banner518

Cerrahi maskeler yıkayıp kullanılabilir mi?

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan cerrahi maskelerin kesinlikle yıkanıp kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Sağlık 20.05.2020, 10:30
Cerrahi maskeler yıkayıp kullanılabilir mi?

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan  maske konusunda vatandaşlara uyarıda bulunarak, “Vatandaşlarımızın 50’lik maske alamadıkları için maskelerini yıkayarak tekrar kullandıklarına şahit oluyoruz. Bu maskelerin yıkanıp tekrar tekrar kullanımı mümkün değil" açıklamasında bulundu.

Cerrahi maskelerin tavan fiyat belirlenerek satışının serbest bırakılmasının ardından bazı vatandaşların 50’lik paketler halinde maske alamayınca, sahip oldukları maskeleri tekrar tekrar yıkayıp kullanma yoluna gittiği ortaya çıktı.

Kullanılan maskelerin tıbbi atık olduğu unutulmamalı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan, maske konusunda vatandaşlara uyarıda bulunarak, “Vatandaşlarımızın 50’lik maske alamadıkları için maskelerini yıkayarak tekrar kullandıklarına şahit oluyoruz. Bu maskelerin yıkanıp tekrar tekrar kullanımı mümkün değil. Ayrıca kullanılan maskelerin tıbbi atık olduğu unutulmamalı ve bir poşete koyulup ağzı bağlandıktan sonra 72 saat bekleyip, evsel atık olunca çöp kutusuna atılmalı” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Vatandaş 2 hafta önce
Ücretsiz dağıtılmadı üstelik takmak zorunlu haliyle defalarca kullanılacak ve maske yetersiz kalacak gibi görünüyor inşAllah böyle olup ta sıkıntı yaşamayız milletçe

Gelişmelerden Haberdar Olun

@