Koronavirüs aşısıyla ilgili güzel haber!

Çin, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı koruyuculuk sağlayan deneysel aşılarının "hiçbir yan etkiye" yol açmadığını iddia etti.

Sağlık 20.10.2020, 22:53
Koronavirüs aşısıyla ilgili güzel haber!

Çin Ulusal Sağlık Komisyonunda görevli Cıng Congvey, Global Times gazetesine yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar 'acil kullanım' aşılarını yaptıranların hiçbirinde ciddi yan etkilere rastlanmadı." ifadesini kullandı.

Cıng, Çin'in klinik deneyleri başlatılan 13 aşı adayının bulunduğunu, bunların 4'ünde 3. faza geçildiğini belirterek 60 bin gönüllüye 4 deneysel aşının yapıldığını söyledi.

Aşıların acil kullanımında "ilaç ve aşı geliştirilmesiyle ilişkili kanunlar doğrultusunda hareket edildiğinin" altını çizen Cıng, Kovid-19 aşılarının "halkın kabul edebileceği" ücretlerde satışa sunulacağını kaydetti.

Bugün dünyayı etkileyen Kovid-19 salgını için geliştirme aşamasında 100'den fazla aşı bulunuyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Rakibe 12 ay önce
Bu haber dogru
Avrupada kural var suan ilac ciksa dahi iki yil arastirilir ve bekletilir önce bir kac yüz insan daha öldükten sonra baski da yapilirsa ilaclarin bir kismi dagitilir yani ilaclar cikacak avrupa serbest birakmaz biz ilac almak icin türkiyeye gelcez mecburen isvecte yasadigim halde

Gelişmelerden Haberdar Olun

@