vardallar

Koca: Gençlerde hastaneye yatma oranında artış var

Sağlık Bakanı Koca, aşı olmamış genç koronavirüs hasta oranında artış olduğunu belirterek "Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı" dedi.

Sağlık 13.10.2021, 08:49
Koca: Gençlerde hastaneye yatma oranında artış var

Sosyal medyadan paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Koca, "Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı" " dedi.

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı yaptırmamış olan gençlerin oranının hastalar içinde arttığını belirtti. 

Koca, "Dün yatışı yapılan Covid-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı" dedi. 

Türkiye'de son 24 saatte 357 bin 636 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 33 bin 860 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi hayatını kaybetti. Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplam 112 milyon 941 bin 94'e yükseldi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@