vardallar

Aşı olmayanlarda uzun dönem Kovid-19 tehlikesi!

ABD'de yapılan bir çalışmada, Kovid-19'a yakalanan ve aşı olmamış her 3 kişiden 1'inde hastalığın etkilerinin uzun zaman devam ettiği belirlendi.

Sağlık 17.09.2021, 21:15
Aşı olmayanlarda uzun dönem Kovid-19 tehlikesi!

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), aşıdan önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) atlatan her 3 kişiden 1’nin uzun dönem hastalığın semptomlarını taşıdığını belirtti.

CDC tarafından yayınlanan çalışmada, aşı olmadan Kovid-19’a yakalanmış anket katılımcılarının yüzde 35’inin ilk pozitif testten iki ay sonra en az bir semptomun hala devam ettiğini bildirdiği kaydedildi.

Çalışmada, özellikle 40 yaş ve üstünde, kadınlarda, önceden sağlık sorunu olan kişilerde ve siyahilerde uzun süreli Kovid-19 semptomlarının daha sık görüldüğüne dikkat çekildi.

Bu rahatsızlıkların halsizlik, nefes alma zorluğu, koku ve tat kaybı ile kas ve eklem ağrıları şeklinde devam ettiği ifade edildi.

California Long Beach Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı tarafından gerçekleştirilen ilgili araştırmanın 2020’de virüse yakalanan 366 yetişkin üzerinde yapıldığı bilgisi paylaşıldı.


Yorumlar (8)
Hordogoplu 1 ay önce
Yav he hee
Temel 1 ay önce
Hevvvvvuu heeeevv
Albatros 1 ay önce
Riv riv riv anca riv riv
birisi 1 ay önce
yersen...
YRP 1 ay önce
Genel başkanı dr Fatih Erbakan in açıklamalarına ne dersiniz 3. Faz sonuçları açıklanmadan acil kullanım verilen aşı ve ilaçların olası ileride yan etkileri, üstelik ölüm oranları yüzde değil nüfusa göre binde ile hatta milyonda ile ifade ediliyor bilgilerinize
ali 1 ay önce
Bill Gates ile Fatih Erbakan'ın bilimsel açıklamalarını karşılaştırıp Fatih Erbakan diyen insanın ruh hali iyi olamaz. Erbakan kim, Gates kim? Bi gidin artık şu ülkeden
Remzi1461 1 ay önce
Buna cevap veremezler;çünkü Fatih Erbakan ve yanındaki bilim adamları Bill'in adamları değil,onlar ,bağımsız,dürüst ve bilimsel açıklamalar yaptığı için haber 61'in işine gelmez..
Remzi1461 1 ay önce
Haber 61,sizin dediklerinizin aynısını,"Dünya nüfusunu azaltıp 500 milyona indirmeliyiz "diyen siyonist Bill Gates'te söylüyor.Nasıl olacak bu iş şimdi??

Gelişmelerden Haberdar Olun

@