banner572

Ahmet Arslan kimdir,nerelidir?

Türkiye'de yeni bir döneme girilirken 65. hükümette bugün itibariyle belli oldu. Binali Yıldırım'ın yeni başbakan olmasının kesinleşmesi ile birlikte bugün Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. Buna göre yeni bakanlardan birisi de Ahmet Arslan oldu. Arslan, Ul

Siyaset 24.05.2016, 11:55
Ahmet Arslan kimdir,nerelidir?

Türkiye'de yeni bir döneme girilirken 65. hükümette bugün itibariyle belli oldu. Binali Yıldırım'ın yeni başbakan olmasının kesinleşmesi ile birlikte bugün Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. Buna göre yeni bakanlardan birisi de Ahmet Arslan oldu. Arslan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu.

AHMET ARSLAN KİMDİR?

2 Haziran 1962'de Kars Kağızman'da doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Lalizar'dır. Gemi İnşa ve Makine Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur. Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu.

ahmet-arslan.jpg

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu. "Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Arslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 


Yorumlar (1)
Ahmet akın 5 yıl önce
Adamlar Gemi işine iyi meraklıymış.Para orda gani gani yakında her Akp vekilinin bir kaç Gemisi olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@