alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

"İş aşıya gelince herkes uzman kesiliyor!"

Prof. Ceyhan ateş püskürdü: Google üniversitesinden mezun olanlarla salgın bitmez

Sağlık 04.07.2021, 23:56
"İş aşıya gelince herkes uzman kesiliyor!"

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüs aşılarına ilişkin kulaktan dolma görüşlere adete ateş püskürdü; “Google üniversitesinden mezun olanlarla salgın bitmez” dedi.

Türkiye deyim yerindeyse aşıyla yatıp kalkıyor. Biontech mi, Sinovac mı? İki doz kafi mi üçüncüye gerek var mı? Salgının ilk gününden beri bu tarz soruların önde gelen muhataplarından Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorumlara adeta ateş püskürdü: Karpuz alırken bile o karpuzu satan insanın deneyimine güvenerek sen benim için seç bir tane derim.

'HERKES UZMAN KESİLİYOR'

Ceyhan, “İş aşıya geldiğinde herkes uzman kesiliyor”, dedi ve uyarılarını sıraladı: Google üniversitesinden mezun olduklarını düşünerek o zaman bu salgın bitmez bak. 6 sene tıp fakültesi, 4 yıl bir ilgili bir branşta ihtisas bunun üzerine 3 yıl yüksek ihtisas, nereden bakarsanız bakın 25 seneden önce olmaz. Bir insanın aklını çelersiniz, zarar görür hayatını kaybeder ve bunun vebaliyle uyuyamazsınız.

AŞI MUTASYONU DA ENGELLİYOR

Arada eğer aşı olmayanlar varsa hızlıca orada aynı virüs bir kişiden öbürüne ondan öbürüne derken 20 defa bulaş gösterirse mutlaka bir ya da birkaç mutasyona uğruyor. Ve o aşı olmayanlar insanların dükkanlarının geç açılmasına insanların dükkanlarının iş yapmamasına belki bir süre sonra tekrar kapanmasına en büyük neden teşkil edecek.


Yorumlar (2)
fatih 5 ay önce
sen ne anlarsın,sen cahilsin kafası.yıllardır bu zihniyetten çok çekti bu ülke.kaza geçirir rontgene gidersin,ses çıkarmazlar sadece kırık derler.neresi dersin kemik derler.ne de olsa biz google mezunlarının bilimsel indeks almış dergilerde yazılarımız yok.
vatan 5 ay önce
senden ala uzman mı var?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@