"7 Haziran Uhud’du, 1 Kasım Hendek"

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti'nin seçim zaferine ilişkin, "7 Haziran Uhud, 1 Kasım ise bizim Hendek Savaşımızdır" dedi.Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, seçim koordinasyon merkezinde bulunan bilgisayardan seçimi takip etti.

"7 Haziran Uhud’du, 1 Kasım Hendek"

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti'nin seçim zaferine ilişkin, "7 Haziran Uhud, 1 Kasım ise bizim Hendek Savaşımızdır" dedi.

Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, seçim koordinasyon merkezinde bulunan bilgisayardan seçimi takip etti. Seçim sonuçlarının AK Parti iktidarını göstermeye başlamasının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelerek, Uzer'i milletvekilliği için tebrik etti.

Şahin, yaptığı değerlendirmede ise seçim zaferi için ilginç bir benzetmede bulundu. Şahin, Hz. Muhammed (sav) döneminde yapılan Uhud Savaşı'nı 7 haziran seçimlerine, Hendek Savaşı'nı ise 1 Kasım seçimlerine benzetti. Şahin, "Kadınlar gençler her birimiz tek vücut olduk. O ilk günkü aşkla yola çıktığımızda 7 Haziran'da yaşadığımız aslında bir Uhud'du. 7 Haziran Uhud, 1 Kasım ise bizim Hendek Savaşı'mızdır. Uhud Savaşı'nda nasıl ders alındıysa, Hendek Savaşı yaşandıysa, 1 Kasım bizim Hendek Savaşı'mızdır. Bu şehrin yüzde 61'i Türkiye'nin yüzde 70'inden çok daha önemli. Bölgenin sigortasıyız. Bütün İslam coğrafyasının şu anda baş aktörüyüz. Birileri her gün korku siyaseti yaptı. Her gün bir bomba patlayacak diye, bir milletvekili daha fazla çıkaralım diye milleti korkuttular. Ama sandıkta millet onlara gerekli dersi verdi. Bu millet beni korkutma çalış kardeşim dedi" şeklinde konuştu.

Şahin'in tebriği için teşekkür eden Milletvekili Uzer ise sahadaki atmosferi anketlerde göremediklerini ve bu nedenle üzüldüklerini belirtti. Uzer, "Bu seçim zaferi Gaziantep'in zaferi, ülkemizin zaferi, inananların zaferi Allah hepinizden razı olsun. Çalıştık, gayret bizden takdir Allah'tandır. Ama bizi üzen bir şey vardı. Sahada bu alkışı görüyorduk, 2011 havasını görüyorduk, ama sahadaki bu havanın anketlere yansımadığını görüyorduk buda bizi üzüyordu. Ama sessizlik de vardı, bir tehlikeli sessizlik. Bu da partimizin lehinde olacağını ve bir patlama yaşanacağını kendi aramızda konuşuyorduk. Bir olursak beraber olursak kardeşliğimizi pekiştirirsek netice kendiliğinden geliyor. Bu başarı ekip çalışması yapmanın bir başarısıdır. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Muhakkak onun içinde alın teri vardır, emek vardır. Bu seçim bizim çocuklarımızın torunlarımızın seçimi dedik millet bizim bu çığlıklarımızı duydu. Ben bu halka teşekkür ediyorum" dedi.

Uzer, gecenin ilerleyen saatlere kadar zafer sevincine ortak olanlarla görüşürken, kendisini kutlayanların tebriklerini kabul etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler