banner536

banner526

banner513

"Maske takmak zorunlu olmalı"

Türkiye koronavirüs salgınında adım adım normalleşmeye giderken, kritik uyarı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan geldi.

Sağlık 02.06.2020, 08:29
"Maske takmak zorunlu olmalı"

Maske takmanın kesinlikle zorunlu hale getirilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal mesafenin de önemine dikkat çekti. Ceyhan, "İkisi birden bozuksa kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz" dedi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, NTV'de yeni normalleşme sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
Bu süreçte özellikle maskenin zorunlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Ceyhan, "Maske takmayanlar için yaptırım olması lazım. Bazı illerde İl Pandemi Kurulları'nın önerileri ve idarecilerin kararları doğrultusunda bu yönde karar alındı. Bunun genelleştirilmesi lazım" dedi.

"SOSYAL MESAFE YOKSA MASKENİN ÖNEMİ 10 KAT ARTAR"

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal mesafenin olmaması durumunda maskenin öneminin 10 kat daha artacağını belirterek, "Maske kullanılmıyorsa ve sosyal mesafe de yoksa kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz" ifadelerini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Tscan 2 ay önce
Ortalık kırılıyor kimse uymuyor hicbirseye
Ersan 2 ay önce
Maskelerin kulaklıkları kolay kopuyor....
OFLU TÜRK 2 ay önce
SAĞOL HOCAM ÇOK HAKLISIN MASKE TAKMAK VE KURALINA UYGUN TAKMAK ZORUNLU OLMALI.ÇOK KİŞİ TAKMIYOR YADA BURNUNU KAPATMIYOR.BUNUN FATURASI AĞIR OLABİLİR.KURALLARA UYANLAR ENAYİMİ NİÇİN BAZI KİŞİLER ISRARLA UYMUYOR KURALLARA MEGAFONLA UYARMAKLA OLMAZ YAZIN CEZAYI GİTSİN.BU ZNLAYIŞSIZ İNSANLAR BUNDAN ANLAR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@