Adnan Günnar: “1 Kasım’da gelen oylar eski partilerine yöneldi”

Adnan Günnar’dan Haber61’e önemli açıklamalar.

banner432

Haber61 – Haber Servisi – 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde AK Parti Trabzon 2. sıra Milletvekili adayı olan ve sonuçlara göre TBMM’ye gitmeye hak kazanan Dr. Adnan Günnar, “İyi parti faktörünün ortaya çıkması, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de bir manada kendisini toparlaması ile birlikte 1 Kasım’da AK Parti’ye gelen oylar, tekrar eski partilerini ve iyi Parti’ye yöneldi” dedi.

Haber61’e açıklamalarda bulunan Günnar, “Cumhur İttifakı ile birlikte mecliste istediğimiz çoğunluğu elde etmiş bulunmaktayız. Cenabı Allah inşallah daha güzel işler yapmayı nasip eder. Trabzon’da 1 Kasım atmosferinde 5 milletvekiline ulaşmıştık. Bu bizim için çok sevindiriciydi. Ancak gerçekçi olacak olursak, İyi parti faktörünün ortaya çıkması, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de bir manada kendisini toparlaması ile birlikte 1 Kasım’da AK Parti’ye gelen oylar, tekrar eski partilerini ve iyi Parti’ye yöneldi. Ama 7 Haziran’a göre AK Parti’nin oylarında artış var. Bu da işimizi ne kadar doğru yaptığımızın bir göstergesidir. 4 Milletvekilimiz ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti olarak Trabzon halkımızı temsil edeceğiz. Dilerim 6 Milletvekili ile beraber Trabzon ve Türkiye için, hangi siyasi parti olursa olsun, üstün performans ve gayretle beraber ülkemizi kalkındırma yolunda ilerleyeceğiz. Mecliste güçlü bir muhalefet oluşmasını arzu ediyorduk. İnşallah muhalefet güçsüzde olsa çünkü CHP’de büyük bir erime söz konusu. HDP’de bir miktar bir iyileşme var gibi gözüküyorsa da diğer siyasi partilerin mecliste çoğunluğu yok diyebiliriz. Millet ittifakı ile birlikte değerlendirildiğinde yine Cumhur İttifakı ezici çoğunlukla üstünlüğü elde etmiş durumda. Bu vesile ile Türkiye’de güzel şeylerin olacağını düşünüyorum. Trabzon için 4 milletvekili ve yükselmiş oy oranımız ile birlikte avantajlı pozisyondayız. Özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımıza yüksek oranda çıkan oy, milletin lider, kaptan anlamında gerçekçi davrandığını, gerçekten ülkeyi iyi yönetecek bir kişiye teslim etmek istediğini gösteren bir oy potansiyeli ile karşılaştık. Bundan dolayı da halkımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 15:36

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
eleman
eleman - 1 yıl Önce

belediyeye hastanelere kendi adamlarını koy ondan sonra bizden oy iste sana ve akp ye hakkımı helal etmiyorum

meçhuli
meçhuli - 1 yıl Önce

bu nasıl bir siyasi analiz. 70.000 oy nerede? Hnagi oylaryükseldi?...

AKP
AKP - 1 yıl Önce

işini doğru yapıyormuş. utanmıyor bunu derken akpliler bile memnun değil sizden..

murat başkan
murat başkan - 1 yıl Önce

MESAJIMIZ ŞUYDU ..sayın günnar ben dahil olmak üzere binlerce insan kasıtlı olarak akp dışında gelişigüzel oy attık. amacımız sizin belediye başkanlarına müdahale etmemiş olmanızdır. trabzon ve akçaabat belediye başkanlarının görevlerine en kısa zamanda son verilmeli.. yoksa büyük yıkımı yerel seçimlerde yemeye çok yakınsınız...

meçhuli
meçhuli - 1 yıl Önce

neden gönderimzi yayınlamıyorsunuz....

banner204

banner443

banner393