alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Korse giymenin faydaları ve zararları nelerdir? Korse zayıflatır mı?

Kadınların sıklıkla tercih ettiği korseler kilo şikayetleri için kullanılıyor. Bu noktada korse giymenin faydaları ve zararları araştırılıyor. Korse zayıflatır mı gibi sorulara yanıt aranıyor. İşte detaylar

Sağlık 21.10.2021, 10:50 23.10.2021, 11:58
Korse giymenin faydaları ve zararları nelerdir? Korse zayıflatır mı?

Günümüzde bir çok farklı korse modeli mevcut. Vücudun farklı bölgeleri için kullanılabiliyorlar. Peki  korse giymenin faydaları ve zararları nelerdir,korse zayıflatır mı? İşte merak edilen soruların yanıtları

Elbise altına kullanılan korseler, tayt korseler, sporcu korseleri, kalça toparlayıcı korseler, doğum sonrası sıkılaştırıcı korseler ve beli ince gösteren korseler gibi bir çok çeşidi olan korse bir çeşit giysi olarak görülebilir.

KORSENİN FAYDALARI

Bu giysi ile bir çok kişi farklı özelliklerden yararlanmaktadır. Örneğin sporcular sakatlıkların önüne geçmek için kullanırken, kilo fazlası olanlar terletme özelliği sebebiyle tercih edilebiliyor. Veya hamileliğin ardından karın bölgesinde oluşan sarkmaları toparlamak için de kullanılır. Veya bel ağrısı tedavisi için de korseler kullanılmaktadır. Örneğin bel fıtığı için doktorlar korse önermektedir. Bel ameliyatları sonrasında da özel korselerle hareket kabiliyetine yardımcı olarak kullanılmaktadır.  Vücudun daha şekilli gözükmesi için sıkça kullanılır.

Korse giymenin faydaları ve zararları nelerdir? Korse zayıflatır mı?

KORSENİN ZARARLARI

Faydaları olduğu gibi korse giymenin zararları da vardır. Örneğin terletme özelliğini kullananlar için aşırı terleme mantara yol açabilmektedir. Uygunsuz korse kullanımı, vücut yapısında bozulmaya sebebiyet verebilir. Özellikle beden ve kumaş konusunda dikkat edilmelidir. Vücudunuza uygun olmayan korse yarar yerine zarar verebilir. 

KORSE ZAYIFLATIR MI?

Korsenin kullanımındaki yaygın amaçlardan biri de zayıflatma konusudur. Direk bir etkisi olmasa da zayıflamak için çaba sarfeden kişilere yardımcı olmaktadır. Burada başta da dediğimiz gibi terletici özelliği kullanılmaktadır.

Korse giymenin faydaları ve zararları nelerdir? Korse zayıflatır mı?

KORSE NASIL SEÇİLİR?

Sağlıklı kullanım için bilinçli hareket edildiğinde oldukça faydalı olacaktır. Elbiselerin daha güzel durması için kullanılan vücuda uygun olmayan korseler size zarar verecektir. Genel olarak beden ölçüsünün bir alt bedeni seçilmektedir. Malzemesinin polyester olmamasına dikkat edilmelidir. Vücudun nefes alabileceği bir ortam için ısı ve teri dışarıya çıkaran kumaşa sahip korseler tercih edilmelidir. Bacak ve göbek bölgesinde problemleriniz mevcutsa tayt korse kullanabilirsiniz. Bel ağrıları için ise bel korseleri bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken dediğimiz gibi yanlış kullanımlardır. Sadece estetik gösteren bel korseleri tercihinde dolaşım yolları problemleriyle karşı karşıya gelebilirsiniz.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@