7m


7m

hyundai

Ameliyat olan hastanın karnında mala unuttular!

Kadın hastanın karnında unutulan mala için Sağlık Bakanlığı 82 bin lira tazminat ödeyecek

Sağlık 11.06.2021, 14:12
Ameliyat olan hastanın karnında mala unuttular!

İstanbul'da karın ağrısı şikayetiyle kaldırıldığı hastanede dalak ameliyatı olan Fatma Soylu'nun karnında organları ayırmaya yarayan cerrahi mala unutuldu. Olay sonrası Soylu, hastane ve ameliyatını yapan ekibe dava açtı. İstanbul 7. İdare Mahkemesi kusuru Sağlık Bakanlığı'nda sayarak mağdur vatandaşa 82 bin 71 lira tazminat ödenmesine hükmetti.

Fatma Soylu (41), 6 yıl önce karın boşluğundaki ağrı nedeniyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Hastanede dalağının patladığı anlaşılan Fatma Soylu ameliyat edildi, 3 gün sonra da taburcu oldu.

Ameliyat olan hastanın karnında mala unuttular!

BİR ŞEYİN YOK DİYEREK GERİ YOLLADILAR
Şiddetli ağrılar çeken ve yürüyemeyen Fatma Soylu ağrıları bir türlü geçmeyince yine hastaneye gitti. Doktorlar ameliyat sonrası ağrıların normal olduğunu söyleyip geri gönderdi.

AMELİYATLA ÇIKARTILDI
42 gün boyunca ağrılara dayanmaya çalışan Soylu, nefes alma problemi yaşamaya başlayınca bir kez daha hastaneye gitti. Çekilen ultrasonda Soylu'nun karnında metal bir cisme rastlandı. Ameliyat sırasında doktorların karında unuttuğu mala ameliyatla çıkartıldı.

Ameliyat olan hastanın karnında mala unuttular!

ALETLERİ SAYMAMIŞLAR
Fatma Soylu, hastane ve ameliyatını yapan ekibe dava açtı. İstanbul 7. İdare Mahkemesi kusuru Sağlık Bakanlığı'nda sayarak Fatma Soylu'ya 82 bin 71 lira tazminat ödenmesine hükmetti. Sağlık Bakanlığı parayı ödedi ancak tazminatı geri almak için ameliyatı yapan doktor ve hemşireye dava açtı. Ameliyatta kullanılan araçların hemşire tarafından tek tek sayılması ve hem hekim hem de ameliyat hemşiresi tarafından bu sayımın tutanağa bağlanması gerektiğini belirten Bakanlık, Fatma Soylu'ya ödenen tazminatın doktor ve hemşireden tahsil edilmesini istedi.
 

kanepe


Yorumlar (5)
Peker pekmez 1 yıl önce
İnşaat alanında mı amileyat ettiler? Şükretsin cimento torbası da unutabilirlerdi
Misafir 1 yıl önce
Aman Allahim Atatürk beni Türkhekimlerine teslim edin lafi nekadar dogru pldugunun kanitidir.Rezil plduk Dünyaya.Atin su adami Hastaneden ekibiyle birlikte.
Ali Fuat 1 yıl önce
Mala da unutulduğuna göre, el arabasına doğru bir gidişat var, önü açılmıştır :D
Vatandaş 1 yıl önce
Son 20 yılda parayı görüp iktidari yerden yere vuran milletimizin hemen hemen hepsi yap satcı oldu doktor bey de herhalde bunlardan bir tanesi
Metin 1 yıl önce
Karninda Malayla 6 Sene yasayan Vatandasimiz Dünyarekoru kirdi(Doktorlar sagolsun)Varmi daha baskasi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@