banner536

banner526

banner513

Koronavirüs vakalarında korkutan gelişme!

Koronavirüs salgınında yoğun bakımdaki hasta sayısı son bir aylık dönemin en yüksek seviyesine ulaşarak 893 kişiye çıktı. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Geçtiğimiz günlerde vaka sayımızın 1500'ün üzerine çıkmasının yansımasını yeni görüyoruz" açıklaması yaptı.

Sağlık 24.06.2020, 09:07
Koronavirüs vakalarında korkutan gelişme!

Normalleşme sürecinin ardından son bir haftalık sürede dalgalı seyir izleyen günlük Kovid-19 vaka sayısı, Türkiye genelinde 190 bin 165'e ulaştı. 23 Haziran itibarıyla yoğun bakımdaki hasta sayısı ise son bir aylık dönemin en yüksek seviyesine ulaşarak 893 kişiye çıktı.

21 Mayıs tarihinde 820 hastanın yoğun bakım servisinde tedaviye alındığı günden bu yana en yüksek hasta sayısına ulaşılırken, Haziran'ın ilk haftasına göre yoğun bakım hasta sayısında yüzde 40'a varan bir artış var.

Türkiye genelinde 14 Haziran'da 717, 15 Haziran'da 722, 16 Haziran'da 732'ye ulaşan yoğun bakım hasta sayısı, 18 Haziran'da 745, 19 Haziran'da 769, 20 Haziran'da 781, 22 Haziran'da 846, 23 Haziran'da ise 893 hasta rakamına ulaştı.

YÜZDE 30'LUK ARTIŞ
En son 28 Mayıs'ta 339 olan entübe hasta sayısı ise 23 Haziran itibarıyla 362 olarak kayıtlara geçti. Haziran'ın ilk haftasına göre yoğun bakım hasta sayısında yüzde 40, entübe hasta sayısında ise yüzde 30'luk bir artış söz konusu.

Bu oranlar son bir aylık dönemin en yüksek sayıları olarak kayıtlara geçti.

"BİN 500'ÜN ÜZERİNE ÇIKMASININ YANSIMASINI GÖRÜYORUZ"
Uzmanlar, Nisan ayında İstanbul'da ortaya çıkan olumsuz tablonun bu kez bazı Anadolu illerine kaymış olabileceğini belirtirken, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Kovid-19'a bağlı hasta kayıplarının genellikle virüs bulaştıktan 10 veya 12 gün sonra yaşandığına dikkat çekti.

Prof. Dr. Kara, "Geçtiğimiz günlerde vaka sayımızın bin 500'ün üzerine çıkmasının yansımasını yeni görüyoruz. Hafta sonu yoğun bakım hasta sayısında azalma görebiliriz. Artışın bir diğer nedeni de yaş kısıtlamasının kaldırılmasından kaynaklanıyor olabilir. İstanbul'daki vaka sayıları yüzde 63 seviyesinden yüzde 40'ın altına inmiş durumda. Ancak bazı Anadolu kentlerinde gelenek ve göreneklerin de etkisiyle bir miktar artışlar yaşanıyor. Taziye ve kutlamalar vaka artışına neden oluyor. Yaz döneminde vaka sayısı 100'ün altına inmesi bugün için söyleyecek olursak çok zor. Ancak vaka sayısındaki azalma eğrisi devam eder, kurallara uyulursa istediğimiz tabloyu görebiliriz" dedi.

Milliyet


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Deniz 3 hafta önce
İki bakanımuz varr oy desen depo ve ağlıyoruzzz, sanki Alanyanın bunu yapacağını bilmiyorsunuz, hiç tecrübemiz yokk, trabzon sporun her bir taraftarı arşivv gibidir, faka demekki Trabzon üstünden bir yerlere gelenlerde o bilinç yok, umarım şehrin büyükleri bu rakipleri Tranbzonspora karşı birleştiren şey her neyse onu bulurlar, akrabalık ilişkisimi, menfaatmı nedir, sanki bize karşı değilde yabancı bir milli takıma karşı oynuyorlar, kaldıki yabancı takımalara karşı oyunlarını da gördük, bu açıkca düşmanlık yaratma opwrasyonu var, sayın teknik direktör gşdipi elbiseyle bu oyunun başı olduğunu işaret etmiştir, böylelerinşn lisansı derhal iptal edilmeli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@