banner556

Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş aşı açıklaması

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama geldi

Sağlık 02.12.2020, 23:23
Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş aşı açıklaması

Aşı gündemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Bakanı Fahrettin Koca, yazılı açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Bakanı Koca şu açıklamayı yaptı:

İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacaktır.

İkinci aşamada toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan ve kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunan kişiler aşılanacaktır.

Üçüncü aşama, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunan vatandaşları, genç yetişkinleri, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanları kapsamaktadır.

Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacaktır.

Yorumlar (5)
Hakan 2 ay önce
TEMEL KARDEŞ OLMAMA HAKKIN VAR. KORONAVİRÜS OLURSAN BURALARDA ZIRLAMAYACAKSIN AMA.
Temel 2 ay önce
Ne diy la bu olmayrım aşi maşi ... bu aşınım yan etkileri belli mi ?
Hangi firmadan alınmış ?
Yahudi firması mı ?
Dünyada bu aşıyı neden sadece Türkiye almış ?
İnsan hakları madde iki , kişinin bedensel dokunulmazlığı vardır , olmuyorum aşı nolacak yani zorlan mi bu işler ?
Kaan 2 ay önce
Hangi aşının kullanılacağını da açıklasaydınız keşke.
Ömer 2 ay önce
Covidi cıkaran çin ???????? aşı olmadan bitirdi koronayı aşıyı cinliler cıkardı kendileri aşı yaptırmıyo hayırdır biz niye aşı olacaz kardeş kimse benim isteğim dışımda bana aşı yapamaz hakkınız yok burası TÜRKİYE CÜMHURİYETİ KADEŞİM
İnsan haklarında hür irademiz var aşı yaptırmak zorumda değiliz biz istemedikçe kimse de yapmaz bu insanları isyana sürüklemektir herkesin hür iradesi var
ibraam 2 ay önce
Batının hiç bir aşısını alamayan, Almayan Türkiye, Çinin endonezya'ya 13 dolara sattığı aşıyı 75 dolardan alma anlaşması yapıyor. Fark ne kadar biliyormusunuz? Bir dozda 50 dolar.. 50 milyon doz anlaşması çarpı 50 dolar.Eşittir 2.5 milyar dolar. Bu rant herhalde BAY KEMAL'in cebine girecek..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@