banner556

Önemli isimden vaka sayısı açıklaması! “Katlanarak artmıyor”

Türkiye’de vaka sayısının katlanarak artmadığı belirtildi.

Sağlık 30.03.2020, 20:03
Önemli isimden vaka sayısı açıklaması! “Katlanarak artmıyor”

Haber61 – Haber Servisi - KTÜ Tıp Fakültesi, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü Türkiye’deki vaka sayısının katlanarak artmadığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada bugün yapılan test sayısının 11 Bin 535, bugünkü vaka sayısının Bin 610, vefat eden hasta sayısının 37, toplam test sayısının 76 Bin 981, toplam vaka sayısının 10 Bin 827, hayatını kaybeden hasta sayısının 168 ve toplam iyileşen hasta sayısı ise 162 olduğunu açıkladı.

Bu açıklama sonrasında Prof. Dr. Tevfik Özlü sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Özlü, “Kaybettiğimiz ve hastalanan her yurttaşımız için yüreğimiz yanıyor. Dün ve bugünkü bilgilere göre yeni teyitli vaka sayımızdaki artış katlanarak gitmiyor artık. Sosyal izolasyona uyum arttıkça salgını kontrol altına alabiliriz.”

Yorumlar (3)
Sedat Çimen 11 ay önce
Tevfik Hoca haklı, katlanarak değil artarak gidiyor. Dün 23 kayıp vardı katlansa 46 olurdu, bugün sadece 37 kayıp var. Hoca bu durum iyi demek istiyor sanırım. Kötünün iyisi bu olsa gerek. Çare kendin, Evden Çıkma Türkiyem.
Araklili 11 ay önce
Şu arakli'ya bir el atsın devlet,kimsenin umurunda değil herkes dışarıda.
Uğur 11 ay önce
Sayın hocam öncelikle sizlere ve sizler gibi bu vakalara müdahale etmek için çaba gösteren meslek erbabınıza sonsuz şükranlarımızı sunarız varolun ancak hala daha bu sosyal izalosyonu reddeden bir topluluk var bunların nasıl tecrit edilmediğini veyahutta bilgilendirilmediğinide ayrıca dip not düşmek istiyorum hala merkezde birçok restoran açık ve içerde dilarda hizmet vermeye ayrıca personel ve müşteri bazında virüsü ciddi manada taşıyor ve bulaştırıyor buradan size uyarım ancak bunlar ve bunların hitap ettiği çevre bunun farkında değil hocam biraz daha kontrolleri sıklaştırmamız lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@