banner536

banner526

banner513

Erdoğan: Bu bir dönüşüm tercihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyunu kullandı açıklama yaptı

Siyaset 16.04.2017, 12:49
Erdoğan: Bu bir dönüşüm tercihi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü anayasa  değişikliğine ilişkin halk oylamasının sıradan bir oylama olmadığını belirterek,  "Yani Cumhuriyet tarihimizde birçok parlamenter sisteme yönelik oylamalarımız  olmuştur. Bu arada bazı halk oylamaları da yaptık ama bu halk oylaması artık  Türkiye Cumhuriyetinde yeni yönetim sisteminin, bir değişim, dönüşüm tercihi. Bu  değişim dönüşüm tercihinde inanıyorum ki halkımız, süratle çok daha hızlı bir  kalkınmanın adeta sıçramanın yolunu açmaya inşallah karar verecektir." dedi. 

Tarabya'daki Huber Köşkü'nden çıkan Erdoğan, saat 11.40'ta eşi Emine  Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Erdoğan  Albayrak, Bilal Erdoğan ve eşi Reyyan Erdoğan, torunları Ahmet Akif Albayrak ve   Emine Mahinur Albayrak ile oylarını kullanacakları Üsküdar'daki Saffet Çebi  Ortaokuluna geldi. Okulun bahçesini dolduran vatandaşlar, Erdoğan'ı alkışlarla karşıladı.  Daha sonra ailesiyle 3248 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren ve burada  sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Erdoğan, kimlik kontrolünün yapılması  için nüfus cüzdanını verdi. 

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, yan yana kabinlerde oylarını kullandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan torunu Ahmet Akif Albayrak ile eşi Emine Erdoğan da torunu  Emine Mahinur Albayrak ile seçim sandıklarına oy pusulalarının yer aldığı  zarfları attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı 3248 numaralı sandıkta 400  seçmen oy verecek. Erdoğan, seçmen listesinde 17 3, eşi Emine Erdoğan da 172.  sırada yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra sandık görevlileriyle  tekrar tokalaşarak, fotoğraf çektirdi. 

"Bu halk oylaması dönüşüm tercihidir"
Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, bugünkü halk oylamasının sıradan bir oylama  olmadığını söyledi. Cumhuriyet tarihinde birçok parlamenter sisteme yönelik oylamaların  olduğunu, bu arada bazı halk oylamalarını da yapıldığını belirten Erdoğan,  sözlerini şöyle sürdürdü: "Ama bu halk oylaması artık Türkiye Cumhuriyetinde yeni yönetim  sisteminin bir değişim, dönüşüm tercihidir. Bu değişim, dönüşüm tercihinde  inanıyorum ki halkımız süratle çok daha hızlı bir kalkınmanın, adeta sıçramanın  yolunu açmaya inşallah karar verecektir. Çünkü bizim Gazi Mustafa Kemal'in muasır  medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefini yakalamak için bir defa  alışılmışın dışında bir tercih yapmamız lazım. 2002'den bu yana malum bire üç  katladık ama yeterli değil. Bizim çok daha hızlı büyümemiz, çok daha hızlı  yürümemiz lazım. İnanıyorum ki milletimiz, bu tercihini yurt içinde ve yurt  dışında yapmak suretiyle, Türkiye bu akşam sandıklar açılıp sayım yapılınca, o  beklenen tercihini yapmak suretiyle geleceğe yürüyecektir. Ben milletimin  demokrasideki sağ duyusuna, şu ana kadar yapılan kampanyayı bir kenara koyup, bu  sağduyuyla geleceğe yürüyeceğine inanıyorum. Milletime en kalbi duygularla  şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum." Sonuçları İstanbul'dan takip edeceğini dile getiren Erdoğan, bir  gazetecinin "Katılım rekoru bekliyor musunuz?" sorusu üzenine "Hava öyle  gösteriyor. Zannediyorum ciddi bir katılım olacak." dedi.  Vatandaşlar, Erdoğan'a okul çıkışında da tezahüratlar yaparak sevgi  gösterisinde bulundu. Erdoğan'ın korumaları tarafından okul bahçesinde bulunan  çocuklara da oyuncak dağıtıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Erdoğan  Albayrak da 3249 numaralı sandığın bulunduğu sınıfta, Erdoğan'ın kızı Sümeyye  Erdoğan Bayraktar da sabah saatlerinde aynı okulda oyunu kullandı.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@