"Bu seçimde gelin..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Huzur ve refahı isteyenler çoğunlukta ama farklı partilerin içine girmişiz. Bu seçimde gelin oyunuzu CHP'ye verin" dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölge ziyaretlerinin ilkini Tire ilçesinde gerçek

"Bu seçimde gelin..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Huzur ve refahı isteyenler çoğunlukta ama farklı partilerin içine girmişiz. Bu seçimde gelin oyunuzu CHP'ye verin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölge ziyaretlerinin ilkini Tire ilçesinde gerçekleştirdi. İtfaiye meydanında kendisini dinlemeye gelen partililere seslenen Kılıçdaroğlu, huzur ve refah için CHP'ye oy istedi. Konuşmasında Türkiye'deki tarım ürünleri ihracat rakamlarına değinen Kılıçdaroğlu, "Buralarda pamuk, tütün vardı. Ne oldu? Hepsi gitti. Hollanda, Konya'dan küçük. Yılda 130 milyar dolarlık tarım ürünü ihraç ediyor. Devasa Türkiye'de ihraç edilen tarım ürünü 12 milyar dolar. Neden? Toprağımız mı eksik? Güneşimiz mi eksik? Suyumuz mu eksik? İnsanımız mı eksik? Neyimiz eksik? Namuslu siyaset eksik. Sizden isteğim; artık bu milletin kaderini milletin kendisi belirleyecek. Sandığa gideceksiniz. Oy kullanacaksınız. Eski anlayışlarımızı bir tarafa bırakmak zorundayız. Huzur ve refahı isteyenler çoğunlukta ama farklı partilerin içine girmişiz. Bu seçimde gelin oyunuzu CHP'ye verin" diye konuştu.

"SLOGAN FENA DEĞİL"

Siyasetteki kavgalardan bıktıklarını, Türkiye'nin üretmeye, birlikte yaşamaya, uygar bir ülke olmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bunun için yola çıktığını ve mücadele ettiğini kaydetti. Kavgadan uzak, terörden uzak bir Türkiye isteniyorsa adresin CHP olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Başbakan Kemal sloganları karşısında şunları söyledi:

"Slogan fena değil ama bunu nasıl gerçekleştireceğiz? Sandığa gidip, oyumuzu kullanacağız, CHP'ye oyumuzu vereceğiz ama yanınızda CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı ikna edeceksiniz. "Türkiye bir ateş çemberinden geçiyor. 13 yılda ülkeyi bu hale getirdiler. Bu ülkede huzur istiyorsan "gel beraber sandığa gidelim" deyin."

"KILIÇDAROĞLU HALK İÇİN ÇALIŞIR"

1 Kasım'ın saltanatın yıkılacağı tarih olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi birileri yeniden saltanatı kurmak istiyor. Buna izin vermememiz lazım. Kurulacaksın kaçak sarayda, ahkam keseceksin. Binlerce çocuk yatağa aç giriyor. Yanlış politika nedeniyle iki milyon Suriyeli var. Akdeniz kıyılarına küçük çocukların bedenleri düşüyor. Neden? Elimizi vicdanımıza koyarak sandığa gitmemiz lazım. Şunu unutmayın; Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır."

"SADECE HORTUMCULAR KAYBETSİN"

Devletin kinle, öfkeyle, ön yargı ile yönetilmeyeceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, artık insanların birbirine selam veremez noktaya geldiğini, komşunun inancının, kimliğinin sorgulanır hale gelindiğini belirtti.

7 Haziran'dan önce 17 milyon fakirden söz ettiğini, ancak açıklanan yeni rakamlarla fakir sayısının 22 milyon olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu ayda 300 liranın altında geçinmek demek. Kendileri sarayda oturuyor. Bir elleri yağda bir elleri balda. Hiç düşünüyorlar mı? Bu çocuklara kim bakacak? İstiyorum ki bu ülkede çiftçi kazansın, esnaf kazansın, emekli kazansın, sanayici kazansın. Alın teri döken herkes kazansın, sadece hortumcular kaybetsin" dedi.

"KÖŞEYİ DÖNME HASTALIĞIM YOK"

Türkiye'yi 21. yüzyılın lideri yapmak için yola çıktıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Şuan yalnız bir ülkeyiz. Neden bu hale geldik? Vatandaş, "umudum sizsiniz gelin ülkeyi kurtarın" diyor. Benim umudum da sizsiniz. Benim gölgem sizsiniz. Sandığa siz gideceksiniz, oyları siz vereceksiniz. Türkiye'yi ya çağdaş uygarlığa taşıyacağız ya da Orta Doğu'nun karanlığına gidecek. "Artık yeter söz milletin" dememiz lazım. Siyasetteki kavgadan bıktık. Bu ülkenin huzura, refaha ihtiyacı var. Benim sarayda oturma gibi, köşeyi dönme gibi hastalığım yok. Bir Allah'ın kulu çıkıp "kul hakkı yedin" diyemez."

Kılıçdaroğlu'nun mitingine, CHP İzmir Milletvekili adayları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.

Ödemiş'e halkı selamlamak için yola çıkan Kılıçdaroğlu, esnafla sohbet etti, vatandaşlarla özçekim yaptı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler