banner491

Erdoğan açıkladı! Eğitimde yine değişimler yaşanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan "eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz" dedi.

Erdoğan açıkladı! Eğitimde yine değişimler yaşanacak
banner492
banner432

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, 'Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz. Bu dönemde, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz' dedi.

Erdoğan'ın mesajı şöyle:

“Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir.

Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması da, nesillerini kaliteli bir eğitim-öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır.

Türkiye’nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız, nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir.

Bu anlayışla son 16 yıldır eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına çıkartarak, istikbalimizin teminatı olan çocuklarımız için imkanlarımızı seferber ettik.

288 bin yeni derslik inşa ederek, 605 bin yeni öğretmen atayarak, sınıflarımızdaki öğrenci ortalamasını 30’un altına çekerek, ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak, eğitim-öğretimde ülkemize çağ atlattık.

Eğitimde fırsat eşitliğini ve adaleti sağlamak gayesiyle, maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize, ilköğretimden üniversiteye her seviyede çok önemli destekler verdik.

Yeni eğitim-öğretim yılında da, günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojileri ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak, bu alandaki reformlarımızı aralıksız sürdüreceğiz.

Bununla birlikte, eğitim-öğretimde kalitenin sadece teknolojik imkânlar, modern binalar ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının da farkındayız.

Kaliteli eğitim-öğretim, bütün bunlara erişimle birlikte, öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara vizyon kazandırmaktan, manevi yönlerini güçlendirmekten geçiyor.

Çocuklarımızı, günümüzün bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor.

Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren bu hedeflere ulaşmak için, devletin gayretleri yanında, milletimizin tamamının el ele vermesi, aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapması şarttır.

Bilhassa ailenin içinde aktif şekilde yer almadığı bir eğitim-öğretim sisteminin başarı şansı yoktur.

Her biri ciğer paremiz olan evlatlarımızın eğitim-öğretimini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına bu konuda çok önemli sorumluluklar düşüyor.

Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz.

Bu dönemde, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz.

Hep birlikte daha çok çalışarak, evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için gereken reformları milletimizle birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Bu düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak tüm eğitim camiamıza Rabbim’den başarılar diliyorum.”

Hürriyet


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM ÇEVİK
İBRAHİM ÇEVİK - 1 yıl Önce

SAYENİZDE Bir nesil yok oldu. utanmıyorsunuz konuşmaya. bunun toplu cinayetten farkı yok. 65.000 öğrenci sıfır çekti. sorumlu yok ortada.. neye el attıysanız çuvalladınız. hala konuşuyorsunuz tarih sizden hesap soracak. Toprak sizi kabul etmeyecek ama ne hikmetse bu millet sizi halşa o koltukta tutuyor. yoksa .....

mavi firtina
mavi firtina - 1 yıl Önce

sadece egitim degil türkiyeyi fetoyla beraber cökerttiniz
bütün kurumlar cöktü,dis poltika zaten iflas,es baskan olarak
dört milyon suriyeliyi basimiza bela ettiniz,sadece sizin
icin iyi olan devamli secim kazanmak ve zengislemek.sayenizde saman bile ithal
he birde sözde meydan okumayi iyi beceriyorsunuz,bu halkta bunu yiyor.

Serkan
Serkan - 1 yıl Önce

Genemi değişti şimdide dört dört iki sistemine mi geçtik futbolda bile bu kadar takımın sistemiyle oynamıyor bu ne arkadaş ama genede meeeeee ....

Ateş 61
Ateş 61 - 1 yıl Önce

Riv Riv Riv!

mutlu
mutlu - 1 yıl Önce

Tek başarılı olduğun konu seçim kazanmak. Ülkeyi batırdın hala konuşuyorsun.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

ygs de 38 bin kişi sıfır çekti,proje dendi tabletler sitelerde satışa çıktı,millet hangi liseye gideceğini bilemedi,dünyada ilk 500 üniversiteye giremedik,50 kere sınav sitemi değişti,her mahalleye bir ilkokul bir üniversite kuruldu.bundan daha iyi dönüşüm olmaz

Ahmet Faruk ÖZTÜRK
Ahmet Faruk ÖZTÜRK - 1 yıl Önce

Ağaya sormuşlar;

'Senin bu Ağalık işi daha ne kadar devam edecek?'
Ağa, 'Sizin eşekliğiniz bitinceye kadar.'

Civanım
Civanım - 1 yıl Önce

Adamsın adam şu seni eleştirenlere eğitimde sunduğun imkanları ve emeklilere verdiğin ikimilyar varya bence tespit et paraları algeri Reis bunlara iyilik yapmıycan nankör bunlar nankör

banner441

banner472