Erdoğan'dan koalisyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programında konuştu. Erdoğan, hükümet kurma süreciyle ilgili "Hükümeti kurma görevini verdim. Davutoğlu'na hükümet kurma görüşmelerinde şimdiden başarılar diliyorum. Temenn

Erdoğan'dan koalisyon açıklaması!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programında konuştu.
 
Erdoğan, hükümet kurma süreciyle ilgili "Hükümeti kurma görevini verdim. Davutoğlu'na hükümet kurma görüşmelerinde şimdiden başarılar diliyorum. Temennim, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların hassasiyetine uygun şekilde yeni hükümetin bir an önce kurulmasıdır. Bu konuda tüm partilere sorumluluk düşüyor. Bugün Türkiye'nin geçmişini tartışan değil, mevcut sorunların çözümü ve geleceğin inşası konusunda irade ortaya koyacak bir koalisyon hükümetine ihtiyaç var. Böyle bir uzlaşma sağlanamadığı taktirde her zaman ifade ettiğim gibi çözüm merci neresidir? Yine millettir" dedi.
Erdoğan, "Göreve geldiğim günden beri yaptığım her şey Anayasa'ya uygundur. Hukukun dışına çıkan en küçük bir adımım olmamıştır. Ortaya atılan iddialar yeni bir döneme girildiğini anlamayanların hezeyanlarıdır. Cumhur ile Başkanın Beştepe'deki külliyede bütünleşmesinden rahatsız olanlar kendilerince algı operasyonları yapıyor. Bugün milletin Millet Camii'nde cuma kılışı çok anlamlıydı, hiçbir iftira bizi hizmet yolundan alı koyamayacak." ifadelerini kullandı. 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441