“CHP iktidarında Türkiye’yi Ortadoğu bataklığından kurtaracağım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında Türkiye'yi Ortadoğu bataklığından kurtaracağım. CHP iktidarında bu ülkeden terörü kazıyacağım. Terör olmayacak, huzur, barış ve refah olacak" dedi.Seçim çalışmaları kapsamında Kars, Ardahan, Erzincan

“CHP iktidarında Türkiye’yi Ortadoğu bataklığından kurtaracağım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında Türkiye'yi Ortadoğu bataklığından kurtaracağım. CHP iktidarında bu ülkeden terörü kazıyacağım. Terör olmayacak, huzur, barış ve refah olacak" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kars, Ardahan, Erzincan ve Sivas'ın İmranlı ilçesini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmranlı'nın ardından Zara'ya geçti. İlçe meydanında partililere seslenen Kılıçdaroğlu, vali ve kaymakamlara yüklenerek şunları söyledi:

"Devletin valisi, kaymakamı olmaktan çıktılar bunlar. Bir köye yol yapıyor. Öbür köye bizim partiye oy vermedi diye yol yapmıyor. Bu ikiliği ortadan kaldıracağız. Bu ikilik vatana ihanettir. Sen orada oturan vatandaşa yol yapacaksın. "İktidar partisine oy çıktı yapacağım. Çıkmadı yapmayacağım." O vali devletin valisi değildir. Onu yapmayan kaymakam devletin kaymakamı değildir. Devletin valisi herkese eşit davranır, herkese eşit davranmak zorundadır. Yol yapılacaksa programı yaparsın, herkesin yolunu yaparsın. "Yol yapacağım ama bize oy verirseniz yapacağım', bunun adı da siyasi rüşvettir. Her kuruşun hesabını bizim yöneticilerimizden sorabilirsiniz. Bunun hesabını size verirler. CHP'yi eleştirebilirler, CHP'ye kızabilirler ama hiç kimse şunu söyleyemez "CHP'liler kul hakkı yiyor" diyemez kimse. Biz bundan gurur duyuyoruz."

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"7 Haziran'da önce biz vaatlerimizde bulunurken dediler ki "kaynağı nereden bulacaksın, parayı nereden bulacaksın" diye söylüyorlardı. Hatta Maliye Bakanı demişti ki "Parayı bulurlarsa bende CHP'ye oy veririm'. Şimdi bakıyorum bilbaordlara bizden aynen kopya çekmişler. "Bizde asgari ücreti yükselteceğiz, emekliye yardım edeceğiz'. Kardeşim 13 yıldır neredeydin? Sen armut mu topluyordun, niye aklına gelmedi."

"CHP İKTİDARINDA TÜRKİYE'Yİ ORTADOĞU BATAKLIĞINDAN KURTARACAĞIM"

Dış politikada büyük hatalar yapıldığını, 2 milyonun üzerinde Suriyeli'nin Türkiye'de perişan olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "12 bin çocuk Suriye'de hayatını kaybetti. Yazık, günahtır o çocuklara. Türkiye'den silah gönderdiler. Orada kardeşi kardeşe kırdırdılar. Buna izin vermeyeceğiz. CHP iktidarında Türkiye'yi Ortadoğu bataklığından kurtaracağım. CHP iktidarında bu ülkede terörü kazıyacağım. Terör olmayacak, huzur, barış ve refah olacak" dedi.

Devletin akılı ve mantıkla yönetileceğini, kin ve nefretle devlet yönetilemeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Devletin yönetimi farklıdır. Hükümetler devleti yönetmek için gelirler, devlet olmak için gelmezler. O nedenle söylüyorum devleti akılla yöneteceğiz. Bilgi ve birikimle yöneteceğiz. Türkiye'de refahı ve huzuru sağlayacağız. Aslında biz çoğunluğuz, milyonlarız refahı ve huzuru isteyenler ama ayrıldık, bölündük şu partiye, bu partiye gittik. Ayrılmayalım, huzuru ve refahı isteyenlerin tamamını CHP'nin çatısı altına bekliyorum. Ben öyle 13 yıl falanda istemiyorum. 4 yıl yetki verin, 4 yılda Türkiye'ye huzuru da refahı da getireceğim. Sözüm sözdür" ifadelerini kullandı.

"BENİM DERDİM BU ÜLKENİN İNSANLARI"

Kendisinin halk için çalıştığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Benim köşeyi dönme gibi bir alışkanlığım yok. Aldığım aylık çok şükür bana yetiyor. Çoluk çocuğumla siz nasıl mütevazi bir hayat sürüyorsanız bende öyle bir hayat sürüyorum. Lüks hayatım yok benim. Benim derdim bu ülkenin insanları haksızlığı hak etmiyor. Bu ülkenin insanları fakirliği hak etmiyor. Bu ülkenin insanları kinle, nefretle yönetilmeyi hak etmiyor. Bu ülkede terör olmasın istiyoruz. Bu ülkenin insanları huzuru ve refahı hak ediyor. Ben huzuru ve refahı getirmek için yola çıktım, sizden sadece ve sadece yetki istiyorum" şeklinde konuştu.

"POLİSLER HALKIN POLİSİ OLUN, BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VAR"

Konuşmasının sonunda Diyarbakır'da şehit olan polislere Allah'tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, "Bizim güvenliğimizi sağlayan polis kardeşlerimiz var. Güzel bir ortamda miting yapmamızı onlara borçluyuz. Bugün Diyarbakır'da iki polis kardeşimiz şehit oldu. IŞİD teröristleri tarafından vuruldu. Polisler 24 saat çalışırlar. Çok zor şartlarda çalışırlar. Onların çalışırken aldıkları aylıkla emekli olduklarında aldıkları aylık arasında uçurum var. Emekli olduktan sonra geçinemiyorlar. Benim onlara bir sözüm var. Sizin ek gösterge talebiniz var. 3 bin 600 ek göstergeyi size vereceğim. Bu benim sözümdür. Ama sizden bir şey istiyorum. Hükümetlerin polisi değil halkın polisi olun. Halkın polisi olun, başımın üstünde yeriniz var" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, otobüsün üstünde iki güvercin uçurarak vatandaşlara karanfil dağıttı. Daha sonra kent merkezine gelen Kılıçdaroğlu, otobüsün içerisinden halkı selamlayarak havaalanına gitti. Kılıçdaroğlu, kendisini bekleyen uçakla İstanbul'a hareket etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler