banner556

Çin aşısının güvenilirliğiyle ilgili dikkat çeken benzetmesi

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara, aşıların eczanelerde satılmasının en iyi ihtimalle 1,5-2 seneyi bulabileceğini ifade ederek Çin aşısının güvenilirliğiyle ilgili dikkat çeken bir benzetmede bulundu. Kara, "Eğer siz bugün otomobile binip herhangi bir yere gidiyorsanız aşı ondan 100 kat daha güvenli" dedi.

Sağlık 31.12.2020, 08:31
Çin aşısının güvenilirliğiyle ilgili dikkat çeken benzetmesi

Türkiye'nin ana gündem maddeleri arasında Çin'den bu sabah Türkiye'ye getirilen koronavirüs aşıları başı çekerken, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, önemli açıklamalarda bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'nde görev yapan Prof. Dr. Ateş Kara, Ahmet Hakan'ın CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge Programı'na konuk oldu.

"AŞILARIN ECZANEDE SATILMASI 2 YILI BULUR"
Koronavirüs aşılarının Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu tarafından test edileceğini anlatan Ateş Kara, aşıların yakın dönemde eczanelerde satılmasının beklenmediğini belirtti. Kara, "Aşıların içerisinden rastgele örneklem alınacak. Yaklaşık 250'ye yakın örneklem alınıp test edilecek. 1 hafta sonra yine aşı gelecek. Onlar da aynı şekilde örneklem alınım test edilecek. Her bir parti test ediliyor. Aşıların fabrikadan üretildiği andan itibaren kaç derecede çıktığı, uçakta kaç dereceye maruz kaldığı gibi tüm sıcaklık testleri yapılacak. Dünyanın talebi çok fazla. Çin'in üreteceği inaktif aşı üretimi 500 milyon doz civarında. Aşıların eczanelerde satılması en iyi ihtimalle 1,5-2 senede olur" dedi.

Çin aşısının güvenilirliğiyle ilgili dikkat çeken benzetmesi

AŞILARIN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN ARABA BENZETMESİ
Aşıların güvenilirliğine ilişkin kritik bir benzetme yapan Prof. Dr. Kara, "Eğer siz bugün otomobile binip herhangi bir yere gidiyorsanız aşı ondan 100 kat daha güvenli. Otomobille giderken aldığımız riskten 100 kat daha güvenli. Bu da en riskli aşıyla ilgili bir durum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
? 3 hafta önce
vay be....virüste çinden çıktı aşıda ???????
123456 3 hafta önce
Onu diyene söyleyin bindiği mercedes tesçilli yüzde 98 koruyor euro ncap ve diğer test firmaları denedi ve videolarıda mevcut
Tabi canım :) sen bin o zaman 3 hafta önce
Soruyorum şu örnek gösterdiğiniz WHO üyesi , küresel satanist örgütten nemalanan doktorlarda bu sorulara cevap versinler

1- Aşıdan sonra maske takılmaya devam edilecek mi ?
2- evet mRNA Aşısının yan etkileri neler ?
3- Aşı firması bu yan etkilerden sorumlu olacak mı ?
şu soruyu bütün dünyaya soruyorum özellikle aşı aşı diye millete dayatma yapan mason locaları tarafından ekonomik olarak desteklenen tüm insanlara

4- sürekli olarak mutasyona uğrayan değişen bir virüse karşı normal yapım aşaması 5 yıl süren bir aşı yerine 9 ayda üretilen bir aşının başarılı olma şansı nedir ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@