Akşener: "Tarihi bir demokratik tavırdır"

CHP'li 15 vekilin partisine geçmesine ilişkin Akşener'den açıklama.

Siyaset 22.04.2018, 19:16
Akşener: "Tarihi bir demokratik tavırdır"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir. Tarihi bir demokratik tavırdır” dedi.


Akşener, yazılı açıklamasında, demokrasiyi ahlak, hukuk ve erdemliler rejimi olarak nitelendirdi.

İYİ Parti'yi seçimlere sokmama teşebbüsü olduğunu ve bunun demokrasiye saldırı anlamına geldiğini savunan Akşener, "Hukukun ve millet iradesinin önüne konan bu engelin aşılmasında, CHP ve değerli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir. Tarihi bir demokratik tavırdır. Siyaset ve demokrasi tarihimizde övgüyle yerini alacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Akşener, yola çıktıkları günden bu yana sürekli önlerine engeller çıkarıldığını ileri sürerek, "Bu engeller bizleri korkutup yıldırmak yerine gücümüzü ve inancımızı tazelemekten başka bir işe yaramamıştır. Yorulacağımızı, yılacağımızı düşünenlere buradan sesleniyoruz, durun daha yeni başladık." ifadesini kullandı.

CHP HEYETİNDEN ZİYARET

Öte yandan Akşener'i CHP'li bir grup milletvekili ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Özkoç, Engin Altay ile İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu İYİ Parti Genel Merkezi'ne gelerek Akşener ile görüştü.
Yorumlar (7)
Ugur 3 yıl önce
InsAllah kurtulacagiz bu padisahlik heveslisinden.cumhuriyeti yikmalarina izin vermeyin.ülkemizi 500 yil önceki rejimlerle yönetmek isteyen zihniyete dur diyecegiz Allahin izniyle.demokrasiden ve cumhuriyetden vazgecemeyiz.
Ugur 3 yıl önce
Sen zalimce haksizca Meral Akseneri secimlere sokmamak icin hertürlü dalaverayla baskin secim karari al.sonra kalk oyununuz bozuldu diye demokrasi ayagi cek.hadi ordan.bu ülke tek bir kisinin ya.buraya yorum yazan vicdansizlik savunucularina sesleniyorum.birazcik vicdan sahibi olun lütfen
Ts61 3 yıl önce
Yani o 15 insan iyi parti oylarinlan Meclise geldi öylemi bu da demokrati oldu öylemi ben bir yasina daha girtim
mavi firtina 3 yıl önce
dur bakalim daha cok sey göreceksin sen.
Okur 3 yıl önce
MHP-AKP sadece ittifak yaptı ahlaksızlık denildi, CHP Akşner'e 15 kişi yolladı, adı demokratik tavır oldu...
mavi firtina 3 yıl önce
ittifak icin degildi ahlaksizlik sadece erdogana söylemedigini brkmadi ve agir hakaretler etmesinin ardindan koltuk icin ittifak yapti,yani nikah yapti burdaki durum tamamen farkli.demokrasi icin ittifak.
Ts61 3 yıl önce
Söyle anladim ben demokrasiyi biri birine veriyor sandikdan cikimiyor oda iyi bu millet 70leri 80leri 90lari unuttu o zaman unutana her sey haktir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@