7m


7m

hyundai

15 Temmuz, demokrasinin ve  Türk milletinin zaferidir

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Trabzon'da düzenlenen 15 Temmuz etkinliklerinde acı günün yıldönümünde darbeleri ve darbecileri lanetledi.

Siyaset 16.07.2018, 11:41
15 Temmuz, demokrasinin ve  Türk milletinin zaferidir

Trabzon'da düzenlenmiş olan 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşüne katılan Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar akşamda Trabzon Meydanında düzenlenen etkinliklere katılım sağladı. 

AK Partili Adnan Günnar konuşmasında, "15 Temmuz gecesinde yapılmış olan bu ihaneti milletimiz soğukkanlı kararlı ve tarihten gelen asil duruşu ile püskürtmüştür. Bu toprakların ve bu milletin üzerinde yaratmak istedikleri darbe kültürünü de tarihe gömmüştür. Artık Türkiye de darbe yapılamayacağını herkes görmüştür. Bu hain kalkışma tek başına oluşmuş alelade bir darbe değildir. Bu ihanetin örgütsel tarihsel ve işlevsel yapısını incelediğimizde olayın vahametini daha net görebiliyoruz. Yıllarca dost ve müttefik sandığımız ülkelerin, içerde Fetö v.b. hainlerle oluşturmuş oldukları bu ihanet birlikteliği artık bütün açıklığı ile ortaya çıkmıştır. Cumhuriyet döneminde 27 Mayıs, 21 mart, 12 eylül, 28 şubat ve dahası çağın en gelişmiş argümanlarını kullanarak Milletimize ve Ülkemize müdahale etmişlerdir. Demokratik kurallarla seçilerek yönetim hakkını elde etmiş olan hükümetlere mütemadiyen ayar vermişlerdir. Bu darbe girişimlerinin bir çoğunda başarılı olmuşlardır. Ama 15 Temmuz da aziz Milletimiz liderinin arkasında dimdik durarak vatan hainleri ve onların ağababalarının karşısına çıkarak geçmişteki gibi başaramayacaklarını tüm dünyaya göstermiştir. Kanımız ve canımız pahasına bayrağımızı indirtmez ezanımızı dindirtmeyiz diyerek demokrasinin zaferini ilan ettik. Artık bu coğrafyada hükümetleri Türk Milleti demokratik kurallar manzumesine göre kurar ve aynı kurallara göre görevden alır. Söz sahibi milletimizin kendisidir. Türkiye'yi ve Milletimizi şimdiye kadar şekillendirdikleri ve yönettiklerini zanneden hainlere   Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 15 Temmuz gecesinde dünyayı dar ettik.  Neye uğradıklarını daha henüz yeni yeni anlamaya çalışıyorlar. O gece milletin zaferi karşısında dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerde bir sessizlik bir endişe hüküm sürüyordu. Diplomatik teamüller çerçevesinde nezaketen de olsa bu hususta demokrasiden yana bir açıklama dahi yapamadılar. Bu kıymetli destanı Aziz Milletimiz 252 şehit 2 binden fazla gazisi ile bu anı yaşayanların hafızasına ve tarihin sayfalarına altın harflerle kazıyarak yazmıştır. O geceyi haktan yana kanları ve canları pahasına mukaddes kılan Milletimiz bize Kudüs'ün fethini, Malazgirt'i, İstanbul'un fethini, Çanakkale zaferini hatırlattı. Tarihimizden ilham alarak geleceğimize nasıl yön verebileceğimizi bir kere daha tüm dünyaya gösterdik. Bir kere daha Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin Aziz şehitlerimizin yakınlarına sabırlar ihsan eylesin. Tüm gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler dilerim. Yüce Mevlamız bizlere bir daha böyle büyük acılar yaşatmasın inşallah.Bu birliktelik bu İman olduğu müddetçe bu coğrafyada söz sahibi olmaya devam edeceğiz.  "Bu asil ve güçlü duruşla çok çalışacağız insanımıza ve insanlığa nızam-ı alem hedefine ulaşılması hususunda önderlik ve fedakarlık yapacağız inşallah" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@