Bakan Soylu’dan HDP sözcüsüne sert cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP sözcüsünü eleştirdi.

Siyaset 12.05.2018, 22:10 12.05.2018, 22:53
Bakan Soylu’dan HDP sözcüsüne sert cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP sözcüsünü eleştirerek, "Vatandaşın, valisiyle buluşması nerede bu ülkede bir kabahat, suç teşkil ettiği bir durum oluştu. Terörün diliyle konuşan siyasetçiler maalesef Türkiye’de meşruiyet alanı üzerinden bir gayrimeşru alan oluşturmak için çaba sarf etmektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum’da düzenlenen Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada Bakan Soylu, isim vermeden HDP sözcüsünün "Anadolu’da seçim kampanyası kamu görevlileri eliyle yürütülmektedir" şeklindeki açıklamalarını sert bir dille eleştirdi. Şırnak Valisi’nin bir siyasetçi tarafından tehdit edildiğini belirten Soylu, "Ben dün dinlemek şanssızlığına uğradım. Yine terör diliyle konuşan bir siyasetçi, Şırnak valimizi tehdit ediyor. Niye? Köylere ziyarete gitti diye. Şırnak Valiliğinin resmi sitesinde gittiği köylerin ziyareti var. Bir halk, vatandaş, valisiyle buluşmasının nerede bu ülkede bir kabahat, suç teşkil ettiği bir durum oluştu. Tam tersi buluşmaması, gitmemesi kabahat. ama terörün diliyle konuşan siyasetçiler maalesef Türkiye’de meşruiyet alanı üzerinden bir gayrimeşru alan oluşturmak için çaba sarf etmektedir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (3)
Sercan 3 yıl önce
Fetö konusunda pek açıklama yapmıyor.. Genelde pkk üzerinden gidiyor.. Burada bir gariplik var..
Tempel Kara 3 yıl önce
Özgür Suriye ordusu denen cellatlara her türlü destegi vereceksin,Isid denen cehalet sürüsüne küskün cocuklar diyeceksin,Cemaatle yıllarca koyun koyuna yatacaksın ondan sonrada Devletin ve Pkknin arasında meşru siyaset yapmaya calisanlara terörcü diyeceksin.
YEMEZLER...ama okuma yazma bilmeyen Annem yer
Güven 3 yıl önce
Hale konusuyorsun icraat yap Karadeniz in bütün yaylalarini teröre teslim ettiniz Akp nin cok büyük basarisi menleketin her tarafina terörü ulastirdiniz artik gururla gezersiniz akp MHP kol kola

Gelişmelerden Haberdar Olun

@