Bakan Koca: Normal hayata bir adım daha yaklaştık

Bakan Fahrettin Koca umutlu konuştu

Sağlık 13.06.2021, 09:04
Bakan Koca: Normal hayata bir adım daha yaklaştık

Koronavirüs salgınından kurtulmanın en önemli yolu olan aşılama çalışmaları son hızla devam ediyor. Son olarak BionTech'ten gelen yeni aşılarla birlikte çalışmalarda önemli mesafe alınırken, bir çok meslek grubu öncelikli olarak aşı olmaya başladı. Öte yandan son olarak 40 yaş üstü vatandaşlar aşı oluyor.

BAKAN KOCA SON BİLGİLERİ PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama çalışmalarıyla ilgili yeni bilgileri paylaştı. Bakan Koca, 24 saatte 449 bin 684 kişiye aşı yapıldığını açıkladı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"12 Haziran Cumartesi toplam 449.684 aşı yapıldı. Aşı yaptırmak üzere randevu alanların %99,485’i gelip aşılarını yaptırdı. Normal hayata bir adım daha yaklaştık. Sağ olun."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Trabzonlu 2 ay önce
Sayın bakan normal hayata bir yıl önce daha tez yaklaşacaktık. Ama yanlış hatalı işleriniz ülkeyi bu duruma düşürdü. Zamanında alman aşıyı bulan Türk doktorlardan aşı bağlantısı yapmadınız birileri zengin olsun diye aracılar üstünden aşıyı almak için bu kadar insanın ölümüne sebep oldunuz. Yaptığınız hataların günahından ne yapacaksınız.?
Garip38 2 ay önce
He la he,zamanında aşıyı isteselerdi hemen vereceklerdi dimi? Bu aşının deneme süreci var, ruhsatı varsa, imalatı var , senin almanya Bile o dönem bu aşıyı kullanamadı ve halâ nüfusunun yarısı bile aşılanmadı,işiniz gücünüz devleti insanları suçlamak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@