Ankara Seçim Sonuçları 2018 – Ankara Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu

Türkiye’de bugün 27. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor. Ankara Seçim sonuçları , Ankara Milletvekilleri listeleri ve detayları da burada

Ankara Seçim Sonuçları 2018 – Ankara Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu

2018 ANKARA SEÇİM SONUÇLARI BURADA OLACAK

Seçim sonuçları bu akşam saat 19.00 sularında açıklanmaya başlanması bekleniyor. Bu çerçevede Ankara seçim sonuçları da anında burada yer alacak. 27. Dönem milletvekili genel seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçiminin bir arada yapılacağı seçime 8 parti ve 6 cumhurbaşkanı adayı katıldı.

İŞTE SEÇİM SONUÇLARI TIKLAYIN

Ankara Milletvekili Adayları;

+ 1. Bölge

AK Parti: 1 - Yıldırım Tuğrul Türkeş, 2- Fatih Şahin, 3- Yalçın Akdoğan, 4- Ali İhsan Arslan, 5- Murat Yıldırım, 6- Fatma Öncü, 7- Fahri Usta 8- Gökçer Doğan 9- Fevzi Aydın 10- Büşra Soylu 11- Muammer Cemaloğlu, 12- Elif Rabia Toptancı 13- Adil Can Yıldırım

MHP : 1- Mevlüt Karakaya, 2- Zühal Topcu, 3- Eyyup Yıldız, 4- Duygu Kurban Gözüoğlu, 5 Mehmet Duygulu, 6- Levent Çağlancı 7- Şeniz Sezgin 8- Cemal Abdülsemet Durmuş 9- Oğuz Yılmaz 10- Fatih Mormenekşe 11- Nevin Korkmaz 12- Kenan Fidan 13- Selim Şahin

CHP:  1- Tekin Bingöl, 2- Levent Gök, 3- Ali Haydar Hakverdi, 4- Bülent Kuşoğlu, 5- Gamze Taşcıer, 6- Ekrem Kerem Oktay 7- Mehmet Hadimi Yakupoğlu 8- Hüseyin Tarık Şengül 9- Ali Hikmet Akıllı 10- Aylin Yaman 11- Umut Erarslan 12- Kamer Gözaçık Şen 13- Cansel Güven

HDP: 1- Filiz Kerestecioğlu Demir, 2- Eşref Kiraz, 3- Emine Kaya, 4- İshak Kocabıyık, 5- Döndü Ceren Şimşek, 6- Gazi Oti 7- Cennet Avcı 8- Ceyhun Akın 9- Dilek Ertürk 10- Erdem Ört 11- Ebru Demir 12- Remziye Güçlü 13- Erdal Ataş

İyi Parti: 1- Koray Aydın, 2- Halil İbrahim Oral 3- Mesut Özarslan 4- Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu 5- Mine Baş 6- Yetkin Öztürk 7- Kadriye Ünler 8- Fehmi Kandemir 9- Barış Doğan 10- Çağlar Ay 11- İhsan Koçak 12- Kenan Türüdü 13- Hatice Küçük

Saadet Partisi: 1- Tanju Güvendiren, 2-  Fatih Beyazıt, 3- Ahmet Özkök, 4- Halil Adıgüzel, 5- İbrahim Sayın 6- Faruk Belci 7- Hatice Nihal Korkutan 8- Halis Bal 9- Mehmet İnci 10- Emre Aygünoğlu 11- Azize Sağlamyaşar 12- Mustafa Tosuner 13- Dilara Eranıl

+2. Bölge

AK Parti: 1 - Mustafa Destici, 2- Lütfiye Selva Çam 3- Emrullah İşler 4- Orhan Yegin 5- Arife Polat Düzgün 6- Zeynep Yıldız 7- Ahmet Fethan Baykoç 8- Enes Şişman 9- Müzehher Belma Erdoğan 10- İbrahim Enes Duruay 11- Onur Alp Başayar

MHP : 1- Sadir Durmaz 2- Nevin Taşlıçay 3- Abdullah Ağar 4- Tarkan Toper 5- Naim Yanık 6- Gökhan Ağdemir 7- Serdar Bilgili 8- Aydın Erkoç 9- İlkay Uyar Kaba 10- Erol Elidemir 11- Mehmet Yurtoğlu

CHP:  1- Murat Emir 2- Yıldırım Kaya 3- Semra Dinçer 4- Kenan Nuhut 5- Murat Kavuncu 6- Bekir Sami Doğan 7- Alibey Yüksel 8- Deniz Çakır 9- Mustafa Nadir Er 10- Suna Kerimoğlu 11- Barış Can Saraçoğlu

HDP: 1- Nuray Türkmen Canlı 2- İstek Usalp 3- Vahide İlgün 4- Haydar Arslan 5- İpek Gür 6- Nurhayat Emire 7- Mustafa Demir 8- Nilgün Yılmaz 9- Rojan Mamo 10- Bahyettin Batur 11- Ömer Çelik

İyi Parti: 1- Şenol Bal 2- Ersönmez Yarbay 3- Gökhan Beker 4- Faruk Köylüoğlu 5- Hasan Seymen 6- Hediye Akdere 7- Tuncay Tekay 8- Hüseyin Özlük 9- Baha Cankut Sarıtaş 10- Çiğdem Bingöl 11- Barış Çalışkan

Saadet Partisi: 1- İlyas Tongüç 2- Ali Aktaş 3- Ersan Bilgin 4- Mehmet Baloğlu 5- Muhammet Furkan Kamalak 6- Merve Aydınküçük 7- Burhan Kırman 8- Burhan Gümrükçü 9- Osman Oktay 10- Tugay Karabulut 11- İlyas Şeker

+3. Bölge

AK Parti: 1- Mehmet Naci Bostancı, 2- Asuman Erdoğan, 3- Nevzat Ceylan, 4-  Barış Aydın, 5- Hacı Turan, 6- Meryem Göka, 7- Tuna Koç, 8- Kurtcan Çelebi, 9- Serhat Bayar, 10- Dilara Tabak, 11- Mehmet Gündoğdu, 12- Mücahit Efe

CHP: 1-  Ahmet Haluk Koç, 2- Nihat Yeşil, 3- Servet Ünsal, 4- Ali Başkaraağaç, 5- Ahmet Ersen Özsoy, 6- Ahmet Meşe, 7-  Umut Akdoğan, 8- Battal Yıldız, 9- Gülşah Deniz Atalar, 10- Temel Borga Budak, 11- İlke Çakar, 12- Bilal Yılmaz

HDP: 1- Veli Saçılık, 2- Nazım Karakurt, 3- Şehriban Leyla Çetinbaş, 4- Haydar Üstündağ, 5- Hülya Fırat, 6- Mehmet Zarif Kesiciler, 7- Fatma Koçyiğit Öner, 8- İsmet Yalçınkaya, 9- Tülya Sönmez Aytekin, 10- Fatma Kızılöz, 11- İlyas Kurt, 12- Yiğit Öztürk

İyi Parti:  1- Durmuş Yılmaz, 2- Ayhan Altıntaş, 3- Reşat Erdoğan, 4- Tamer Kayaalp, 5- Ayşe Sucu, 6- Ömer Karakaş, 7- Hüseyin Şimşek, 8- Umutcan Günerkaya, 9- Ahmet Can Buğday, 10- Bülent Gürsoy, 11- Ali Işıner Hamşioğlu, 12- Beril Gümüş

MHP:1- Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, Fatih Çetinkaya, Şükrü Alnıaçık, Abdullah Bahadır Alperen, Durdu Mehmet Köş, Hakan Doğru, Altuğ Barış Doğan, Emre Kaya, Hüseyin Yılmaz, Haydar Duran, Şaban Işık

Saadet Partisi: 1- Fatih Aydın, 2- Pınar Gökmen, 3- Mehmet Fethi Öztürk, 4- Mustafa Aydın, Muammer Gülap, Ömer Günaydın, Müzeyyen Simit, Yusuf Sunar, Ahmet Avcı, İslam Mertoğlu, Mehmet Enes Şahin

Seçime katılan partiler , AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi, HDP VE Hüdapar oldu. Cumhurbaşkanlığı adayları ise Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Selahattin Demirtaş oldu.

Seçimlere Ak Parti, BBP ve MHP Cumhur İttifakı olarak, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ise Millet İttifakı olarak katıldı.

2018 ANKARA SEÇİM SONUÇLARI BURADA OLACAK

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 18:58


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441