banner491

100. doğan bebeğe "Hoş Geldin Pastası" kesildi

Başhekim Uzm. Dr. Mustafa Karagülle, açıklamalarda bulundu

100.  doğan bebeğe  "Hoş Geldin Pastası" kesildi

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde (YEDH) 100. bebek olarak doğan Bebek Tuncer için ‘Hoş Geldin’ pastası kesildi.

1 Ekim 2019 tarihinde doğumhane hizmetleri verilmeye başlanan Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde 100. bebek sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlkay Oral'ın ellerinde dünyaya gözlerini açan Bebek Tuncer, 3 kilo 30 gram ağırlığında ve 48 santimetre boyunda. Doğumdan sonra Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Karagülle, YEDH yönetim ekibi ve kadın doğum uzmanları ile birlikte hastanede doğan 100. bebeği ziyaret ettiler.

Hastanede doğan 100. bebeğin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başhekim Uzm. Dr. Mustafa Karagülle, hastanede 13 Travay-Doğum - Lohusa odası, 2 adet ameliyathane odası içeren doğumhane, 6 kişilik Anne Misafirhanesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Çocuk Hastalıkları Servisi, Kadın Doğum Acil Servisi, Septik Müdahale Birimi, Gebe Okuluyla hizmet verdiklerini belirtti. Dr. Karagülle, hastanede doğan Tuncer bebeğin ailesini tebrik ederek, “Bebeğimize sağlıklı, mutlu ve uzun bir yaşam diliyoruz" dedi. 

Doğumu gerçekleştiren Op. Dr. Oral ise büyük bir mutluluk yaşadığını ifade ederek, sosyal medya hesabında 100. doğan Bebek Tuncer ile de fotoğraf paylaşmayı ihmal etmedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 14:59

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441