banner536

banner526

banner513

Bir Öcalan daha Meclise girdi

Öcalan’ın bir yeğeni daha milletvekili seçildi.

Siyaset 26.06.2018, 15:38
Bir Öcalan daha Meclise girdi

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan’dan sonra bir diğer yeğeni Ömer Öcalan milletvekili seçildi.

Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP) geçen dönem milletvekilliği yapan Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan'ın yerine, 24 Haziran’da aday gösterdiği Ömer Öcalan, Şanlıurfa Milletvekili oldu. Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'ın oğlu olan Ömer Öcalan, mazbatasını alarak TBMM'de yemin edecek ve milletvekilliği görevine başlayacak.

İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma’nın kızı olan ve 2 dönemdir HDP’den Şanlıurfa milletvekilliği yapan Dilek Öcalan, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmedi. Yerine Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın oğlu Ömer Öcalan, Şanlıurfa birinci sıradan aday yapıldı.. Öcalan da, geçen Pazar günü yapılan 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonucu vekil seçildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Oktay 2 yıl önce
Neden kiziyorsunuz ki?Seçimden önce bizler HDP ve Seloya veryansin ederken, bu sayfalarda ki Avukatlari onlara toz kondurmuyordu.Şimdi herkes birden Vatan Milliyetçisi kesildi. Adamlar Oy verirken Apoyu ve Seloyu düşün diye çağri yapiyordu. Erdoğani indirmek için kimse sesini çikarmiyordu.ondan sonrada Diş düşmandan korkacakmişiz. Içimiz çürümüş,düşman dolu.Şimdi güzel güzel,Şehit Eren ve diğer Şehitlerimizin kanindan kesip, onlarin maaşini tikir tikir ödeyin bakalim.
abdi abi 2 yıl önce
aynen katılıyorum..kim sebep olduysa en hafif tabirle yüzüne tüküreyim..
kapt partiyi tutan kim 2 yıl önce
16 yıldır ülkeyi ben yönetiyorum herhalde, güç senin partinde, bir khk ile kapattım dese itirazı olacak merci yok. partine gidip kapat demezsen sana mezdeke kıyafeti alacam kıvırta kıvırta oynarsın emi...
Kenan 2 yıl önce
Adamsın gardaşım hdp ye bile trabzondan kaçbin oy çıktı.hainler içimize kadar girmiş.adamların derdi Erdoğan.
Firtina 2 yıl önce
Yediğini cikaramasin bizim paramızı bu bölücülere yedirmeyin
AA 2 yıl önce
Chp sağolsun
Türkday 2 yıl önce
Oktay bey istersen youtube den acda erdoganla sivanperverin mitingini bir izle kim kürcisdan diyor bir bak ögren.
hüseyin 2 yıl önce
hep aynı bahane... utanın biraz !!!
bu kafayla sizden bişey olmayacak zaten!
Oktay 2 yıl önce
Türkdağ bey. Açilimi Akp ye oy veren olarak bende çok eleştirdim. Çünki çok taviz verildi, Terör bitirilsin diye.Hükümetin iyi niyetliydi. Maalesef karşisindakiler bu iyi niyeti Kötüye kullandi.Oslo yu zaten Hdp kendi Servis etti.90 li yillarda Rahmetli Erdal inönüde Kürt Milketvekillerini Meçlise soktu,oda bir Açilim yapmak istedi iyi niyetiyle, hemen şimarip Kürtçe Yemin etmeye kalktilar. Şimdi, Habur da olanlari, Dolmabahce ve Şivan Perveri eleştiriyorsan, karşida çikiyorsan, Sana Hak veririm. Lakin,bunlari eleştirip,Seloyu hapisten çikaracağim demeyeceksin,ona Özgürlük istemeyeceksin,Hdp yi Mitinglerine sokmayacaksin,Hdp so meçlise sokmayacaksin, Devleti tehdit etmesine müsaade etmeyeceksin. Liste uzun,çok yazabilirim. Muhakak sende çok şeyler yazabilirsin. Hdp ve PKK konusunda ne Hükümetin yanindayim, nede Muhaleftin. Tek Türkiyemin ülkemin yanindayim.
Caner 2 yıl önce
Seçimden önce burda yazanlar paralı askerdi. Bi çoğu Trabzonlu bile değildi, hemen dağıldılar, her seçimde yorumlarına önce ve sonra dikkat edin, ne demek istediğimi anlayacaksınız.
yilmaz özdemir 2 yıl önce
dünyada bizim gibi bir ülke yoktur her halde pkk yi meclise sokupta bir de siyaset yapsindiye para veren bir ülke yoktur ama gidip muharem İNCE hapishanede gidip bir törörüstü ziyaret ederse daha ne bekliyorsun bu zihniyeti taşiyan insanlardan
Yomralı 2 yıl önce
pkknın uzantısı hdpye oy vererek pkklıları meclise sokan aramızdaki chpliler işte eserlerinizle gurur duyun.yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@