ben” ifadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇAĞRIBEKAR
ÇAĞRIBEKAR - 1 yıl Önce

Hocam yapmayacağını biliyoruz ama,
Sakın eğilip bükülme,
Hak tan yana, adaletten ya ol.
Halkın için, hizmet için oraya gittiğini unutturmaya çalışanlar olunca bizi hatırla.
Düzene uyma .

reis
reis - 1 yıl Önce

sana yakışır vekillik ama yüzünü kara çıkarma vekilim

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

basarılar vekilim.

murat başkan
murat başkan - 1 yıl Önce

Trabzon milleti ADAM görsün. Trabzon ve Trabzonsporumuzu Ankarada ayaklar altına alan vekillere inat sana güvenimiz sonsuz. Bizlere orada sahip çıkacağınızı biliyoruz. Allah yardımcın olsun Hocam.

murat başkan
murat başkan - 1 yıl Önce

iktidarı akp-mhp kuracak sayın örs. bence siz ankaraya gider orda kalırsınız. başka beklenemez zaten

Habli
Habli - 1 yıl Önce

Teröristlerle bir olma onlarla yan-yana gelme de bi de mhp ye geçme kararında dur

İsmail Hayati ÇAKIROĞLU
İsmail Hayati ÇAKIROĞLU - 1 yıl Önce

CHP Üyesi olan bir TRABZON'lu olarak tebrik ediyor.Başaracağına yürekten inanıyorum.Yolumuz açık olsun sayın VEKİLİM.

Mehmet tasdemir
Mehmet tasdemir - 1 yıl Önce

Baskanim mecliste mhp lilere selam dahi verme..